Jump to content

Recommended Posts

Από την προηγούμενη εβδομάδα (συγκεκριμένα παρατηρήθηκε το Σάββατο) κολυμπούσε ακανόνιστα και λόγοι ανωτέρας βίας δυστηχώς δεν μου επέτρεψαν να ασχοληθώ με το κακόμοιρο. Τελικά χθες είδα ότι είχε τα εξής συμπτώματα: γαστρικό οίδημα και ανασηκωμένα λέπια στην περιοχή (παράσιτο dropsy;).Μετά από λίγη ώρα ψόφησε...κανένα άλλο ψάρι δεν παρούσιάζει κάτι. Πρέπει να κάνω κάποια θεραπεία στο υπόλοιπο ενυδρείο; Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε Melafix βάση οδηγιών.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

ξεκινησα την θεραπεία, μόλις ολοκληρωθεί αναφέρει ότι πρέπει να αφαιρέσεω 25% του νερού, πρέπει να βάλω και άνθρακα; αναφέρει ότι αν έχεις ανθρακα στην αρχή της θεραπείας να αφαιρεί

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρακας πρέπει να αφαιρεθεί πριν την θεραπεία, ναι.

Link to comment
Share on other sites

Ανθρακα δεν έχω στα φίλτρα μου αλλά δεν έχω καταλάβει αν πρέπει να βάλω μόλις τελειώσει η θεραπεία για κανένα μήνα και να τον πετάξω λόγω χρήσης φαρμάκου

Link to comment
Share on other sites

Ανθρακα δεν έχω στα φίλτρα μου αλλά δεν έχω καταλάβει αν πρέπει να βάλω μόλις τελειώσει η θεραπεία για κανένα μήνα και να τον πετάξω λόγω χρήσης φαρμάκου

Με το Melafix δεν χρειάζεσαι απαραίτητα άνθρακα. Κάνε 2 αλλαγές 25% μέσα διάστημα 10 ημερών μετά την θεραπεία και είσαι ΟΚ!

Link to comment
Share on other sites

Χίλια ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...