Jump to content

Recommended Posts

ηταν ακηνιτο για 3 μερες αλλα νομιζα οτι ηταν ζωντανο! το ειχε ξανακανει στο παρελθον! 3 μερες ακουνητο και ξαφνικα τσουπ αρχισε να κοβει βολτες αλλα αυτην την φορα το σηκοσα για να δω τι γινετε και επεσε η πορτα :)

οποτε R.I.P.

επεισης μεσα στο σαλλιγκαρι ηταν το anentome helena καταλαβα γιατι το λενε κανιβαλο!

αλλα το θεμα ειναι ΓΙΑΤΙ!

ολες οι μετρησει ηταν OK

καμια ιδεα?

-------

συγκατικοι : ενας μονομαχος , 6 νεον τετρα . 2 πλατυ . αλλο ενα apple snail , 2 anentome helena , και ενας πλεκο

ενυδρειο 60 λιτρα

Υ.Γ.

τωρα ετοιμαζω αλλαγη νερου

Έγινε επεξεργασία - spyros-DH
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να καταλαβω... αφου βρηκες τον αλλο σαλιγκαρο, τι ρωτας?

Link to comment
Share on other sites

αν λες για το anentome helena τοτε μαλλον μπηκε μεσα σημερα αφου ηταν νεκρο για 2 μερες..

λες να φταει η ''ελενα''

Link to comment
Share on other sites

αν λες για το anentome helena τοτε μαλλον μπηκε μεσα σημερα αφου ηταν νεκρο για 2 μερες..

λες να φταει η ''ελενα''

Φταιει σιγουρα αφου αυτο το σαλιγκαρι τρεφεται με αλλα σαλιγκαρια!! :):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Φταιει σιγουρα αφου αυτο το σαλιγκαρι τρεφεται με αλλα σαλιγκαρια!! :):thumbup:

ναι αλλα ειχα διαβασει οτι επειδη τα apple ειναι γρηγορα και πολυυυυυυυ μεγαλυτερα τους δεν θα υπαρχει προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι τα τρωει και τα δολοφονει... κανονικοτατα!

Link to comment
Share on other sites

οποτε οι 2 ελενες φευγουνε

αντε να τις βρω συνεχεια χωνωντε στον βυθο

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εγω ξερω οτι τα τρωει και τα δολοφονει... κανονικοτατα!

Μπορεις να μου στειλεις ενα λινκ να το δω κ εγω?! Το ξερεις απο προσωπικη εμπειρια?!

Ρωταω γιατι εχω σε ενυδρειο με ΦΟΥΛ "ελενες" που λετε -1 apple κ 2 zebra snail εδω κ εναν ολοκληρο χρονο...μπορει κ παραπανω.Κ βεβαια ΖΟΥΝ ολα μια χαρα....(στο 300αρι παιζει να ειναι κ 100 helenas κ στο 120αρι μου ~30)

Αν κ σε εμενα ο ανθρωπος που μου τα εδωσε μου ειπε οτι υπαρχει η πιθανοτητα να γινει κατι τετοιο -Δεν εχει συμβει-ακομα-τουλαχιστον....Ασχετα απτο οτι πλεον τρεφονται με κανονικη τροφη +υπολειματα μιας κ τα παρασιτικα μας εχουν αφησει καιρο τωρα!

(μεσα στο σαλιγγαρι ηταν γιατι εκτος απο κανιβαλος ειναι κ πτωματοφαγος ή μαλλον για να το πω καλυτερα -τρεφεται κ με αποσυντεθειμένη πρωτεϊνη)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου στειλεις ενα λινκ να το δω κ εγω?! Το ξερεις απο προσωπικη εμπειρια?!απο ερευνα στο διαδικτυο. μου αρεσει το σαλιγκαρακι και ελεγα να βαλω. οφειλω να πω οτι καποιοι υποστηριζουν οτι δεν εχουν προβλημα με ορισμενα απλς, αλλοι οτι αν ταιζονται οι κανιβαλοι καλα, παλι δεν θα εχουν και αλλοι δεν διανοουνται να τα βαλουν μαζι. η πλειοψηφια ομως δεν το συστηνει. αν κανεις κι εσυ ερευνα θα δεις! εγω ομως δεν το ρισκαρω.

Ρωταω γιατι εχω σε ενυδρειο με ΦΟΥΛ "ελενες" που λετε -1 apple κ 2 zebra snail εδω κ εναν ολοκληρο χρονο...μπορει κ παραπανω.Κ βεβαια ΖΟΥΝ ολα μια χαρα....(στο 300αρι παιζει να ειναι κ 100 helenas κ στο 120αρι μου ~30) συμφωνα με οσα εχω διαβασει η γνωμη μου ειναι οτι εισαι τυχερος! :D

Αν κ σε εμενα ο ανθρωπος που μου τα εδωσε μου ειπε οτι υπαρχει η πιθανοτητα να γινει κατι τετοιο -Δεν εχει συμβει-ακομα-τουλαχιστον....Ασχετα απτο οτι πλεον τρεφονται με κανονικη τροφη +υπολειματα μιας κ τα παρασιτικα μας εχουν αφησει καιρο τωρα! οπως και τα μηλοσαλιγκαρα μου!

(μεσα στο σαλιγγαρι ηταν γιατι εκτος απο κανιβαλος ειναι κ πτωματοφαγος ή μαλλον για να το πω καλυτερα -τρεφεται κ με αποσυντεθειμένη πρωτεϊνη) οπως και τα μηλοσαλιγκαρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...