Jump to content

Αυτοκίνητα και...... αυτοκινητάκια


Recommended Posts

Προς FotisGt:

Υπάρχουν άλογα υβρίδια, σχεδόν μουλάρια, με ηλεκτρονικούς εγκεφάλους, αθόρυβη λειτουργία, θερμαινόμενα καθίσματα για τον ποπό, μιξεράκι φραπέ, χειρόφρενο με δέρμα όρκας, ηλεκτρουδραυλικά τιμόνια με τεχνολογίες αστροφυσικής κ.ο.κ. όπως αυτό.

Υπάρχουν όμως και τα ΑΛΟΓΑ από αληθινά αμάξια που όταν λένε ότι βγάζουν ιπποδύναμη το κάνουν μηχανικά χωρίς να φοβούνται μη βρέξει και βραχεί το κύκλωμα, χωρίς μονώσεις που στερούν τον ήχο της ωμής δύναμης και θέλουν μυς για να στρίψεις το τιμόνι!!! Κάτι σαν κι αυτό ή αυτό ή αυτά.

Χώστε προτιμήσεις γιατί μερικοί εδώ μέσα γουστάρουν να παίζουν με Hot Wheels :D

Link to comment
Share on other sites

καλα τα muscle cars και τα αλογα απο τα 8.500cc αλλα εν ετοι 2010 η αντιστρεπτικη ειναι τρε μπαναλ... :unsure:

σε παω ομως γιατι κ γω fordakias ειμαι... :D

Link to comment
Share on other sites

καλα τα muscle cars και τα αλογα απο τα 8.500cc αλλα εν ετοι 2010 η αντιστρεπτικη ειναι τρε μπαναλ... :blink:

σε παω ομως γιατι κ γω fordakias ειμαι... :rasp:

Εγώ δεν είμαι Ford-άκιας :unsure: Απλά τυχαίνει να λατρεύω τα συγκεκριμένα 2 αμάξια! Στην ουσία είμαι Μπεμβεδάκιας και πιο συγκεκριμένα εραστής της Μ3 (όλων) και της Μ5 του 1992 :D Αλλά τα muscle cars τα γουστάρω κάργα! Άσκημα και άγρια, χωρίς φαντεζί χρώματα και περιττές ανέσεις για την "γυναίκα" που θα κάθεται δίπλα! Αμάξια που βρωμάνε αντρίλα :blink:

Link to comment
Share on other sites

Κανένα βοήθημα πέραν του ABS.Το τιμόνι σου φεύγει απ'τα χέρια από το τρέμουλο των σκληρών βάσεων κινητήρα,Καθίσματα Recaro (φιλιούνται-αγκαλιάζονται) Κάνα δυο οργανάκια για τις πιέσεις και πολλά μας είναι.Μοτέρ σκυλί και όχι κάθε Τρίτη μένω κάθε Τετάρτη μάστορα...Και έχει και γονοπόδιο! Δεν ξέρω αν καβαλάς...Θέλει γερό στομάχι! Τα υπόλοιπα στο δρόμο. :D

Μια εικόνα=χίλιες λέξεις... :unsure:

P9242147.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα για να τα πας στο οριο και να τα χαρεις πρεπει να εισαι πραγματικος χερας.

για μενα αυτα τα αμαξια ειναι πραγματικα αγρια χωρις πολλα πολλα φαντεζι (τεμπεληδες-ηλιοροφες-foot rest-2ζωνικα κλιμα και αλλες χαζομαρες!)

στην εθνικη πχ οταν θα σου γεμιζει το καθρεφτη αυτη η μουρη δυσκολα δεν θα κανεις δεξια...

οσον αφορα την σειρα Μ της BMW...χωρις λογια... :D:unsure::blink::rasp::blink::hysterical::hysterical::hysterical::rasp:

Link to comment
Share on other sites

Α και που είσαι?Τέλη κυκλοφορίας 180 και κάτι ψηλά δε θυμάμαι... :blink::D:unsure:

Link to comment
Share on other sites

φιλε fotis δικο σου το εργαλειο?

Link to comment
Share on other sites

Κανένα βοήθημα πέραν του ABS.Το τιμόνι σου φεύγει απ'τα χέρια από το τρέμουλο των σκληρών βάσεων κινητήρα,Καθίσματα Recaro (φιλιούνται-αγκαλιάζονται) Κάνα δυο οργανάκια για τις πιέσεις και πολλά μας είναι.Μοτέρ σκυλί και όχι κάθε Τρίτη μένω κάθε Τετάρτη μάστορα...Και έχει και γονοπόδιο! Δεν ξέρω αν καβαλάς...Θέλει γερό στομάχι! Τα υπόλοιπα στο δρόμο. :unsure:

Καταρχήν... Ατμόσφαιρα και τα μυαλά στο μπλέντερ! Το τούρμο είναι για τα Smart-άκια :D

Πλάκα πλάκα, το εργαλείο της φωτογραφίας είναι δικό σου? Καλό αλλά... Τα είπα πιο πάνω! Hot Wheels :blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτά που λέτε αλλά μόνο στα όνειρα.Αν θέλετε να μιλήσουμε για αμάξια που φτάνει η τσέπη μας είμαι όλο αυτιά! Και όχι μόνο να φτάνει η τσέπη μας για αγορά αλλά και για συντήρηση.Αν θέλετε ένα eheim 2215 για αντλία βενζίνης μιλήστε μόνοι σας. Ναι το συγκεκριμένο είναι δικό μου.

Link to comment
Share on other sites

καταπληκτικο μοτερ το 20βαλβιδο παιρνει μεγαλες βελτιωσεις.

εχει μεγαλη προιστορια απο τα leon cupra 1ης γενιας με τα 180 αλογα και τα πειραγμενα απο seat force cupra r με τα 210 τετρακινητα.

το μονο που με χαλαει ειναι τα κολιεδακια στα μπροστινα φαναρια α λα Α5.

καλοταξιδο! :D

Link to comment
Share on other sites

Να'σαι καλά. Όταν μιλάμε για Ford να ξεκαθαρίζουμε τι εννοούμε...

Άλλο τα Αμερικάνικα Ford και άλλο τα "Ford"...

Ford :unsure: ήταν το Mustang του 76 που πούλαγε μια μάντρα στη γειτονιά μου πριν 2 χρόνια και κάθε βράδυ καθόμουν και έτρωγα παγωτό έξω από τη βιτρίνα λες και ήμουν στα Village... 18 χιλιάρικα η τιμή.Το αμάξι κουκλί και όπως βγήκε απ'το εργοστάσιο!Τέρας! :D

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο επίτηδες το κάνεις; :unsure::D

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα θα ηθελες 2 eheim να τροφοδοτουν βενζινη...

οσο για τα ευρωπαικα ford,ειναι αυτα τα αμαξια που μπορουμε να συντηρησουμε με την βενζινη στο 1,27...

τα αμερικανικα με το γαλλονι στα 2.50$ δεν ειναι και τοσο μακρινο ονειρο για τα αμερικανακια!

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα θα ηθελες 2 eheim να τροφοδοτουν βενζινη...

οσο για τα ευρωπαικα ford,ειναι αυτα τα αμαξια που μπορουμε να συντηρησουμε με την βενζινη στο 1,27...

τα αμερικανικα με το γαλλονι στα 2.50$ δεν ειναι και τοσο μακρινο ονειρο για τα αμερικανακια!

Δυστυχώς αυτό είναι το μέτρο που μας περιορίζει... :D

Δεν κρύβω οτι το μήνα δίνω 250 - 300 ευρώ για βενζίνες. Πάει το Reef... :blink:

Μακάρι να μπορούσα να συντηρώ μια Μ5 E 39.Από προσωπική εμπειρία τo αμάξι είναι πραγματικά όπλο... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

αστα φιλε η βενζινη ειναι μεγαλος βραχνας!

εχω αλλαξει προγραμμα στο δικο μου και με την 100αρα αποδιδει ετσι οπως πρεπει,χτες εβαλα 1,495 Ευρω,ημαρτον!

βενζινη αγορασα,οχι μετοχες της SHELL!!! :D

και ακουσα οτι ο ειδικος φορος στα καυσιμα θα ανεβει κ αλλο!

παμε full για υβριδικο!

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο επίτηδες το κάνεις; :unsure::D

Αν το εκανα επιτηδες θα σου εβαζα αυτο για να μη μπορεις να κοιμηθεις απο τις ιδεες :blink:

Link to comment
Share on other sites

Λατρευω την κατηγορία roadster....

Επεισης αν το αυτοκίνητο δεν έχει πίσω κίνηση για μένα είναι ανύπαρκτο....

BMWδακιας μέχρι αιδιας,κάτοχος ενως z3 1.9 του 2002

και ερωτευμένος άσχημα με δυο αυτοκίνητα......

Το είναι το ford mustang gt 500 shellby του 69..

Και το άλλο είναι το Morgan aero8(το οποίο φοράει μοτέρ BMW-m)....

Link to comment
Share on other sites

:D

:unsure:

ford_shelby_mustang_gt500_profus1on.jpg

Ναι ακριβώς αυτό....

Link to comment
Share on other sites

Κατι παει πολυυυυ στραβα με μας....

Αλλοι στη ηλικια μας ονειρευονται nissan skyline...

Αλλοι παλι μαζευουν λεφτα να πανε....Μυκονο και εμεις...κολλαμε ενυδρεια....

Τι να πεις... :D

Έγινε επεξεργασία - kwstas_original
Link to comment
Share on other sites

Κατι παει πολυυυυ στραβα με μας....

Αλλοι στη ηλικια μας ονειρευονται nissan skyline...

Αλλοι παλι μαζευουν λεφτα να πανε....Μυκονο και εμεις...κολλαμε ενυδρεια....

Τι να πεις... :D

ο καθενας με την τρελα του.σιγα μην δωσουμε και 200 ευρο την ημερα που κοστιζουν κατι ξενοδοχεια στην μυκονο.αλλος τα δινει εγω οχι.εγω ονειρευομαι ενα 600 λιτρα φυτεμενο να εχω τον αμαζονιο στο σαλονι μου να καθωμε και να το βλεπω και να χαλαρωνω.τι μυκονο και πρασινα αλογα τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...