Jump to content

Αναγνώρηση σαλιγκαριών


jimn

Recommended Posts

Παιδιά το ενυδρείο μου έχει αρκετά σαλιγκάρια σαν αυτό της παρακάτω φωτογραφίας.Τι είδος είναι αυτό το σαλιγκάρι? Είναι καλό ή να αρχίσω να βγάζω και να πετάω?Ρίξτε μια ματιά οι πιο έμπειροι και βοηθήστεεεεεεε.

Ευχαριστώ προκαταβολικά

IMG_3114.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται καθαρά...Καταλαβαίνω όμως τι είναι.Μη σε ανησυχούν,δεν κάνουν κακό.Αν σε ενοχλούν αισθητικά βγάλε τα τώρα που είναι αρχή.Πρόσεξε τα ταΐσματα σου και αν αυξηθεί ο πληθυσμός βάλε Anentome helena. :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνεται καθαρά...Καταλαβαίνω όμως τι είναι.Μη σε ανησυχούν,δεν κάνουν κακό.Αν σε ενοχλούν αισθητικά βγάλε τα τώρα που είναι αρχή.Πρόσεξε τα ταΐσματα σου και αν αυξηθεί ο πληθυσμός βάλε Anentome helena. :D

αν αυξηθεί ο πληθυσμός βάλε Anentome helena.

Τι είναι το Anentome helena ?

(sorry αλλά άσχετος) :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το Anentome helena
τα Anentome helena ειναι σαλιγκαρια που σκοτονουν σαλιγκαρια σαν και αυτα που εχεις ειναι ο καλιτερος τροπος για την μιωση των ανεπηθιμιτων σαλιγκαριων

δες και εδω http://www.amazonios.gr/product_info.php?products_id=2853

Έγινε επεξεργασία - chris99
Link to comment
Share on other sites

τα Anentome helena ειναι σαλιγκαρια που σκοτονουν σαλιγκαρια σαν και αυτα που εχεις ειναι ο καλιτερος τροπος για την μιωση των ανεπηθιμιτων σαλιγκαριων

δες και εδω http://www.amazonios.gr/product_info.php?products_id=2853

[/quote

Απίστευτο.....κανίβαλοι.Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση,τα apple snails που έχω δεν νομίζω να τα πειράξουν?

Link to comment
Share on other sites

τα apple snails που έχω δεν νομίζω να τα πειράξουν?
δεν είναι σίγουρο αλλά άμα θες βγάλε τα apple snails από το ενυδρείο μέχρι τα Anentome helena να κάνουν την δουλειά τούς
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...