Jump to content

Γεννα!!!!


nanos1990

Recommended Posts

Απο οτι εχω διαβασει περιπου 1 μηνα, αλλα εχε υποψη οτι αποθηκευουν σπερμα και γενναν πανω απο μια φορα

p.s. αν κανω λαθος παρακαλω διορθωστε

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι εχω διαβασει περιπου 1 μηνα, αλλα εχε υποψη οτι αποθηκευουν σπερμα και γενναν πανω απο μια φορα

p.s. αν κανω λαθος παρακαλω διορθωστε

αυτο ειναι αληθεια!!!!εγω τα εχω τς γκαμπινεσ μ 3 εβ.. κ δν εχω δει μωρακια ακομα!!!!!
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι αληθεια!!!!εγω τα εχω τς γκαμπινεσ μ 3 εβ.. κ δν εχω δει μωρακια ακομα!!!!!

Φίλε μου το ότι τις έχεις τρεις βδομάδες δεν σημαίνει, ότι είναι και σε κατάσταση εγκυμοσύνης. Ακόμη για να ζευγαρώσουν πρέπει να έχουν τις κατάλληλες συνθήκες, όπως θα διάβασες στο προφίλ των ψαριών. Αλλά αν ξεκινήσουν δεν σταματούν :thumbup:

Πάντα φιλικά...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το ότι τις έχεις τρεις βδομάδες δεν σημαίνει, ότι είναι και σε κατάσταση εγκυμοσύνης. Ακόμη για να ζευγαρώσουν πρέπει να έχουν τις κατάλληλες συνθήκες, όπως θα διάβασες στο προφίλ των ψαριών. Αλλά αν ξεκινήσουν δεν σταματούν :thumbup:

Πάντα φιλικά...

τ θεμα ειναι οτι ειναι τουμπανο κ οι 4ρεις που εχω κ εχουν τ τ μαρο απο κατω στην ουρα τς!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο προλαλήσας. Κάνε λίγη υπομονή και θα βγουν και τα μικρά. Καμιά φορά η γέννα έρχεται 2-3 νωρίτερα ή 2-3 μέρες αργότερα. Και μετά. . . καλή υπομονή με τα μικρά!

Link to comment
Share on other sites

Περιπου ενα μηνα.. θα το καταλαβεις οταν θα εχει φουσκωμένη κοιλια το ψαρι και θα ειναι μαυρισμενη. μετα θα πρεπει να το βαζεις σε γεννηστρα τα βραδια και τα μεσημερια να το βγαζεις εξω για να μην στρεσαρεται το ψαρι κλεισμενο συνεχεια εκει μεσα. Αυτα γεννουν τις πρωτες πρωινες ωρες οποτε δεν χρειαζεται να ταιζεις και να βρομιζεται ο πατος της γεννηστρας σου απο υπολειματα και ακαθαρσιες. Οταν γεννησει πρεπει να βγαλεις τα μικρα απο μεσα και να τα βαλεις σε ενα ειδικο φιλέ που πουλουν στα μαγαζια με λιγο χαλικακι στον πατο για να κραταει βιολογια και να προμηθευτεις την καταλληλη τροφη που ειναι σε σκονη. μετα απο ενα τριμηνο και λιγο λιγοτερο (εξαρταται απο τι αλλου ειδους ψαρια εχεις στο ενυδρειο) θα μπορεσεις να τα αφησεις ελευθερα να κολυμπησουν στο ενυδρείο σου.

Φιλικα Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Βαλε φυτα (και επιφανειας) και αστα να γεννανε εκτος γεννηστρας.

Θα κρΥβονται τα μικρα στα φυτα και θα ζησουν αρκετα.

Διαβασε και αλλα σχετικα θεματα στο θεματικο των ζωοτοκων.

Εχουν γραφτει πολλα παρομοια θεματα με αποψεις για να διαβασεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...