Jump to content

Κοραλλινη ή αλγη?


like

Recommended Posts

Κυριως μ****α κοραλια..Τωρα δεν ξερω αν επηρεαζει τα σκληρα κοραλια..

Απλα η γνωμη μου ειναι οτι ειτε to chemiclean ειτε to antired μπορει να επηρεασει καποιυς οργανισμους.

στην δικια μου περιπτωση δεν αντιμετοπισε προβλημα κανενας οργανισμος..

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίζουμε ότι ξεμπέρδεψες. Είμαι γενικά αντίθετος στην αντιμετώπίση με χημικές λύσεις προβλημάτων σαν αυτό, καθώς αντιμετωπίζουμε το αποτέλεσμα και όχι την αιτία. Ελπίζω να έχω άδικο, αλλά αν υπάρχει πρόβλημα με φωτισμό ή ίσως και κυκλοφορία, θα το ξαναβρείς μπροστά σου.

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίζουμε ότι ξεμπέρδεψες. Είμαι γενικά αντίθετος στην αντιμετώπίση με χημικές λύσεις προβλημάτων σαν αυτό, καθώς αντιμετωπίζουμε το αποτέλεσμα και όχι την αιτία. Ελπίζω να έχω άδικο, αλλά αν υπάρχει πρόβλημα με φωτισμό ή ίσως και κυκλοφορία, θα το ξαναβρείς μπροστά σου.

Kαι εγω που το δοκίμασα με επιτυχία,αντίθετος ήμουν,σε μερικά πράγματα όμως και μερικές φορές δεν γίνεται διαφορετικά.Μηνξεχνάμε επίσης πως όλα τα ενυδρεία δεν είναι ίδια,και το κάθε ένα έχει σχεδόν πάντοτε διαφ ορετικές συνθήκες.

Link to comment
Share on other sites

Οι αλλαγες που εκανα ηταν ολες οι λαμπες,αλλαγη phosphate,και προσθεση ενος ακομα κυκλοφορητη για την καλυψη νεκρων σημειων..Αρα πιστευω οτι με την χρηση του antired βελτιωσα και ολο το υπολοιπο συστημα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...