Jump to content

Προτασεις για κρεμαστο φωτιστικο η ετοιμο καπακι.


piranxobios

Recommended Posts

Παιδια γεια σας, εχω ξεκινησει τη κατασκευη ενο ενυδρειου 1,30 Χ 0,70 Χ 0,65 (υψος).Ηθελα να ρωτησω ιδεες για κρεμαστο φωτιστικο η και καπακι μαζι με φωτισμο εαν υπαρχει ετοιμο σε αυτες τις διαστασεις( που δεν νομιζω).Να αναφερω οτι μεχρι 2 Τ5 ειναι αρκετες μιας και ο κατοικος του δεν συμπαθει και πολυ το φως...Σημαντικος παραγοντας ειναι και ο οικονομικος μιας και αυτα που εχει για π.χ. το aquaristic.net ,στη καλυτερη περιπτωση στοιχιζουν 300 ευρω και πανω...Εαν καποιος εχει να προτεινει κατι για αγορα ειναι καλοδεχουμενο μιας και δεν υπαρχει χρονος για DIY κατασκευες...! <_<

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου διαλεξα ενα φωτιστικο φθοριου κρεμαστο που μ αρεσε απο ενα μαγαζι με ηλεκτρολογικο υλικο και το πηρα 50 ευρω..... Δε νομιζω να βρεισ 1.30 αλλα 1.20 σιγουρα θα βρεις.....

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου διαλεξα ενα φωτιστικο φθοριου κρεμαστο που μ αρεσε απο ενα μαγαζι με ηλεκτρολογικο υλικο και το πηρα 50 ευρω..... Δε νομιζω να βρεισ 1.30 αλλα 1.20 σιγουρα θα βρεις.....

120 εκ. έχει μήκος η λάμπα μετα πάει σε 150 εκ.

εχει δίκιο ο φίλος 130εκ. λάμπα φθορίου δεν υπάρχει.

με την υγρασία απο την εξάτμιση έχεις πρόβλημα με αυτό το φωτιστικό?

Link to comment
Share on other sites

Τασο θα προτεινα το μεγαλο φωτιστικο της GLO.

Νομιζω ειναι 2χ56watt Τ5 και αν θυμαμαι καλα πρεπει να σε καληπτει το ανοιγμα του.Με λιγο ψαξιμο θα το βρεις και σε καλη τιμη..

Αν προκειται για το ενυδρειο του γνωστου ψαριου, θα βαλεις 2 λαμπες Τ5 gro lux που θα τις βρεις και ευκολα και εισαι αρχηγος! <_<

Έγινε επεξεργασία - kwstas_original
Link to comment
Share on other sites

Τασο θα προτεινα το μεγαλο φωτιστικο της GLO.

Νομιζω ειναι 2χ56watt Τ5 και αν θυμαμαι καλα πρεπει να σε καληπτει το ανοιγμα του.Με λιγο ψαξιμο θα το βρεις και σε καλη τιμη..

Αν προκειται για το ενυδρειο του γνωστου ψαριου, θα βαλεις 2 λαμπες Τ5 gro lux που θα τις βρεις και ευκολα και εισαι αρχηγος! :D

μαλλον και εγω σε αυτο εχω καταληξει...ευχαριστω παντως <_<

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...