Jump to content

Clownfish


theodosis32

Recommended Posts

Μαλλον το maroon δεν θα αφησει σε ησυχια το percula :wacko: .Γιατι δεν βαζεις 2 percula ή 2 occelaris να κανουν και ζευγαρι?

Link to comment
Share on other sites

πιο πιθανό είναι ο percoula να έχει σοβαρότατο πρόβλημα από το maroon , ακολούθησε τη συμβουλή του Ακη.

Link to comment
Share on other sites

τα εχω τα ψαρακια το ενα ειναι ψηλα και το αλλο κατω στο βραχο, αλλα το προβλημα τωρα ειναι οτι εχουν αρχισει και εχουν σαν χνουδι λευκο στο σωμα, ετσι ηταν και ενα νταμπσελακι νομιζω και το εχασα. τι να κανω????

Link to comment
Share on other sites

τα εχω τα ψαρακια το ενα ειναι ψηλα και το αλλο κατω στο βραχο, αλλα το προβλημα τωρα ειναι οτι εχουν αρχισει και εχουν σαν χνουδι λευκο στο σωμα, ετσι ηταν και ενα νταμπσελακι νομιζω και το εχασα. τι να κανω????

Μήπως έχεις πιο σοβαρό πρόβλημα;Το ενυδρείο είναι στρωμένο;Μετρήσεις έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Βακτηριακη μολυνση πιθανοτατα.Βαλε μια φωτογραφια.

Πες μας και για αυτα που σε ρωταει ο gregog7

Link to comment
Share on other sites

ολα ξεκινησαν μολις εβαλα μια πεταλουδα δεν εμεινε ουτε ενα ψαρι σαν να κολησαν καποια αρρωστια,υψηλη αλατοτητα μετρωντας με καποιο εργαλειο οχι αξιοπιστο. πηρα δειγμα νερου πηγα για τα τεστακια ph αμμωνια και νιτρικα ηταν ενταξει. το πρωι παει το ενα κλοουνακι αυτο εμεινε,παρατηρω επισης οτι το ενυδρειο σαν να εχει σκονη σαν ψιχαλα ψιλη να αιωρειται μεσα, επισης καποια νταμπσελακια που εχασα δεν τα εβγαλα μεσα απο τα βραχια μηπως ηταν λαθος μου¨?????

Link to comment
Share on other sites

Γενικα απο τεστ πια εχεις,εξοπλισμο κτλ;

Ποσο καιρο τρεχει το ενυδρειο;

Τι μετρησεις εχεις κανει και ποσο εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Γενικα απο τεστ πια εχεις,εξοπλισμο κτλ;

Ποσο καιρο τρεχει το ενυδρειο;

Τι μετρησεις εχεις κανει και ποσο εχεις;

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα σκιμερ v2 800στην πλατη του ενυδρειου,2 κυκλοφορητες tunze,ενα φιλτρο εξωτερικο eihaim 1000lit/hour,ενα φωτιστικο απλο με δυο τ5 glo.και προσφατα πηρα και μια οσμωση που δεν την εχω δουλεψει ακομα.λετε να κανω αλλαγη νερο?????απλα θελω να τα βαλω σε μια σειρα ολα. το ενυδρειο δουλευει 70 ημερες.λετε να φταιει οτι βαζω νερο οταν συμπληρωνω απο την βρυση?????και οχι οσμωση???? θα ξανακανω μετρησεις.

post-18261-1271847613_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...