Jump to content

αναγνώρισή φυτού..


Recommended Posts

αναγνώρισή φυτού..post-18964-1274805161_thumb.jpg και αν ξερει κανεις και αυτοpost-18964-1274805177_thumb.jpg...ειναι απο ποταμι...και φτιαχνω ενα καινουργιο 60λτ για τα μωρα guppy και για γεννήστρα,και τα εβαλα μεσα....post-18964-1274805287_thumb.jpgκαι εβαλα και λιγο φακιpost-18964-1274805306_thumb.jpg......μετα απο αρκετο καθαρισμα βεβεα {αλλα δεν εκανα απολυμανση φυτων γιατη ειναι αρκετα ψιλη για να αντεξη}post-18964-1274805383_thumb.jpgκαι λιγο κερατοφυλο απολυμασμενο....post-18964-1274805482_thumb.jpg...οταν ερθουν τα Moss θα γίνουν η τελευταίες λεπτομέρειές...αν ξερει καποιος να μου πει απλα να ξερω τι εχω μεσα ευχαριστο... :)

Έγινε επεξεργασία - birgin30
Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει πολύ με Rotala Rotundifolia, αλλά όπως είναι η φωτογραφία δεν είμαι 100% σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

ειναι και στην 3 φωτο φυτεμένο....

Link to comment
Share on other sites

ok αυτο ειναι :) εκανα αναζητηση φωτο....ευχαριστο ...αν ξερεις κατι και για το 2....?ειναι σαν βρύα..

Link to comment
Share on other sites

ok αυτο ειναι :) εκανα αναζητηση φωτο....ευχαριστο ...αν ξερεις κατι και για το 2....?ειναι σαν βρύα..

ok το βρικα peacock moss...και εχω και...vesicularia dubyana...ε ρε τι βγάζει η ελλαδα!!!

Link to comment
Share on other sites

Η moss που μαζεψες ειναι Fontinalis antipyretica ( willow moss). Στο ενυδρειο παει μια χαρα αλλα της αρεσουν τα χαμηλα νιτρικα και δροσερο νερακι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...