Jump to content

παιδια Help για τεστ νερου.!!!!


Recommended Posts

παιδια εχω ενα προβλημα.......αυτη την στημγη δεν σηκονει ι τσεπη μου να αγορασω τεστ νερου...!!!

δηλαδη με αυτη την τιμη που μου ειπαν...(80 ευρο)

ηπαρχη καμια ποιο φτηνει λυσει????

ευχαριστο!!!

Link to comment
Share on other sites

η πιο οικονομικη λυση θα ηταν να παρεις μεμονωμενα τεστ για τα πιο "αμεσα" προβληματα που μπορουν να εχουν επιπτωσεις στα ψαρια σου που ειναι για αμμωνια και νιτρικα. αν ψαξεις καλυτερα θα βρεις εγω με 25 ευρω πηρα για ph νιτρικα Gh ΚΗ της tetra test Labboret

Link to comment
Share on other sites

κοιτα....εμενα το πλατυς μου γενισε.....και μου ειπαν να κανω τεστ νερου......δεν ξερω τη χρειαζεται...!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι το εχεις πιασει λιγο λαθος το θεμα, τα τεστ τα χρησιμοποιεις κατα το στησιμο του ενυδρειου και κατα τη διαρκεια για να εχεις καλες συνθηκες για τα ψαρια σου. διαβασε απο αυτην την ενοτητα διαφορα θεματα για τα τεστ για να καταλαβεις κατι http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showforum=40

Link to comment
Share on other sites

Για τα ψάρια που έχει χρειάζεσαι τεστ Αμμωνία (ΝΗ3/ΝΗ4), ΝΟ2 και ΝΟ3. Περίπου 35-40 ευρώ στο σύνολο. Πιο οικονομική λύση είναι τα στικς αλλά δεν είναι αξιόπιστα. Μπορούν πχ με σαφήνεια να σου δείξουν αν έχεις ή όχι αμμωνία αλλά δεν μπορείς να βασιστείς στην τιμή που θα σου δείξουν.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...