Jump to content

Diy πλάτη για ενυδρείο


alex1001

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.. σκέφτομαι να φτιάξω πλάτη για το ενυδρείο μου.. όλες οι λύσεις που έχω δει αφορούν το felizol.. εγώ θέλω κάτι που θα αφαιρείται σχετικά εύκολα και δεν θα είναι ασήκωτο! σκέφτηκα να κολλήσω ελαφρόπετρα σε πλεξιγκλάς όπου πιστεύω θα δίνει έντονα το 3d στοιχειο στην πλάτη...

τι γνώμη έχετε για την ελαφρόπετρα σαν υλικό στο ενυδρείο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.. σκέφτομαι να φτιάξω πλάτη για το ενυδρείο μου.. όλες οι λύσεις που έχω δει αφορούν το felizol.. εγώ θέλω κάτι που θα αφαιρείται σχετικά εύκολα και δεν θα είναι ασήκωτο! σκέφτηκα να κολλήσω ελαφρόπετρα σε πλεξιγκλάς όπου πιστεύω θα δίνει έντονα το 3d στοιχειο στην πλάτη...

τι γνώμη έχετε για την ελαφρόπετρα σαν υλικό στο ενυδρείο?

Κατι αναλογο εκανε ο Χρηστος, ριξε μια ματια:

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=16372

Link to comment
Share on other sites

thanks.. το έχω δει φιλε μου.. εγώ σκέφτομαι να μην βάλω ρητίνη δεν θέλω να είναι λείο αλλα προτιμούσα πιο αγρια η επιφάνεια του.. λέω να ακολουθήσω την διαδικασία του βρασίματος και μετά αφού στεγνώσουν να τα κολλήσω.. πιστεύω θα είναι αρκετά ελαφρύ αλλα και έντονα ανάγλυφο γιατι δεν είναι επίπεδες φέτες πετρας.. οι ελαφρόπετρες που έχω είναι σε διαφορα σχήματα και μεγέθη.

Link to comment
Share on other sites

καλη επητυχεια σου ευχομαι με το backround, ανεβασε μας μερικες φωτο απο της ελαφροπετρες να καταλάβουμε καλητερα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...