Jump to content

μονομαχος φουσκαλα στο ματι


aquaristas8

Recommended Posts

Ο μονομαχος μου εχει μια φουσκαλα ασπρη στο ενα του ματι τι μπορει να ειναι ? θεραπευεται μονο του ?

;)

Link to comment
Share on other sites

έτσι όπως το λες είναι πολύ γενικό.Αλλά μάλλον πρέπει να είναι φούσκα με αέρα.Δεν είναι τπτ.θα φύγει μόνη της.Αυτό συμβαίνει γιατί ο μονομάχος κάθεται αρκετή ώρα στην επιφάνεια του νερού για να παίρνει οξυγόνο κατευθείαν από την ατμόσφαιρα.εκεί λόγο του φίλτρου υπάρχουν πολλές φουσκάλες οι οποίες έρχονται σε επαφή με το ψάρι και κολλάνε πάνω του.

Link to comment
Share on other sites

έτσι όπως το λες είναι πολύ γενικό.Αλλά μάλλον πρέπει να είναι φούσκα με αέρα.Δεν είναι τπτ.θα φύγει μόνη της.Αυτό συμβαίνει γιατί ο μονομάχος κάθεται αρκετή ώρα στην επιφάνεια του νερού για να παίρνει οξυγόνο κατευθείαν από την ατμόσφαιρα.εκεί λόγο του φίλτρου υπάρχουν πολλές φουσκάλες οι οποίες έρχονται σε επαφή με το ψάρι και κολλάνε πάνω του.

μπορει αλλα δεν το νομιζω φαινεται σαν μολυνση...

Link to comment
Share on other sites

άμα μπορείς στείλε τα στοιχεία του ενυδρείου σου και μετρήσεις.Τέλος μια φωτογραφία θα βοηθούσε αν και ξέρω είναι δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites

άμα μπορείς στείλε τα στοιχεία του ενυδρείου σου και μετρήσεις.Τέλος μια φωτογραφία θα βοηθούσε αν και ξέρω είναι δύσκολο...
Οχι σε αυτην την κατηγορια του φορουμ.

Εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να παρεις απαντησεις αν δημοσιευσεις το θεμα σου εδω : Ασθένειες Γλυκού Νερού

Και αφου κανεις copy την φορμα διαγνωσης ασθενειων συμπληρωνοντας ολα τα πεδια και κανονταν της paste στο θεμα που θα ανοιξεις, δινοντας τις απαραιτητες πληροφοριες σε οποιον ξερει να βοηθησει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...