Jump to content

...βοήθειά..μου χάρισαν


birgin30

Recommended Posts

καλησπέρα παιδια ...σημερα μου χάρισε ένας γνωστός ενα γατόψαρο μαλον Synodontis απο ότι είδα στο νετ...το έβαλα στο ενυδρείο με τα guppy Μου 7...και τα γατόψαρα 5 ....αλλα τον βρίσκω τεράστιο!!! είναι περίπου 15 εκατοστά το ενυδρείο είναι 100λίτρα φυτεμένο....κανει με τα αλλα που εχω ???εχω επισεισ και 2 apple snail kai 3 amano... το ειδα σε τη συνθήκες ζούσε και το λυπηθηκα ηταν σε ενα 60αρι ενυδρειο χωρίς θέρμοστατη και δεν έβλεπες μεσα απο την αλγη, παρατημένος...ειναι πολυ ομορφο ψαρι αυριο θα ανεβάσω φώτο ...να μου πείτε και την ράτσα του....[και είχα πη να μην βάλω αλλα να ζούνε άνετα αυτά που έχω....] :D

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι οντως καποιο ειδο συνοδοντη δεν θα σου αφησει ουτε ενα γκαπυ.οι αμανο μεχρι το πρωι μαλλον θα ειναι παρελθον..

βαλε μια φωτο του, αλλα να του ετοιμαζεις και μια αγγελια να τον χαρισεις σε καποιον με καταλληλοτερο ενυδρειο..

Έγινε επεξεργασία - kwstas_original
Link to comment
Share on other sites

δεν θα υπρχη αυριο για τα guppy σου μολις σβισης τα φοτα

Link to comment
Share on other sites

Νερό απ' το ενυδρείο σου σε έναν κουβά με αεραντλία απαραίτητα και αύριο πίσω στο κατάστημα, δεν κάνει με τίποτα όπως σου είπαν τα παιδιά και κρίμα που δεν σε ενημέρωσε και ο υπάλληλος.

Link to comment
Share on other sites

Νερό απ' το ενυδρείο σου σε έναν κουβά με αεραντλία απαραίτητα και αύριο πίσω στο κατάστημα, δεν κάνει με τίποτα όπως σου είπαν τα παιδιά και κρίμα που δεν σε ενημέρωσε και ο υπάλληλος.

Γιώργο του το χάρισαν το ψάρι.Αλλα και έτσι για άλλη μια φορά φαίνεται ποσο λάθος είναι να χαρίζουμε ψάρια(και γενικότερα ζώα),αν δεν ειμαστε απόλυτα σίγουροι για την καταληλότητα και εκείνου που θα λάβει το δώρο,αλλα και την δυνατότητα να ταιριαξει ο νεος ''κατοικος'' με τους προυπάρχοντες.

Φιλε μου δυστυχως θα συμφωνήσω με τα παιδια,αν έχεις καποιο φίλο με καταλληλο ενυδρείο βγαλτο άμεσα και πηγαινε του το.

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστο για της απαντησης αν και ειναι περασμενη η ωρα....θα των βαλω για σημερα στο 20λτρο που χωραει ισα ισα ...τον λυπηθηκα πιο πολυ και των πηρα απο εκει που ηταν και κυριολεκτώ..τον βγαζω φοτο αμεσος... μηνετε λιγο εδω χρειζομαι την βοηθεια σας...

Link to comment
Share on other sites

post-18964-1272406513_thumb.jpg post-18964-1272406523_thumb.jpgαυτο καταφερα να βγάλω μόλις τώρα
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα τεραριουμ αν ζη σε ρηχα νερα μπορο να το ετοιμασω αυριο και να ζη εκει ....αντλια εχω με θερμανση που ειναι χαμηλα το νερο θα εχω προβλημα ....αλλα θα βοηθήσετε!!! αλλα κανει σε ρηχα νερα περιπου 15 εκατοστα..τεραριουμ εχω να αρκετα μεγαλο 100/50/40...και ενα 80/30/50

Link to comment
Share on other sites

ναι και τα 2 εχω....

Link to comment
Share on other sites

πο πο τι εβαλες στο ενυδρειο σου

βγαλτον και γριγορα δεν θα σου αφιση τιποτα

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως σκεφτηκα και ετρεξα σε εσας!!!!αλλα ηταν για λυπηση σου λεω εκει που ηταν....να τον βαλω στο 20λιτρο???ειναι κουκλος κριμα να πεθανη...εκει που ηταν ,απορο πως ζουσε ! ουτε θερμοστατη ουτε τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Anything; this fish is totally omnivorous and will gorge itself on most offerings. ελεος!!!! παω να το βγαλω αμεσως και αυριο ασ μου πει καποιος ζη σε βιβαριουμ...αν ειναι να φτιαξω να τον βαλω εχω προχηρο τεραριουμ

Link to comment
Share on other sites

το έβγαλα αλλα τρυπηθηκα ποναει απηστευτα!!!πηδηξε εξω απο την αποχη με τρυπησε στον αερα απιστευτο βραδιάτικα ..το εβαλα στο μικρο αυριο θα δω τι θα γίνει...ευχαριστο παιδια βικη...

Link to comment
Share on other sites

Όπως κατάλαβες δεν πρόκειται για συνοδόντη (μακάρι να ήταν) και για να ζήσει θέλει ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ συνθήκες ενυδρείου. Οπότε το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι αύριο πρωί πρωί να το πας σε ένα petshop.

Link to comment
Share on other sites

το ενδεχόμενο να το βάλω σε βιβαριουμ παιζη???ειναι ρηχα αλλα μεγαλο γινεται???100/50/40

Link to comment
Share on other sites

το ενδεχόμενο να το βάλω σε βιβαριουμ παιζη???ειναι ρηχα αλλα μεγαλο γινεται???100/50/40

Όχι... Γι'αυτό ανέφερα τις ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ συνθήκες ενυδρείου! Κρίμα για το ψάρι!

Link to comment
Share on other sites

ok .. ευχαριστώ όντως κριμα ειδα εδω καποιο μέλος που μενη κερκυρα πανος ..θα μιλήσω μαζι του γράφει οτι εχει θαλασσινό αλλα και λίμνη ίσως κάνει για την λίμνη ευχαριστώ ...

Link to comment
Share on other sites

Όσο η λίμνη είναι 20-26 βαθμούς ας το βάλει δεδομένου οτι μπορεί να το πιάσει όταν η θερμοκρασία πέσει το φθινόπωρο και οτι θα έχει βρεθεί κατάλληλο ενυδρείο μέχρι τότε, α, και φυσικά να μην κινδυνεύουν μικρά ψάρια της λίμνης.

Link to comment
Share on other sites

ναι το σκεφτηκα ...θα δουμε ,δεν μου εχει απαντηση ακομα ...αν αργηση θα το πάω στο πετ σοπ αλλα δυστυχώς θα κατάληξη σε ενυδρειο ακαταληλο για αλλη μια φορα!!! εδω κερκυρα δεν το έχουν από οτι έχω καταλάβει και πολύ με ενυδρεία και ψάρια ...αν εχετε κάποιον υπόψη σας που να το θέλει και να μπορεί με κάποιο τρόπο να το πάρει καλοδεχούμενος... :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...