Jump to content

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ!!!!!!!!


Recommended Posts

Σε ολα να ενυδρεια ειχε τουλαχιστον 1 ψαρι νεκρο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)post-17949-1275047764_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα να ενυδρεια ειχε τουλαχιστον 1 ψαρι νεκρο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)post-17949-1275047764_thumb.jpg

Σε οποιο πετ σοπ και να πας(με ελαχιστες εξαιρεσεις) θα δεις αντιστοιχες περιπτωσεις,και αν δεν δεις συμαινει οτι τα αφερεσανε.

Αυτο οφειλετε κυριως σε κακη προσαρμογη η' σε μακροχρονια ταλαιπορια του ψαριου για να φτασει απο το εξωτερικο στην Ελλαδα.

Σε καθε παραγγελια λαμβανοντε υποψην οι απωλειες, και απο τον αποστολεα και απο τον παραληπτη.

Link to comment
Share on other sites

Nα ηξερες τι εχουν δει εμενα τα ματακια μου!! Αυτο δεν ειναι τιποτα!!! :D:D Εχω δει σε ενα ενυδρειο ψαρι ψοφισμενο και τα αλλα να το τρωνε... Ηταν μια αηδια..... :):D

Έγινε επεξεργασία - aquarium_9
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι μεγάλη ζημιά για τα καταστήματα να συμβαίνει αυτό και απο τη φωτογραφία καταλαβαίνω οτι ήταν κάτι που συνέβη σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα .

Μακάρι να βρεθεί ένας τρόπος να σταματήσουν αυτά τα φαινόμενα , αν και τα τελευταία χρόνια έχουν μειωθεί , χρειάζεται όμως μια προσπάθεια για παραπάνω βελτίωση .

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό και όταν παίρνουμε ένα νέο ψάρι θα πρέπει να κοιτάμε εκτός απο το ψάρι και το ενυδρείο που ζει να είναι εντάξει και το κατάστημα. Εγώ ας πούμε απο το συγκεκριμένο δεν θα έπαιρνα ψάρι.

:)

Link to comment
Share on other sites

Απ το συγκεκριμένο ενυδρείο θέλεις να πεις !

Αυτό όμως στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι οφθαλμοφανές .

Το θέμα είναι να προσέχουμε και όταν δεν βλέπουμε απώλειες σε ένα ενυδρείο οποιουδήποτε καταστήματος σε τι κατάσταση είναι η γενικότερη εικόνα των ψαριών που φιλοξενεί .

Link to comment
Share on other sites

Nα ηξερες τι εχουν δει εμενα τα ματακια μου!! Αυτο δεν ειναι τιποτα!!! :D:D Εχω δει σε ενα ενυδρειο ψαρι ψοφισμενο και τα αλλα να το τρωνε... Ηταν μια αηδια..... :):D

το ιδα και αυτο! τουλεχιστον να τα βγαλουν να μη τα βλεπει ο κοσμος

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, αν ξεκινήσουν από τις φάρμες-ποτάμια κλπ 100 ψάρια, πόσα θα καταλήξουν σε ενυδρείο χομπίστα?

Link to comment
Share on other sites

Σε ολα να ενυδρεια ειχε τουλαχιστον 1 ψαρι νεκρο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :Dpost-17949-1275047764_thumb.jpg

ειχα ανοιξει και εγω φιλε μου θεμα μου το χαλασε βεβαια ενας ανεγκεφαλος :)http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...=42689&st=0 .τελος παντων σιγουρα απο οτι ειδα στην φωτογραφια για το ιδιο μαγαζι πρεπει να λεμε,την γνωστη μεγαλη αλυσιδα που προμηθευεται διαφορα ζωντανα...απλα αισχος..

Link to comment
Share on other sites

ειχα ανοιξει και εγω φιλε μου θεμα μου το χαλασε βεβαια ενας ανεγκεφαλος :)http://www.aquazone.gr/forums/index.php?sh...=42689&st=0 .τελος παντων σιγουρα απο οτι ειδα στην φωτογραφια για το ιδιο μαγαζι πρεπει να λεμε,την γνωστη μεγαλη αλυσιδα που προμηθευεται διαφορα ζωντανα...απλα αισχος..

ναι αυτο ειναι φαντασου ποσες μερες ειναι αυτη η κατασταση

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ειναι φαντασου ποσες μερες ειναι αυτη η κατασταση

εχω κατι ιδεες για το τι πρεπει να γινει αλλα δεν λεω επειδη καποιοι θα φωναξουν :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν είναι όλα τα Pet city έτσι. Στο συγκεκριμένο μπορεί να μην έχει καλούς υπαλλήλους.

Εγώ ψώνιζα καιρό απο τις Γλυφάδας και ήταν οκ. Ντάξει σου έλεγαν να βάλεις 5 αγγελόψαρα σε 60 λίτρα, αλλά νεκρά ψάρια δεν είχα δει και γενικά οι άνθρωποι ήταν πολύ οργανωμένοι. Έχω ακούσει επίσης τα καλύτερα για το κατάστημα του Πειραιά που δουλεύει εκεί κάποιο παιδί χομπίστας από 'δω.

Κάτι άλλο.. Κατά τη γνώμη μου ζωντανά καλό θα είναι να ψάχνουμε πρώτα για αναπαραγωγές απο χομπίστες και μετά να στρεφόμαστε στα καταστήματα. Ή απο καταστήματα αξιόπιστα, νομίζω καταλαβαίνετε για ποια μιλάω, που οι άνθρωποι είναι χομπίστες και νοιάζονται. Το κακό είναι ότι ξέρω 2-3 τέτοια μόνο.

:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...