Jump to content

Νέο άγνωστο (για μένα) ψάρι


Recommended Posts

Καλησπέρα!

Χθες μου έκαναν δώρο ένα κατάμαυρο ψάρι το οποίο μου είπαν ότι λέγεται "κουρτίνα" και είναι πολύ περίεργο. Είναι μακρύ, χωρίς εμφανή λέπια και βράγχια, έχει το κεφάλι του κολλημένο στο υπόλοιπο σώμα, χωρίς να ξεχωρίζει και ακόμα και τα μάτια του είναι μαύρα. Για ουρά έχει κάτι που μοιάζει με κεντρί σε άσπρο και μαύρο χρώμα.

Το μόνο που μου είπαν όταν μου το έφεραν είναι ότι είναι πολύ ήρεμο κι ότι θα ταιριάξει με τα neon που έχω στο νέο μου ενυδρείο. Όλη μέρα όμως κρύβεται κάτω από ένα κορμό και βγαίνει μόνο στο απόλυτο σκοτάδι και όταν ανάψω έστω και το μικρότερο φως στο δωμάτιο, πάει πάλι και κρύβεται. Η αλήθεια είναι ότι δεν ανησυχώ για αυτή τη συμπεριφορά, γιατί μπορεί να είναι νυκτόβιο και να μην του αρέσει το φως. Αν κρύβεται συνέχεια όμως, δεν πρόκειται ποτέ να βρει τροφή, θα του την τρώνε συνέχεια τα υπόλοιπα!

Αν γνωρίζει κανείς οτιδήποτε για το ψαράκι αυτό ή έχει καμιά καλή ιδέα, ας μου πει.

Ευχαριστώ.

253f.th.jpg

Έγινε επεξεργασία - Snarf
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικος ο δολοφονος!

ελπιζω να του παρεχεις οτι του χρειαζεται, αλλιως θα ηταν φρονιμο να το πας πισω...

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...mp;#entry360008

:D

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό είναι. Μου το έκαναν δώρο χθες και στο μαγαζί απ' όπου το αγόρασαν τους είπαν ότι μπορεί να ζήσει μαζί με Neon στο ίδιο ενυδρείο. Από αυτά που διαβάζω, φαίνεται ότι δε θα ταιριάξουν κι ότι θα ταλαιπωρηθεί και αυτό αλλά μπορεί να επιτεθεί και στα υπόλοιπα! Να το επιστρέψω λέτε;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτό είναι. Μου το έκαναν δώρο χθες και στο μαγαζί απ' όπου το αγόρασαν τους είπαν ότι μπορεί να ζήσει μαζί με Neon στο ίδιο ενυδρείο. Από αυτά που διαβάζω, φαίνεται ότι δε θα ταιριάξουν κι ότι θα ταλαιπωρηθεί και αυτό αλλά μπορεί να επιτεθεί και στα υπόλοιπα! Να το επιστρέψω λέτε;

Ακομα το σκεφτεσαι? :D

Εκτως αν εχεις τη δυνατοτητα να το φιλοξενησεις καπου μονο του.

Δεν πιστευω να εχει φαει μεχρι τωρα εεεε?

Τι εχεις υπ'οψιν σου να κανεις?Διαβασες για τις διατροφικες του συνηθιες?

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να το επιστρέψεις και να ενημερώσεις τους γνωστούς σου οτι μόνο εσύ βάζεις ζωντανούς οργανισμούς στο ενυδρείο σου.Ακόμη και αν τους γνωστοποιήσεις τι ακριβώς θέλεις δεν μπορείς να γνωρίζεις αν προέρχεται από υγιή γυάλα και τι προβλήματα θα αντιμετωπίσεις μετά την είσοδό του στο ενυδρείο σου.Καλή συνέχεια! :D

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής δεν έχει φάει ακόμα, ευτυχώς. Θα το επιστρέψω σήμερα κιόλας.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...