Jump to content

Ερώτηση για ζευγάρωμα Gourami


Freeman

Recommended Posts

Ναι, ειναι πολυ συγγενικα ειδη. Καποιες μικρες διαφορες στην αναπαραγωγικη διαδικασια στα 2 ειδη μπορουν να ξεπεραστουν και πιθανον οι απογονοι να ειναι βιωσιμοι ,ακομα και γονιμοι.

Γιατι ομως να θελει κανεις να υβριδισει 2 διαφορετικα ειδη; Η αναπαραγωγη μεταξυ ατομων του ιδιου ειδους ειναι παντα καλυτερη επιλογη κατα την γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι πολυ συγγενικα ειδη. Καποιες μικρες διαφορες στην αναπαραγωγικη διαδικασια στα 2 ειδη μπορουν να ξεπεραστουν και πιθανον οι απογονοι να ειναι βιωσιμοι ,ακομα και γονιμοι.

Γιατι ομως να θελει κανεις να υβριδισει 2 διαφορετικα ειδη; Η αναπαραγωγη μεταξυ ατομων του ιδιου ειδους ειναι παντα καλυτερη επιλογη κατα την γνωμη μου.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ειναι πολυ συγγενικα ειδη. Καποιες μικρες διαφορες στην αναπαραγωγικη διαδικασια στα 2 ειδη μπορουν να ξεπεραστουν και πιθανον οι απογονοι να ειναι βιωσιμοι ,ακομα και γονιμοι.

Γιατι ομως να θελει κανεις να υβριδισει 2 διαφορετικα ειδη; Η αναπαραγωγη μεταξυ ατομων του ιδιου ειδους ειναι παντα καλυτερη επιλογη κατα την γνωμη μου.

:unsure::D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...