Jump to content

μαλον ασθενεια


μηνας

Recommended Posts

καλησπερα...να σας δωσω πρωτα μερικες πληροφοριες το ενυδρειο μου ειναι 140λτ και εχω μεσα 2 δυσκακια...σαν ενυδρειο τρεχει 3μηνες,με τα δισκακια ομος 3 εβδομαδες...θερμοκρασια 29,ph 6,5-7 με τιρφη,αμωνια 0...το ενα απο τα δυο δισκακια απο οταν το αγωρασα ειχε μπαρες θεωρησα οτι ηταν σρεσαρισμενο....παρατηρουσα κοπρανα το πρωτο καιρο ολα καλα...α!παραλιλα με τις μπαρες καπια στιγμη σκουρινε και το χρωμα του αυτο ομος δεν ηταν μονιμο(εφευγε μετα απο λιγες ωρες ξανα και ουτω καθεξεις)σημερα ομος παρατηρισα κοπρανα λευκα και παλι σκουρο χρωμα.

τρωι κανονικοτατα κινητε κ ολα μια χαρα....για ξυσιμο δεν μπορω να πω...μου κανει εντιποσει ομος οτι καπιες στιγμες ο τροπος που κολυμπα ειναι περιεργος αλλα μου κανει για ευτιχισμενο τροπο δλδ-κανει βολτα σε ολο το ενυδρειο σε ολα τα στροματα του ενυδρειου χαλαρα σα να το φχαριστιετε....

σας ακουω!!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω σου προτεινω για αρχη αυξηση της θεμροκρασιας στους 32 πριν πας σε φαρμακα.

Link to comment
Share on other sites

και ταισμα με σπιρουλινα , θα σου φερω αυριο ...

Μηνααααα Θυμασαι που σου τα λεγα και τα κουγες παραλογα ????

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις και φυτα μεσα στο ενυδρειο σου τοτε θα χρειαστεις ενυδρειο-νοσοκομειο.

Link to comment
Share on other sites

ωραια ανεβαζω 32 και συνεχιζω παρακολουθισει...καπια προβλεψει,με το τι πεζει να ειναι?ναι θυμαμε :) αλλα δεν ειχα και τετιες ενδυξεις...(λευκα κοπρανα)απτην αλλη παλι δεν μου δηχνει κατι εντονο τουλαχιστον προς το παρων...λετε να χασω το ψαρακι?μουφα....

Link to comment
Share on other sites

εχω φυτα ναι....εχω ενα 25λτ αλλα εχει ζωη μεσα αυτο ρε γαμοτο εχω γκαπυ...και ποτε να προλαβω να το στεισω?ουφ ουφ

το νοσοκομειο θα το χριαστω οταν παω στα φαρμακα?

Έγινε επεξεργασία - μηνας
Link to comment
Share on other sites

εχω φυτα ναι....εχω ενα 25λτ αλλα εχει ζωη μεσα αυτο ρε γαμοτο εχω γκαπυ...και ποτε να προλαβω να το στεισω?ουφ ουφ

το νοσοκομειο θα το χριαστω οταν παω στα φαρμακα?

και πριν πας στα φαρμακα θα μπορουσες να μεταφερεις το δισκο στη καραντινα , ετσι σε περιπτωση που εχεις καποια ασθενεια να προλαβεις οσο ειναι δυνατον να μην μεταδωθει και στους αλλους κατοικους του κυριος ενυδρειου

Τα φυτα με τους 32 βαθμους ξεχασε τα :)

Έγινε επεξεργασία - geosid
Link to comment
Share on other sites

βρε ας σοσο εγω το ψαρακι και τα φυτα.....για το δυσκακι τι λες να ειναι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

βρε ας σοσο εγω το ψαρακι και τα φυτα.....για το δυσκακι τι λες να ειναι αυτο?

:)

Αν κινειται πανω κατω δεν ειναι ευτυχια αλλα ενοχληση.

Οπως σου ειπαν την θερμοκρασια σταδιακα και ταισμα μονο σπιρουλινα για 7-10 ημερες.

Έγινε επεξεργασία - redbetta
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...