Jump to content

Νέο ξεκίνημα


joyrider

Recommended Posts

ξεκίνησα, πρίν από δύο μήνες με το ενυδρείο μου 120λτ,εξωτερικό φίλτρο fluval 1000l/h,αντλία αέρος tetratec και θερμαντικο 150w.Έβαλα έξι κιχλιδούλες και εδώ άρχισα τα λάθη,οι 4 είναι αφρικής και 2αμερικής :D .γιατι;μου άρεσαν χρωματικά!!.Στη συνέχεια έβαλα μέσα τρία anubia και δύο vallisneria,τα οποία τελευταία κάθε μέρα χάνουν σε ύψος.Η συνέχεια θα δείξει!!!

post-19235-1272132063_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήλθες στην Αφρική.Ποιές οι δισστάσεις του ενυδρείου σου;.Ποιά ψάρια έχεις γιατί στη φωτό βλέπω και από δυτ.Αφρική.Δώσε μας και άλλες φωτό του ενυδρείο σου και με τά ψάρια.

:D

Link to comment
Share on other sites

Είναι 1,00μ*0,30β*0,40Υ.Στέλνω και φωτό από τα ψαράκια μου,αλλά δέν ξέρω τίς ονομασίες τους

post-19235-1272138074_thumb.jpg

post-19235-1272138575_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - joyrider
Link to comment
Share on other sites

Εγώ λοιπόν βλέπω 6 ψάρια τα οποία είναι όλα αφρικάνικα.Τα δύο είναι lifalili

http://images.google.gr/images?hl=el&q...sa=N&tab=wi μόνο που lifalili έιναι αφρικάνικα μεν αλλά ζόυν σε διαφορετικές συνθήκες νερού.Τα άλλα αφρικάνικα που έχεις είναι όλα από την λίμνη malawi στην ανατολική Αφρική με άλλες συνθήκες νερού.

Απαιτείται να διαβάσεις λίγα πράγματα για τα ψάρια αυτά.

Το ενυδρείο σου με ενα μέτρο είναι λίγο μικρό για όλα αυτά τα ψάρια που έχουν ισχυρό χαρακτήρα και έιναι περιοχικά .

Διάβασε λίγο και λύουμε απορίες σου πάντως πρέπει κατά τη γνώμη μου να κάνεις μια αλλαγή στον πληθυσμό των ψαριών.

:D

Link to comment
Share on other sites

Και για να δώσω μια ιδέα, το ενυδρείο σου θα ήταν ιδανικό για τα δύο lifalili μόνα τους,

με όμορφα φυτάκια,

και ελπίζοντας ότι θα σου βγει ζευγάρι να έχεις και γέννες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λοιπόν βλέπω 6 ψάρια τα οποία είναι όλα αφρικάνικα.Τα δύο είναι lifalili

http://images.google.gr/images?hl=el&q...sa=N&tab=wi μόνο που lifalili έιναι αφρικάνικα μεν αλλά ζόυν σε διαφορετικές συνθήκες νερού.Τα άλλα αφρικάνικα που έχεις είναι όλα από την λίμνη malawi στην ανατολική Αφρική με άλλες συνθήκες νερού.

Απαιτείται να διαβάσεις λίγα πράγματα για τα ψάρια αυτά.

Το ενυδρείο σου με ενα μέτρο είναι λίγο μικρό για όλα αυτά τα ψάρια που έχουν ισχυρό χαρακτήρα και έιναι περιοχικά .

Διάβασε λίγο και λύουμε απορίες σου πάντως πρέπει κατά τη γνώμη μου να κάνεις μια αλλαγή στον πληθυσμό των ψαριών.

:D

Ευχαριστώ παιδιά,θα πρέπει να μελετήσω αρκετά,απ΄οτι φαίνεται!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Πολυ ομορφο το ενυδρειοσου.Δεν εισαι ο μονος που ξεκινας λαθος.Εγω να δεις.Καποια απο τα ψαρακια σου τα εχω και εγω.Εναι πανεμορφα αλλα οπως σου ειπε ο Κυρ Γεωργιου ειναι πολυ τσαμπουκαλεμενα ,γιαυτο να κανεις αυτο που σου ειπε.Καλη συνεχεια :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...