Jump to content

ΝΕΟΣ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ. ΠΡΙΝΔΕΚΑ ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 60lit ΚΑΙ ΔΥΟ ΧΡΥΣΟΨΑΡΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΖΩΝΤΑΝΑ ΦΥΤΑ. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ; ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΡΩΣΙΜΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ, ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ;

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση τα χρυσόψαρα να φάνε τα φυτά

θα υπάρξει πρόβλημα αφού δεν έστρωσες το ενυδρείο μέχρι και να σου ψοφήσουν τα ψάρια αν δεν ψοφήσουν θα υποφέρουν

υ.γ γράφε με μικρά

Link to comment
Share on other sites

Για την ακριβεια απο το καταστημα, μου ειπαν να ριξω ένα υγρο(σαν γαλα) και μετα το ενυδρειο θα ειναι ετοιμο για ψαρια

Link to comment
Share on other sites

Για την ακριβεια απο το καταστημα, μου ειπαν να ριξω ένα υγρο(σαν γαλα) και μετα το ενυδρειο θα ειναι ετοιμο για ψαρια
ξέρεις το όνομα του σκευάσματος
Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι βακτήρια για το φίλτρο μετά από πόση ώρα τα έβαλες μέσα τα χρυσόψαρα

υ.γ καλώς ήρθες :):thumbup:

Έγινε επεξεργασία - chris99
Link to comment
Share on other sites

έκανες μετρήσεις

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εκανα διοτι δεν το γνωριζα. Μαλιστα μου ειπαν οτι θα πρεπει να αλλαζω το νερο (30%) μια φορα το μηνα και οχι πιο συχνα οπωσ νομιζα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εκανα διοτι δεν το γνωριζα. Μαλιστα μου ειπαν οτι θα πρεπει να αλλαζω το νερο (30%) μια φορα το μηνα και οχι πιο συχνα οπωσ νομιζα.
μπορείς να κανείς κάθε 2 βδομάδες μια αλλαγή νερού περίπου 20% τι φίλτρο έχεις
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τι κανω με τα ψαρακια μου τωρα;
κανε μετρήσεις να δούμε σε τι κατάσταση βρίσκετε το ενυδρείο σου
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα υπαρχουν ετοιμα τεστ μετρησεων και θα τα κανω. Εωσ τοτε μπορω να βαλω καποια φυτα; Ευχαριστω εκ των προτερων. Ειμαι στην αρχη βλεπετε και εχω πελαγωσει

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα υπαρχουν ετοιμα τεστ μετρησεων και θα τα κανω. Εωσ τοτε μπορω να βαλω καποια φυτα; Ευχαριστω εκ των προτερων. Ειμαι στην αρχη βλεπετε και εχω πελαγωσει

ξέρεις μήπως τι είδος χρυσόψαρων έχεις να ξέρεις τα χρυσόψαρα τρώνε φυτά αλλά δεν είναι στάνταρ

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα υπαρχουν ετοιμα τεστ μετρησεων και θα τα κανω. Εωσ τοτε μπορω να βαλω καποια φυτα; Ευχαριστω εκ των προτερων. Ειμαι στην αρχη βλεπετε και εχω πελαγωσει

Μην παρεις τα στικακια γιατι ...

α) ΔΕΝ ειναι αξιοπιστα

β) ειναι πεταμενα λεφτα

καλυτερα παρε ενα τεστ για καθε τι που θες να μετρας και καποια μαρκα αξιοπιστη .

Υ.Γ : μια φιλικη συμβουλη εαν ο πετσοπας σου ηταν σωστος θα σου ελεγε οτι αυτο που κανεις ΔΕΝ ειναι σωστο , οποτε ΜΗΝ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ .-

Link to comment
Share on other sites

Μην παρεις τα στικακια γιατι ...

α) ΔΕΝ ειναι αξιοπιστα

β) ειναι πεταμενα λεφτα

καλυτερα παρε ενα τεστ για καθε τι που θες να μετρας και καποια μαρκα αξιοπιστη .

Υ.Γ : μια φιλικη συμβουλη εαν ο πετσοπας σου ηταν σωστος θα σου ελεγε οτι αυτο που κανεις ΔΕΝ ειναι σωστο , οποτε ΜΗΝ ΤΟΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ .-

+1

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...