Jump to content

Το τέλος της αθωότητας....


Recommended Posts

na2r.jpg

Ήθελα να ανεβάσω την φωτογραφία χωρίς το μοντάζ..μα είναι πολύ σοκαριστική..μου προκαλεί τόσα πρωτόγνορα συναισθήματα και το μοναδικό που μπορώ να αναγνωρίσω είνα η αηδία ...4 άνθρωποι έχασαν την ζωή τους..και πέρασε έτσι...δεν έτυχε σε εμάς..δεν τους γνωρίζαμε...απλά λυπηθήκαμε...σίγουρα κανείς δεν είπε"έλα μωρε,τι έγινε"... όμως η ζωή τους έφυγε και δεν ξαναγυρίζει πίσω...Απλά βρίσκονταν στην δουλειά τους...δεν ήθελαν να απεργήσουν και είχαν το κάθε δικαίωμα....Η ζωή συνεχίζεται..η δική μας..όχι η δική τους βέβαια..Μερικά απο τα γνωστά-άγνωστα "παιδιά" που τα σπάνε σε κάθε πορεία..απλά αυτη την φορά έτυχε και σκότωσαν και 4 ανθρώπους...

Αναρωτιέμαι πως θα νιώθουν αυτοί οι άνθρωποι..θα πανηγυρίζουν..θα νιώθουν τύψεις...θα μιλούν άραγε για αυτό?Τελικά τι γίνεται σε αυτή την ρημαδόχώρα??Ξέρεις άραγε κανείς να μου απαντήσει

Δεν ξέρω πόσοι απο εσάς είδατε την φωτογραφία και τι νιώσατε??Εγω πάντως δε μπορώ να το εκφράσω..είναι ενα συναίσθημα που δεν μπορουν να το εκφράσει κανένας συνδιασμός γραμμάτων...Δεν ήθελα να παραθέσω κάποιο link απο τα blogs που καθημερινά αρκετοί από εμάς προτιμάμε να ενημερωνόμστε..και αν αυτά που σας γράφω σαν φαίνοται "μελό" και "πεζα"..αναζητήστε την ωμή φωτογραφία..αντικρύστε την και συνάμα αποτυπώστε τα συναισθήματα σας σε ενα κομμάτι χαρτί..δεν θα απέχουν πολύ απο τα δικά μου...Ας σταματήσουν εδώ τα θύματα...και ας ξυπνήσουμε απο τον λήθαργο που μας έχουν αναγκάσει να βρισκόμαστε,,ας κλείσουμε τα συτιά μας να μην ακούμε πια το δίκο τους παραμύθι αλλά ας ζήσουμε το δικό μας παραμύθι....γιατι....ΤΑ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΑΛΗΘΕΙΑ..ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΨΕΜΑΤΑ όπως λένε όλοι αυτοί

Link to comment
Share on other sites

Βρισκόντουσαν στην δουλεία τους με την απειλεί της απόλυσης...

Link to comment
Share on other sites

Οταν ο Διευθυντης λεει μια μερα πριν την απερεγεια....

"Οποιος ΔΕΝ ερθει αυριο... θα χρειωθει μια μερα κανονικη αδεια..... ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΑΠΕΡΓΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ".....

Τι να κανει?? Να μην παει δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

Οταν ο Διευθυντης λεει μια μερα πριν την απερεγεια....

"Οποιος ΔΕΝ ερθει αυριο... θα χρειωθει μια μερα κανονικη αδεια..... ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΔΕΝ ΑΠΕΡΓΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ".....

Τι να κανει?? Να μην παει δουλεια?

Για μένα, ναι να μη πάει για δουλειά!

Link to comment
Share on other sites

ωραια,ομως πηγε και δεν βρισκω κανενα λογο να τιμωρηθει γιαυτο......

οσο εχει ο καθενας μας δικαιωμα στην απεργια,ετσι εχει και στην εργασια..

παρολα αυτα καποιοι φωναζαν να καιτε επειδη δουλευετε....τελικα ειναι πραγματικα αδικο να κυκλοφορουν αναμεσα μας καποιοι ανεγκεφαλοι χρησιμοποιοντας το ονομα του λαου και καταδικαζοντας 4 αθωους ανθρωπους....

Έγινε επεξεργασία - chris z3
Link to comment
Share on other sites

ωραια,ομως πηγε και δεν βρισκω κανενα λογο να τιμωρηθει γιαυτο......

οσο εχει ο καθενας μας δικαιωμα στην απεργια,ετσι εχει και στην εργασια..

παρολα αυτα καποιοι φωναζαν να καιτε επειδη δουλευετε....τελικα ειναι πραγματικα αδικο να κυκλοφορουν αναμεσα μας καποιοι ανεγκεφαλοι χρησιμοποιοντας το ονομα του λαου και καταδικαζοντας 4 αθωους ανθρωπους....

Για να μη παρεξηγηθώ... Φυσικά και δεν σηκώνει κουβέντα το αν θα τιμωρηθεί κάποιος γι'αυτό ή όχι. Απλά ο nikoloutso έθεσε ένα γενικό ερώτημα κι εγώ πήρα θέση απαντώντας όπως θεωρώ εγώ ότι έχουν τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα, ναι να μη πάει για δουλειά!

Και την επομενη μερα... θα ψαχνει για δουλεια!!

Το παραπανω το ειπε το δικο μας αφεντικό.

2 ατομα δεν ηρθαν... και το μεσημερι... τους πηρε την η γραμματεια και τους ειπε..... εκ της διευθυνσεως... παρε αδεια επ αόριστον!!!

Ουτε αποζημειωση ουτε τπτ... κι αυτό γιατι πλεον ειμαστε ολοι με μπλοκακι... αλλα υπάλληλοι.

Link to comment
Share on other sites

Και την επομενη μερα... θα ψαχνει για δουλεια!!

Ε, και? Το'πα και άλλου πριν από λίγες μέρες... Πρέπει να σταματήσουμε να φοβόμαστε για τα ανούσια και να επικεντρωθούμε στα ουσιαστικά!

Link to comment
Share on other sites

Όπου και να πάω τα ίδια ακούω...Έλεος!Κι εδώ?.... :D

Όλοι λυπούμαστε για όσα συνέβησαν αλλά με το να καθόμαστε μπροστά στο PC και να γράφουμε ξανά τα ίδια και τα ίδια δε βγαίνει κάτι...Τελικά αυτή είναι η αντίδραση μας.Κομπιούτορας,Facebook ενημέρωση και ύπνος.

Link to comment
Share on other sites

ωραια,ομως πηγε και δεν βρισκω κανενα λογο να τιμωρηθει γιαυτο......

οσο εχει ο καθενας μας δικαιωμα στην απεργια,ετσι εχει και στην εργασια..

παρολα αυτα καποιοι φωναζαν να καιτε επειδη δουλευετε....τελικα ειναι πραγματικα αδικο να κυκλοφορουν αναμεσα μας καποιοι ανεγκεφαλοι χρησιμοποιοντας το ονομα του λαου και καταδικαζοντας 4 αθωους ανθρωπους....

Χρήστο τα είπες όλα :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...