Jump to content

Recommended Posts

το θηλυκο μου το γκαπυ προχτες ειχε φουσκωμενη κοιλια.και χτες την εχασε ολη την κοιλια αλλα δεν ειδα κανενα ψαρακι να γεννησε σημερα πλεον ειναι αναποδα στην επιφανεια του νερου και αναπνεει με δυσκολια και στην κοιλια εχει κατι σαν κοκκινο στα αποτετοια της σαν να της βγαινει σαν τριχες κοκκινες καπως ετσι.το λυπαμαι το καημενο μου εχει γεννησει 3 φορες μεχρι τωρα.να το βγαλω να πεθανει γιατι ετσι τυρανιεται το καημενο και στεναχωριεμαι και εγω.εχω και αλλα γκαπυ στο 60αρι μου ολα μια χαρα ειναι και αυτο ετσι ηταν πριν 2 μερες.και ακομα εχει φανταστικα χρωματα δεν εχει κανενα συμπτωμα.τι να κανω?απο οτι βλεπω δεν θα βγαλει την ημερα λες και ειναι πεθαμενο ειναι.το εβαλα και στο μικρο το ενυδρειο που εχω τις γαριδες μεσα αλλα το ιδο καμια αντιδραση.

Link to comment
Share on other sites

Μια καλύτερη πιο καθαρή φωτό και συμπληρώνεις αυτό: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=25739 για να δράσουμε όσο πιο γρήγορα μπορούμε

Link to comment
Share on other sites

Μια καλύτερη πιο καθαρή φωτό και συμπληρώνεις αυτό: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=25739 για να δράσουμε όσο πιο γρήγορα μπορούμε

Δεν πειραζει φιλε μου το εβγαλα και πεθανε να μην τυραννιεται.εξαλλου το αλλο το θηλυκο που ειχα εχει τωρα 3 ωρες γενναει ειδα και τις γαριδες μου μια αρχιζουν τα αυγα και σπανε.αρα μια απωλεια ειχα και γεννηθηκαν τοσες ψυχες μικρουλες.φυση ειναι αυτην τι να κανουμε...ευχαριστω για το ενδιαφερον παντως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει φιλε μου το εβγαλα και πεθανε να μην τυραννιεται.εξαλλου το αλλο το θηλυκο που ειχα εχει τωρα 3 ωρες γενναει ειδα και τις γαριδες μου μια αρχιζουν τα αυγα και σπανε.αρα μια απωλεια ειχα και γεννηθηκαν τοσες ψυχες μικρουλες.φυση ειναι αυτην τι να κανουμε...ευχαριστω για το ενδιαφερον παντως.

Το ψαράκι σου δεν θα σωζόταν ούτως ή άλλως. Αλλά ο τρόπος που το έκανες να πεθάνει είναι σαν να πάσχει κάποιο σκυλί από κάποια σοβαρή ασθένεια και να του κάνεις ευθανασία βάζοντάς του το κεφάλι σε μία λεκάνη με νερό. Με άλλα λόγια το ταλαιπώρησες περισσότερο απ'όσο ταλαιπωρούταν ούτως ή άλλως. Το σωστότερο θα ήταν νερό από το ενυδρείο σε μία σακούλα και όλο μαζί στην κατάψυξη!

Link to comment
Share on other sites

Το ψαράκι σου δεν θα σωζόταν ούτως ή άλλως. Αλλά ο τρόπος που το έκανες να πεθάνει είναι σαν να πάσχει κάποιο σκυλί από κάποια σοβαρή ασθένεια και να του κάνεις ευθανασία βάζοντάς του το κεφάλι σε μία λεκάνη με νερό. Με άλλα λόγια το ταλαιπώρησες περισσότερο απ'όσο ταλαιπωρούταν ούτως ή άλλως. Το σωστότερο θα ήταν νερό από το ενυδρείο σε μία σακούλα και όλο μαζί στην κατάψυξη!

στην καταψυξη?θα παγωνε το καημενο δεν ξερω τι να πω.ευχομαι να μην μου ξανατυχει αλλο τετοιο περιστατικο γιατι θα το αφησω να πεθανει μεσα στο ενυδρειο με πονεσε η καρδια που το εβγαλα εξω απο το νερο ηταν το αγαπημενο μου γκαπυ.το πρωτο που μου ειχε γεννησει πρωτη φορα.ουφ να παει στο καλο τι να πω.μου αφησε απογονους με τα ιδια ακριβως χρωματα να τα βλεπω να το θυμαμαι.τελος παντων παει περασε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...