Jump to content

προτεινετε μια τροφη για κορυντορακια


pozeras13

Recommended Posts

ευχαριστω για το χρονο σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είδος Corydoras?

Γενικώς τα Corydoras είναι παμφάγα και τρώνε όλα τα είδη ξηράς και κατεψυγμένης τροφής που μπορεί να φτάσει στον βυθό του ενυδρείου. Καλό, όπως και για όλα τα είδη ψαριών, είναι να υπάρχει ποικιλία στην διατροφή τους.

Link to comment
Share on other sites

Και εννοείτε να είναι τροφές που βυθίζονται :D

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω, δεν τα εχω παρει ακομα... ή τα panta ή τα aenous θα παρω.....οι ονομασιες ξερετε πως ειναι πραγματικα!!! :D

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω, δεν τα εχω παρει ακομα... ή τα panta ή τα aenous θα παρω.....οι ονομασιες ξερετε πως ειναι πραγματικα!!! :D

Για αρχή θα σου έλεγα να προτιμήσεις aeneous, τα panda είναι πολύ πιο ευαίσθητα.....

Επίσης με τις σωστές διαδικασίες μπορείς να δεις εύκολα μωρά από τα aeneous :angry2:

Link to comment
Share on other sites

ναι το διαβασα και γω και αυτα θελω, απλα θα παω στο water inn και αν εχει αυτα θα παρω...πρεπει να εχει λογικα...

Link to comment
Share on other sites

Εγω χρησιμοποιω χρονια την Tropical Welsi Gran.

GZ-WF-001.jpg

Έγινε επεξεργασία - ReBeLoS
Link to comment
Share on other sites

Μην ψαχνεις για τροφη αλλα για τροφες.

Η ποικιλια στη διατροφη ειναι σημαντικη.

Προσοχη στις ημερομηνιες ληξης των τροφων και να προτιμας συσκευασιες που δεν θα σου κρατησουνε πανω απο 3 μηνες αφου μετα το ανοιγμα αρχιζουν και χανουν τις βιταμινες τους.

Επισης βιταμινες (οχι σε υπερδοσολογηση ομως).

Στα δικα μου cory δινω sera viformo, oceannutrition Tropical Wafers, oceannutrition κατεψυγμενα bloodwarms, artemia, daphnia κλπ 1-2 φορες την εβδομαδα, και ζωντανη τροφη σκουληκια grindal και ναυπλιους αρτεμιας οποτε φτιαξω.

Φυσικα αν τα αφησω και νηστικα μερικες μερες δεν τρεχει και τιποτα.

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

ναι ολο και κατι βρισκουν. νομιζω πως ειμαι σχετικα καλα απο ποικιλια. ριχνω την welsi gran που τους αρεσει τωρα και για τα γκαπι sera flora και guppy gran που λιγο πεφτει κατω και την τρονε και αυτην και γενικα τρωνε καθε μερα 3 διαφορετικες τροφες. τωρα μου μενου οι βιταμινες. ευχαριστω ρε παιδια!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...