Jump to content

Αρθρο αγανακτισμενου στο τροκτικο


Recommended Posts

"Δεν έχω ούτε πιστωτική κάρτα δεν χρωστάω πουθενά,

Έχω μάθει στην ζωή μου πως όταν έχω χρήματα θα αγοράσω κάτι που μου αρέσει...

Τότε ΓΙΑΤΙ ΡΕ με καταχρεώσατε και έμενα και τα παιδιά μου για την υπόλοιποι ζωή μας. μήπως μαζί τα τρώγαμε τόσα χρονιά?

Εγώ είμαι ένας αγράμματος που από τα 16 μου είμαι μέσα στο μεροκάματο και τώρα στα 40 μου προσπαθώ να μεγαλώσω 2 παιδιά μαθαίνοντας τα να σέβονται τους νομούς του κράτους.

Εσεις η δήθεν μορφωμένοι που σας ψηφίζουμε τόσα χρονιά ποιους νομούς σεβαστήκατε?

ΓΙΑΤΙ ΡΕ με κάνετε να ντρέπομαι να λέω πως είμαι ΕΛΛΗΝΑΣ?

ΓΙΑΤΙ ΡΕ στα 40 μου θα με κάνετε να βγω στους δρόμους?

Και το σημαντικότερο ΓΙΑΤΙ ΡΕ δεν είναι στην φυλακή κανένας ακόμα?"

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς....

Αν δεν δουμε να μπαίνουν κάποιοι φυλακή,οχι με πετρες με κοτρόνες θα τους πάρουμε.

Παιδια δυστυχώς έρχονται πολυ δύσκολες μερες που θα επηρεάσει σε μεγαλο βαθμο και το χομπυ μας.

Ξερω κατι φιλαράκια που αρχίζουν να δίνουν τα μεγαλα ενυδρεία τους μη αντέχοντας το κοστος.

Και ολοι λενε το ιδιο......" Εδω δεν εχουμε να φαμε πλεον το ενυδρειο μας μάρανε?"

Υπομονή

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα θα τους παρουμε με τις πέτρες...

Θα ήθελα να τους δω όλους στον κορυδαλλο ή τουλάχιστον εκτός Βουλής αλλά...

τοσα χρονια ποιος τους βάζει στο νεοκλασσικό?

Ολοι οσοι τους ψηφιζουν... οπότε... :D

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα θα τους παρουμε με τις πέτρες...

Θα ήθελα να τους δω όλους στον κορυδαλλο ή τουλάχιστον εκτός Βουλής αλλά...

τοσα χρονια ποιος τους βάζει στο νεοκλασσικό?

Ολοι οσοι τους ψηφιζουν... οπότε... :D

Στον κορυδαλλό ναι αλλα εκτος βουλης δεν το πιασα.

Εγω κι εσυ τους βαζουμε μεσα και μας καταχρεωσαν άρα ποιος φταίει?

φυσικα εμεις που τους ψηφίζουμε.

Τα θελε ο κ...ος μας

Έγινε επεξεργασία - Δίας
Link to comment
Share on other sites

:D
Link to comment
Share on other sites

Εχω μεγαλωσει καποια χρονια σε χωρα της μεσης ανατολης (Σαουδικη Αραβια ) εκει υπαρχει ενας νομος οπου σου λεει ....

Εκλεψες ? ναι ποιο χερι ? αυτο ΚΟΨΙΜΟ ( και αν θες ξανακλεψε )

Σκοτωσες ? ναι ( δεν πειραζει παλικαρι μου εδω ειμαστε εμεις ) σε ποιασανε την πρωτη πεμπτη ειναι το δικαστηριο την επομενη παρασκευη ο αποκεφαλισμος ....

Ολοκληρη Σαουδικη Αραβια και εχει μια μονο Φυλακη ....

Μιλαμε για μια χωρα με τουλαχιστον 6 φορες τον πληθυσμο της Ελλαδος .....

Εδω και να θες να αγιασης δεν μπορεις ρε αδερφε ....

Ποιον να ψηφισεις ? οποιον και να ψηφισεις οποιουδηποτε κομματος ξερεις οτι με το που θα μπει στη βουλη θα σε εχει χ3σμ3νο . οποτε γιατι ?

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ .....

Link to comment
Share on other sites

.....συμπέρασμα, μαύρο στους Μαυρογιαλούρους.

Αφού και τα κανάλια ακόμη μας το λένε με τρόπο, κάθε φορά που έχουμε εκλογές αυτή τη ταινία βάζουν.. γιατί άραγε?

Link to comment
Share on other sites

Εχω μεγαλωσει καποια χρονια σε χωρα της μεσης ανατολης (Σαουδικη Αραβια ) εκει υπαρχει ενας νομος οπου σου λεει ....

Εκλεψες ? ναι ποιο χερι ? αυτο ΚΟΨΙΜΟ ( και αν θες ξανακλεψε )

Σκοτωσες ? ναι ( δεν πειραζει παλικαρι μου εδω ειμαστε εμεις ) σε ποιασανε την πρωτη πεμπτη ειναι το δικαστηριο την επομενη παρασκευη ο αποκεφαλισμος ....

Ολοκληρη Σαουδικη Αραβια και εχει μια μονο Φυλακη ....

Μιλαμε για μια χωρα με τουλαχιστον 6 φορες τον πληθυσμο της Ελλαδος .....

Δεν ειναι και πολυ καλο αυτο αλλα μάλλον πρεπει να εφαρμοστεί και εδω για να βαλουμε μυαλό.

Αλλιως δεν....μια ζωη ετσι θα παμε και μη χειρότερα

Εδω και να θες να αγιασης δεν μπορεις ρε αδερφε ....

Ποιον να ψηφισεις ? οποιον και να ψηφισεις οποιουδηποτε κομματος ξερεις οτι με το που θα μπει στη βουλη θα σε εχει χ3σμ3νο . οποτε γιατι ?

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ .....

Τι ποιον να ψηφισεις?Μα ρε φιλε 50 χρονια ψηφιζουμε τα ιδια ατομα, 3 οικογένειες και οι παρατρεχαμενοι τους κατεστρεψαν την Ελλαδα και εμεις οι ουμπαλοι και παλι θα τους ξαναψηφισουμε.

Δοκιμάσαμε κατι νεο?κατι άλλο?κατι διαφορετικό? ΟΧΙ!!!

Ε!!! μα ποια καλα λεω τα θελει ο κ....ος μας...

Έλεος δηλαδή τοσα χρονια επρεπε να μπει το παλούκι στον κ....ο για να βαλουμε μυαλό?Και αν βαλουμε!!!

Έγινε επεξεργασία - Δίας
Link to comment
Share on other sites

Στον κορυδαλλό ναι αλλα εκτος βουλης δεν το πιασα.

Εγω κι εσυ τους βαζουμε μεσα και μας καταχρεωσαν άρα ποιος φταίει?

φυσικα εμεις που τους ψηφίζουμε.

Τα θελε ο κώλος μας

Εννοώ να μην βγαινουν βουλευτές, να μην τους ψηφιζει κανείς! Οταν πάνε ολοι και ψηφιζουν τον Α ή τον Β στην αυλή του σχολειου κουνάνε τα κεφάλια αλλά μέσα... "δεν πάει το χερι μου να μην τον ψηφισω..."

Σε παρακαλώ εμένα μην με βάζεις στο "εμείς" δεν τους ψηφίζω...

Link to comment
Share on other sites

To εκλογικό σύστημα έχει μια ακόμη ατέλεια μέσα σε τόσες άλλες.... απουσιάζει ένα ψηφοδέλτιο "του απογοητευμένου πολίτη"... τι να σου κάνουν τα λευκά και τι τα άκυρα.

Ας υπήρχε ένα τέτοιο, που δεν θα πήγαινε αναλογικά σε κανένα κόμμα (όπως γίνεται με το λευκό) και να δείτε τι ποσοστά θα κέρδιζε !!!!

Link to comment
Share on other sites

τα ΛΕΦΤΑ είναι σαν την ΕΝΕΡΓΕΙΑ. δεν χάνονται, αλλάζουν μορφές: από τα συνταξιοδοτικά ταμεία κ.α. γίνονται τζιπ, βίλλες, κότερα. Αφού λοιπόν δεν χάνονται, ας επιστραφούν. τέλος

δεν δέχομαι να πληρώσω σπατάλες άλλων. έβλεπα χτες ειδήσεις, βγήκε ο Γιωργάκης και έλεγε ότι η ΝΔ "γιγάντωσε τη διαφθορά". χαίρω πολύ, γιατί δεν κάνει κάτι αυτός; Αυτοί δεν φάγανε; Εδώ το πλοίο βουλιάζει και αυτοί συζητούν ποιανού είναι το κουβαδάκι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...