Jump to content

αυγα Corydoras Paleatus


nickst

Recommended Posts

εχω ενα ενυδρειο 60 λιτρα με διαφορα ψαρακια και 5 Corydoras paleatus.πριν ειδα κατι αυγα και πηρα την θηλυκια μαζι με το αρσενικο που ηταν διπλα της και τα εβαλα στο 25 λιτρα που εχω και γεννησε πολλα ακομα στο τζαμι.τωρα να την βαλω παλι μεσα στο 60αρι που την εχω κανονικα?στο μικρο εχω γαριδες αμανο και τις κοκκινες και 11 γκαπυ πολυ μικρα.το αλλο σαβατο κλεινουν μηνα νεογεννητα δηλαδη.επειδη ειχε γεννησει στο 60αρι πριν καμια εβδομαδα και τα εφαγαν τα αυγα τα μεγαλα τα γκαπυ την εβαλα στο μικρο τωρα.τι να κανω?να τα αφησω ησυχα τα αυγα θα βγουν μονα τους τα ψαρακια?

Link to comment
Share on other sites

και αυτο ειναι το ενυδρειο που εχω τισ γαριδες και εβαλα τωρα το γατοψαρο

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο για την γέννα πρώτα από όλα!

Δεύτερον, το καλύτερο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να βάλεις τα αβγά σε ένα ενυδρείο τελείως μονά τους, να προσέχεις την πιθανή εισβολή από fungus (έντονα λευκά αβγά), και επίσης να έχεις ψιλή άμμο για βυθό <_<

Καλό θα ήταν να ετοιμάσεις infusoria για να ταΐσεις τα μικρά όταν βγουν από τα αβγά..

:D:D

Link to comment
Share on other sites

σε αλλο ενυδρειο να παω τα αυγα δεν γινεται.για αυτο πηρα το 25αρι να εχω μονο τις γαριδες να μου γεννανε και οταν γενναν και τα αλλα ψαρακια να τα βαζω μεσα μεχρι να μεγαλωσουν λιγο.τα 2 γατοψαρα να τα επιστρεψω στο μεγαλο το ενυδρειο εκει που τα εχω κανονικα?αυτο που μου ειπες να ετοιμασω τι ειναι δεν το ξερω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...