Jump to content

ANTIΣΤΡΟΦΗ ΟΣΜΩΣΗ


ILIAS7777

Recommended Posts

ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!!!

Η συσκευή και τα ανταλλακτικά είναι της εταιρείας AQUAPRO.

ΜΟΝΤΕΛΟ: AQUARIOPURE AP3/100S (συσκευή τριών σταδίων).

ΤΕΧΝΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ (περιλαμβάνονται στην συσκευασία):

Μεμβράνη TFC FILMTEC ~400 λιτρα/24ωρο

1 προφίλτρο ενεργού άνθρακα

1 sediment filter 5μ

Η ΜΑΡΚΑ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ???

ΚΑΙ ΤΙΜΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 90 ΕΥΡΑ!

ΚΑΙ ΜΕ ΑΝΤΑΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΜΒΡΑΝΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 150 ΕΥΡΑ!!! ΤΙ ΛΕΕΙ???

ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙ ΚΑΛΗ ΠΡΟΣΟΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΜΑΡΚΕΣ ΚΑΙ ΤΥΠΟΥΣ ΦΙΛΤΡΩΝ!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΣΙΜΕΝΟΥΝ ΤΑ ΣΤΑΔΙΑ ΣΕ ΦΙΛΤΡΟ?

ΑΝ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΙΓΜΑ ΑΦΤΟ ΕΙΝΑΙ 3 ΣΤΑΔΙ0Ν, ΤΙ ΣΙΜΕΝΗ?

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά ΕΔΩ και πιστεύω ότι θα καταλάβεις :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει στάδια φιλτραρίσματος.

3 στάδια = Φίλτρο x micro + Φίλτρο Ανθρακα + Μεμβράνη

4 στάδια = Φίλτρο x micro + Φίλτρο Ανθρακα + Μεμβράνη + Deinisation (συνήθως λέγετε RO/DI)

Κάθε στάδιο αφαιρεί διαφορετικά στοιχεία από το νερό.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΦΙΛΤΡΟ ΕΙΝΑΙ 3 ΣΤΑΔΩΝ!

ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

ΑΛΛΑ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ???

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΝΕΙΣ!!! ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΙΜΑ?

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνει όσα γράφεις πιο πάνω η τιμή είναι πολύ καλή .

Εγώ τουλάχιστον δεν τη γνωρίζω αυτή τη μάρκα .

Link to comment
Share on other sites

Εάν κάνει όσα γράφεις πιο πάνω η τιμή είναι πολύ καλή .

Εγώ τουλάχιστον δεν τη γνωρίζω αυτή τη μάρκα .

24446[/snapback]

ΑΝ ΘΥΜΑΜΕ ΚΑΛΑ ΒΓΑΖΕΙ 400 ΛΙΤ 24 ΩΡΕΣ!

ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΚΗΚΛΟΦΩΡΑΕΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΛΕΕΙ!!! ΚΑΙ ΤΗΜΙ 80% ΠΑΝΩ! ΛΕΕΙ!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την συγκεκριμένη αντίστροφη, (αγορά από εξωτερικό) και είναι αρκετά καλή σε σχέση με την τιμή της.

Το πόσο θα σου κρατήσει είναι άλλο ζήτημα και εξαρτάτε από τις τιμές του νερού του δικτύου σου αλλά και την κατανάλωση που θα έχεις.

Προσωπικά με ενοχλεί το ότι σε λιγότερο από χρόνο τα μικροσίμενς που βγάζει τριπλασιάστηκαν.

Η τιμή της στην Ελλάδα ΔΕΝ είναι πολύ ποιο αρκιβή όπως γράφεις και άν θυμάμαι είναι γύρω στο +15%.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την συγκεκριμένη αντίστροφη, (αγορά από εξωτερικό) και είναι αρκετά καλή σε σχέση με την τιμή της.

Το πόσο θα σου κρατήσει είναι άλλο ζήτημα και εξαρτάτε από τις τιμές του νερού του δικτύου σου αλλά και την κατανάλωση που θα έχεις.

Προσωπικά με ενοχλεί το ότι σε λιγότερο από χρόνο τα μικροσίμενς που βγάζει τριπλασιάστηκαν.

Η τιμή της στην Ελλάδα ΔΕΝ είναι πολύ ποιο αρκιβή όπως γράφεις και άν θυμάμαι είναι γύρω στο +15%.

24507[/snapback]

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΕΤΩ ΡΕ ΔΗΜΗΤΡΗ!!! :thumbup:

Α! μικροσίμενς??????

Έγινε επεξεργασία - ILIAS7777
Link to comment
Share on other sites

Ηλία μη θυμώνεις, δεν είμαι ο δικηγόρος του φίλου Zorba_The_Freak για να τον υποστηρίξω, απλά έκανε μια παρατήρηση! :thumbup:

Τα μιρκοσιμενς είναι μονάδα μέτρησης της αγωγιμότητας, όσο πιο μικρή τιμή έχεις (μετράς με TDS meter) τόσο πιο καθαρό είναι το νερό σου. Ο Δημήτρης σου λέει ότι σε λιγότερο από ένα χρόνο η ΑΟ χειροτέρεψε κατά 3 φορές από όταν την πήρε. Κρίνεις μόνος σου άρα αν σου κάνει ή όχι. Γενικά πάντως στις ΑΟ διαπίστωσα ότι ό,τι πληρώνεις παίρνεις! :o

Link to comment
Share on other sites

1. Μην ΦΩΝΑΖΕΙΣ.

2. Δεν είναι κακό να διαβάζεις και αλλα site. Και εγώ κάνω το ίδιο.

3. Αν κατάλαβα καλά μέλη του άλλου site αγόρασαν την ίδια Α/Ο πέρσι ΑΡΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΨΗ.

4. Οταν με πειράζει κάτι ΤΟ ΛΕΩ ΕΥΘΕΩΣ. ΟΥΤΕ ΑΝΑΓΚΗ ΟΎΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΕΧΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

1. Μην ΦΩΝΑΖΕΙΣ.

2. Δεν είναι κακό να διαβάζεις και αλλα site. Και εγώ κάνω το ίδιο.

3. Αν κατάλαβα καλά μέλη του άλλου site αγόρασαν την ίδια Α/Ο πέρσι ΑΡΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΨΗ.

4. Οταν με πειράζει κάτι ΤΟ ΛΕΩ ΕΥΘΕΩΣ. ΟΥΤΕ ΑΝΑΓΚΗ ΟΎΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΕΧΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.

Αυτά...

24603[/snapback]

MALLON KATALABA LATHOS AFTO POY EIPES 'ROTA EKEI' SIGNOMI!!!

:thumbup:

KATALABA OTI EIXA GRAPSI BLAKIA AFOY TO EIXA STEILEI TORA MOLIS KATAFERA NA KSANAMPO GIA ZITISO SIGNOMI!!!

SORRY!!!

Link to comment
Share on other sites

Ηλία μη θυμώνεις, δεν είμαι ο δικηγόρος του φίλου Zorba_The_Freak για να τον υποστηρίξω, απλά έκανε μια παρατήρηση! :thumbup:

Τα μιρκοσιμενς είναι μονάδα μέτρησης της αγωγιμότητας, όσο πιο μικρή τιμή έχεις (μετράς με TDS meter) τόσο πιο καθαρό είναι το νερό σου. Ο Δημήτρης σου λέει ότι σε λιγότερο από ένα χρόνο η ΑΟ χειροτέρεψε κατά 3 φορές από όταν την πήρε. Κρίνεις μόνος σου άρα αν σου κάνει ή όχι. Γενικά πάντως στις ΑΟ διαπίστωσα ότι ό,τι πληρώνεις παίρνεις!  :o

24601[/snapback]

DEN DIAFONO ME TO OTI PLIRONEIS PERNEI ALLA EIPAN OTI BGENEI FTHINA GIATI EINAI ISAGOGI DIKI TOYS! EYXARISTO!!! :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

1. Μην ΦΩΝΑΖΕΙΣ.

2. Δεν είναι κακό να διαβάζεις και αλλα site. Και εγώ κάνω το ίδιο.

3. Αν κατάλαβα καλά μέλη του άλλου site αγόρασαν την ίδια Α/Ο πέρσι ΑΡΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΨΗ.

4. Οταν με πειράζει κάτι ΤΟ ΛΕΩ ΕΥΘΕΩΣ. ΟΥΤΕ ΑΝΑΓΚΗ ΟΎΤΕ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΕΧΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ.

Αυτά...

24603[/snapback]

KATI ALLO TORA SE IPIOYS TONOYS :thumbup: AFTOI EXOYN APOPSI, ONTOS! KAI TO KSANAFERNOYN ARA EINAI KALO (I DIKI MOY LOGIKI TOYLAXISTON!)

ALLA AKOYSA OXI KOLAKEFTIKA LOGIA GIA TO SIGEKRIMENO!!

PROBLIMA EIMAI TELIKA, E?? :o

Link to comment
Share on other sites

Το μη φωνάζεις σημαίνει, φίλε Ηλία, να μη γράφεις με κεφαλαία :thumbup: και επίσης προσπάθησε να γράφεις με ελληνικούς χαρακτήρες!

Για την ΑΟ που ρωτάς νομίζω ότι πήρες την απάντηση που ήθελες από το Δημήτρη: καλή-καλή αλλά σε ένα χρόνο την πήρε και τη σήκωσε. Ανάλογα με τις ανάγκες που έχεις σε καθαρότητα νερού και κρίνοντας τι θες να διαθέσεις θα αποφασίσεις. :o

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ όταν και εάν πάρω Α/Ο, μάλλον θα πάρω αυτή που πήρε και ο istellas η οποία δεν είναι πολύ πιο ακριβή, είναι 4 σταδίων και ο ίδιος απότι λέει είναι απόλυτα ευχαριστημένος.

Ρίξε μια ματια

http://www.ro-man.com/shop/product_info.ph.../products_id/90

:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ όταν και εάν πάρω Α/Ο, μάλλον θα πάρω αυτή που πήρε και ο istellas η οποία δεν είναι πολύ πιο ακριβή, είναι 4 σταδίων και ο ίδιος απότι λέει είναι απόλυτα ευχαριστημένος.

Ρίξε μια ματια

http://www.ro-man.com/shop/product_info.ph.../products_id/90

:o

24691[/snapback]

Την ίδια έχει και ο JDP και είναι όντως και οι δύο πολύ ευχαριστημένοι.

Έχουν επώνυμο μηχάνημα με εγγύηση, ανταλλακτικά και service. Καλό είναι πάντα να κοιτάμε και πέραν της τιμής και το υπόλοιπο πακέτο. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

:thumbup: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...