Jump to content

μουχλα σε κλήμα δεν υποχωρει


Recommended Posts

τι να φταιει και αν ξερεται θα φυγει ποτε? ειναι επικυνδυνη για τα ψαρακια? ειναι σαν ενα διαφανες σαν γλιτσα πεπλο πανω στα κλιματα και το κακο ειναι οτι σπανε κοματακια και αιωρουνται στο ενυδρειο ή και στο φιλτρο! λετε να μην φευγει και να τα πεταξω τα κλιματα????????????? :D

Link to comment
Share on other sites

εμενα φιλε αν και δεν ηταν κλιμα την φαγανε τα ψαρακια μεσα σε 4-5 μερες ειχε εξαφανιστει

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνει τον κύκλο του και θα φύγει δεν είναι τίποτα το ανησυχητικό.

Link to comment
Share on other sites

τι να φταιει και αν ξερεται θα φυγει ποτε? ειναι επικυνδυνη για τα ψαρακια? ειναι σαν ενα διαφανες σαν γλιτσα πεπλο πανω στα κλιματα και το κακο ειναι οτι σπανε κοματακια και αιωρουνται στο ενυδρειο ή και στο φιλτρο! λετε να μην φευγει και να τα πεταξω τα κλιματα????????????? :D

Αν σε ανησυχει τοσο...

Βγαλε τα ξυλα... ξισε ελαφρα το χνουδι... βασικα με σκουπισμε φευγει... και ξαναβαλε μεσα το ξυλο...

Οσο για τα αιωρουμενα... αν σε ενοχλουν βγαλτα με αποφη.

Link to comment
Share on other sites

βγαζω καθε τοσο τα αιωρουμενα με αποχη, εβγαλα τα ξυλα πριν 3-4 μερες και τα σκουπησα και μετα απο 2 μερες παλι εκει και πιο πολυ η μουχλα.... αλλα απ'οτι καταλαβαινω θα φυγει με το καιρο και με τα τσιμπηματα των ψαριων... ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω ακριβος το ιδιο προβλημα ...εχει περασει βδομαδα και δεν λεει να φυγει ...

Το θεωρω σχεδον στανταρ οτι αυτη η μουχλα εχει δημιουργιθει απο περισια τροφης μιας και στο στρωσιμο μου εκανα χαζομαρα και εριχνα μπολικο ...

Το <<παραξενο>> ειναι οτι εχω 2 ξυλα στο ενα δεν υπαρχει υχνος ενο το αλλο εχει διπλασιασει τον ογκο του απο την μουχλα ..!

Εκανα σε καποια φαση προσπαθεια το εβγαλα και με το χερι την εβγαλα εβγαινε ευκολα αλλα σε μια μερα ξανα εμφανιστηκε ...Εχω βαλει σε κατασταση λιτοτητας τα ψαρακια μου σε τρωφη ( να συμβαδιζουν και με την χωρα που ζουνε :D ) και ΝΟΜΙΖΩ οτι εχει αρχισει και υποχωρει ...σε κανα 2 βδομαδες θα σου πω με συγουρια !

Link to comment
Share on other sites

αυτό το χνούδι - μούχλα που λέτε είναι μεν διάφανο, αλλά έχει λευκή απόχρωση έτσι; όχι κανένα άλλο χρώμα;

Link to comment
Share on other sites

οσον αφορα το δικο μου τουλαχιστον ναι ειναι λευκο σαν γαλα !

Θα το βγαλω και φωτογραφια αυριο

Link to comment
Share on other sites

ακριβως διαφανο αλλα το λευκο διαφανο. παντως και γω μειωσα την τροφη και εχει μειωθει αρκετα. το τσιμπανε τωρα και τα ψαρια. νομιζω πως σε καμια βδομαδα θα ειμαστε ενταξει....ειδομεν!!!

Link to comment
Share on other sites

Και πλεον το δικο μου εχει αρχησει σημαντικα να αποσυντηθεται ...οπου να ναι θα εξαφανιστει ...

Thanks σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Και πλεον το δικο μου εχει αρχησει σημαντικα να αποσυντηθεται ...οπου να ναι θα εξαφανιστει ...

Thanks σε ολους

το δικο μου εφυγε κιολας...τελικα τσαμπα η ανυσυχια!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...