Jump to content

Sps-Lps&soft corals


Yautja

Recommended Posts

Θα ήθελα εάν γίνεται να αναφέρεται τις βασικές διαφορές από τα sps,lps και soft corals και επίσης με τι πρέπει να ξεκινήσω ως αρχάριος στο Θαλασσινό..

Έκανα μια βόλτα στα μαγαζιά που φέρνουν θαλασσινά και δεν υπήρχε τίποτα μα τίποτα για να δω ενδεικτικά…

Σε άλλο post έχω δώσει τα λύτρα του ενυδρείου μου και επίσης το ότι θα έχω από φωτισμό 2 t5…. :)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα εάν γίνεται να αναφέρεται τις βασικές διαφορές από τα sps,lps και soft corals και επίσης με τι πρέπει να ξεκινήσω ως αρχάριος στο Θαλασσινό..

968[/snapback]

Κώστα θα προσπαθήσω να βρώ παραδείγματα με φωτογραφίες,κατά την διάρκεια της ημέρας έτσι ώστε να δείς με λεπτομέρια τις διαφορές μεταξύ τους!!!!!

Αυτή την στιγμή είμαι στην δουλειά και δέν έχω δυνατότητα να σου απαντήσω όπως θα έπρεπε!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Εδω θα βρεις οτι χρειαζεσε. :rolleyes::)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Μάριε.. :)

Παιδιά κάνετε εκπληκτική δουλειά εύχομαι να συνεχίσετε έτσι. Εμείς οι αρχάριοι σας χρειαζόμαστε… :rolleyes::D

Link to comment
Share on other sites

Από το άρθρο κατάλαβα ότι πρέπει να κοιτώ προς τα Μαλακά άντε και lps στην καλύτερη τουλάχιστον για αρχή αλλά με μπέρδεψε το θέμα με τον χημικό πόλεμο.

:):rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Από το άρθρο κατάλαβα ότι πρέπει να κοιτώ προς τα Μαλακά άντε και lps στην καλύτερη τουλάχιστον για αρχή αλλά με μπέρδεψε το θέμα με τον χημικό πόλεμο.

:)  :rolleyes:

1004[/snapback]

Η αναφορά στον "χημικό πόλεμο" (chemical warfare)σχετίζεται με τις επεκτατικές τάσεις (territoriality)που χαρακτηρίζουν και τα κοράλια. Τα μαλακά κοράλια έχουν ως όπλο, σε αυτόν τον αγώνα για κατάκτηση όλο και περισσότερου ζωτικού χώρου, την έκκριση τοξινών!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...