Jump to content

Takifugu Oblongus (video)


Torm

Recommended Posts

Το θέαμα δεν είναι και ότι καλύτερο καθώς όπως έχω πεί πολλές φορές μπορεί να είναι μια αναπαράσταση της διατροφής των ψαριών όπως γίνεται στην φύση,αλλά πρώτον δεν είναι ότι πιο υγιείνο για τα ψάρια μας και δεύτερον το θεωρώ απαράδεκτο καθώς το ψάρι "θύμα" είναι εγκλωβισμένο στο ενυδρείο χωρίς να υπάρχει τρόπος διαφυγής....κάτι που υπάρχει στο φυσικό τους περιβάλλον..

Τώρα όσο αφορά τον κλόουν τα έχει.. :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Το θέαμα δεν είναι και ότι καλύτερο καθώς όπως έχω πεί πολλές φορές μπορεί να είναι μια αναπαράσταση της διατροφής των ψαριών όπως γίνεται στην φύση,αλλά πρώτον δεν είναι ότι πιο υγιείνο για τα ψάρια μας και δεύτερον το θεωρώ απαράδεκτο καθώς το ψάρι "θύμα" είναι εγκλωβισμένο στο ενυδρείο χωρίς να υπάρχει τρόπος διαφυγής....κάτι που υπάρχει στο φυσικό τους περιβάλλον..

Τώρα όσο αφορά τον κλόουν τα έχει.. :wootwoot:

28785[/snapback]

Συμφωνώ απόλυτα. Το συγκεκριμένο video το ανέβασα γιατί έχει ένα καταπληκτικό puffer, όχι γιατί συμφωνώ με το τάϊσμα ζωντανών ψαριών.

Δυστυχώς, κάποια puffer (και όχι μόνο) δε δέχονται άλλη τροφή πέρα από τη ζωντανή τροφή.

Καθότι δε μπορώ να ικανοποιήσω τις ειδικές ανάγκες αυτών των ειδών, έχω επιλέξει να μη τα διατηρώ στα ενυδρεία μου.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Τοrm η απάντηση σου τα λέει όλα... :wootwoot:

'

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο και αρκετά σπάνιο. Να επισημάνω ότι είναι Θαλασσινο. :wootwoot:

Ζει ελάχιστο χρονικό διάστημα σε υφάλμυρες εκβολές όσο είναι juv…

Link to comment
Share on other sites

Πανέμορφο και αρκετά σπάνιο. Να επισημάνω ότι είναι  Θαλασσινο. :wootwoot:

Ζει ελάχιστο χρονικό διάστημα σε υφάλμυρες εκβολές όσο είναι juv…

29230[/snapback]

:wootwoot::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...