Jump to content

Εργαλεια Frags.


Recommended Posts

Mηπως ξερει κανεις που θα βρω κοφτες για frag στα sps?

Link to comment
Share on other sites

Μπορω να χρησιμοποιησω ψαλιδι κλαδεματος η κανεναν κοφτη για τα καλωδια?Εννοειται οτι δεν θα μπουν μεσα στο νερο οτι γινει εξω απο αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Μια λύση (που την λανσάρουν και κάποιες εταιρίες ενυδριακών προϊόντων) είναι και αυτή (φώτο) και υπάρχει στα.... φαρμακεία.

Μάλιστα είναι και ανοξείδωτο.

Έτυχε να έχω ένα τέτοιο στο σπίτι που όταν το δοκίμασα έκανε μια χαρά τη δουλεία του.

Μη το ζητήσεις σαν κόφτη για Frag... για τα νύχια και τις παρανυχίδες είναι !!!!

post-13206-1273086976_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nαι μπορείς.Εργαλεία λίγο δύσκολα να βρεις εδώ πέρα.

Link to comment
Share on other sites

Μια λύση (που την λανσάρουν και κάποιες εταιρίες ενυδριακών προϊόντων) είναι και αυτή (φώτο) και υπάρχει στα.... φαρμακεία.

Μάλιστα είναι και ανοξείδωτο.

Έτυχε να έχω ένα τέτοιο στο σπίτι που όταν το δοκίμασα έκανε μια χαρά τη δουλεία του.

Μη το ζητήσεις σαν κόφτη για Frag... για τα νύχια και τις παρανυχίδες είναι !!!!

Το εργαλειο αυτο το εχω δει,ξερω πιο ειναι αλλα δεν ξερω αν αντεχει να κοψει το sps αν ειναι λιγο χοντρο το κλαδι δηλαδη και μαλλον μπορει να χρησιμοποιηθει και μεσα στο νερο αμα ειναι ανοξειδωτο.

Nαι μπορείς.Εργαλεία λίγο δύσκολα να βρεις εδώ πέρα.

salamander το ξερω οτι ειναι δυσκολο και μαλιστα οχι λιγο αλλα πολυ.Τις τελευταιες ημερες εχω φαει το μυαλο μου να βρω αντιστοιχα εργαλεια που μπορω να κανω την δουλεια μου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για το ενδιαφερων σου αλλα απο ελλαδα e-shop δεν πουλανε?Θελω να αποφυγω την παραγγελια απο εξωτερικο.

Link to comment
Share on other sites

ανέβασα το λινκ για να πάρεις μια ιδέα

στη λογική ότι μπορείς να βρεις παρόμοια εργαλεία στην αγορά εδώ , λχ όπως αυτό που λέει ο Αίολος :D

Link to comment
Share on other sites

Έχει 2-3 τύπους εργαλείων το Aquamedor.. έχει πάρει το μάτι μου κάτι τέτοια στα ράφια του εδώ στη Θεσσαλονίκη

Link to comment
Share on other sites

Έχει 2-3 τύπους εργαλείων το Aquamedor.. έχει πάρει το μάτι μου κάτι τέτοια στα ράφια του εδώ στη Θεσσαλονίκη

Mηπως το συγκεκριμενο καταστημα εχει καποιο συνδεσμο να το ψαξω?

Link to comment
Share on other sites

www.aquamedor.gr

ίσως να μην υπάρχουν τα συγκεκριμένα στο site αλλά δεν χάνεις σε τίποτα να κάνεις ένα τηλεφώνημα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπερα στην παρεα.Φιλε Aiolos τελικα αγορασα ενα εργαλειο σαν το δικο σου.Μπορω να πω οτι κανει δουλεια ειδικα αν το κλαδακι του sps δεν ειναι πολλυ χοντρο.Σε πιο χοντρο κλαδι δοκιμασα εναν κοφτη για καλωδια και μπορω να πω οτι ειχα αρκετη επιτυχια.Τωρα εχω μια αλλη ερωτηση σχετικα με τις βασεις για frag.Που μπορω να βρω βασεις?οεο. :D

  • Υ.Γ Ευχαριστω για την λυση σχετικα με τον κοφτη. :)

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ εδώ με βρίσκεις αδιάβαστο μιας και δεν ασχολούμαι με σκληρά...

ίσως σου δώσουν λύσεις οι... σκληροί του Aquazone

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ εδώ με βρίσκεις αδιάβαστο μιας και δεν ασχολούμαι με σκληρά...

ίσως σου δώσουν λύσεις οι... σκληροί του Aquazone

Ευχαριστω για το ενδιαφερων.Μια λυση που δοκιμασα ηταν με κατι μικρα κομματια βραχου που ειχα παλια μεσα στο sump.Παντως τις βασεις που βλεπουμε στο εξωτερικο τις ξεχναμε στην Ελλαδα.Καποιες αντιστοιχες που να τις φτιαξω εγω και να ειναι απο γυψο, κανουν?

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια αναζητηση για frag plugs,τα οποια ομως υπαρχουν και σε αρκετα μαγαζια στην ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια αναζητηση για frag plugs,τα οποια ομως υπαρχουν και σε αρκετα μαγαζια στην ελλαδα.

Μαγαζια στην Ελλαδα,ποια μαγαζια πως δεν τα εχω δει? :)

Link to comment
Share on other sites

η μπορείς να φτιάξεις μόνος σου :D

Να φτιαξω μονος μου,αλλα δεν ξερω τι υλικα μπορω να χρησιμοποιησω.Τσιμεντο,γυψο? :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, επειδη σε πολλά πράγματα είμαστε ακόμα πολύ πίσω (....) σαν χώρα και σαν αγορά, έχε υπόψην σου οτι στο εξωτερικό μπορείς να βρεις πράγματα που εδω οχι δεν υπάρχουν, αλλα δεν προκειται και ποτε να έρθουν.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, επειδη σε πολλά πράγματα είμαστε ακόμα πολύ πίσω (....) σαν χώρα και σαν αγορά, έχε υπόψην σου οτι στο εξωτερικό μπορείς να βρεις πράγματα που εδω οχι δεν υπάρχουν, αλλα δεν προκειται και ποτε να έρθουν.

Το ξερω και το εχω παρατηρησει οτι ειναι πολλυ δυσκολο να τα βρω εδω.Απλα δεν εχω παραγειλει καμια φορα απο εξωτερικο και γι'αυτο κολλαω να κανω την παραγγελια. :)

Link to comment
Share on other sites

πριν αρχίσετε να ξοδεύεστε , ρίξτε μια ματιά στο BOOK OF CORAL PROPAGATION του φίλου μας A. CALFO

σελ 328 , θα δείτε ότι όλα τα εργαλεία που προτείνει μπορούν να βρεθούν εύκολα στη δική μας αγορά

βασικό είναι να ξέρεις τι αντιμετωπίζεις

τα ψαλίδια .. λίγο -πολύ .. τα ίδια είναι :)

Link to comment
Share on other sites

πριν αρχίσετε να ξοδεύεστε , ρίξτε μια ματιά στο BOOK OF CORAL PROPAGATION του φίλου μας A. CALFO

σελ 328 , θα δείτε ότι όλα τα εργαλεία που προτείνει μπορούν να βρεθούν εύκολα στη δική μας αγορά

βασικό είναι να ξέρεις τι αντιμετωπίζεις

τα ψαλίδια .. λίγο -πολύ .. τα ίδια είναι :)

Για τα ψαλιδια βρηκα την λυση.Οι βασεις για frag?E-shop στην Ελλαδα υπαρχει που να πουλαει?

Link to comment
Share on other sites

Μαγαζια στην Ελλαδα,ποια μαγαζια πως δεν τα εχω δει? :)

Στη Θεσσαλονικη παντως πετυχαινω να εχουν τα μαγαζια frag disks

Link to comment
Share on other sites

Στη Θεσσαλονικη παντως πετυχαινω να εχουν τα μαγαζια frag disks

Αθηνα καποιο μαγαζι?Ας μου πει καποιος και μεσω πμ για να μην θεωρηθει διαφημιση.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...