Jump to content

Διατροφή Betta Splendens


Recommended Posts

2 μέρες τη βδομάδα κατεψυγμένη τροφή (bloodworms , black mosquito , κτλ) , 2 μέρες flakes , 1 μέρα αρακά , 1 μέρα artemia , 1 νηστεία και όποτε πιάσω καμια μύγα , σκνίπα , κουνούπι του τα δίνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ποιες βιταμίνες είναι καλό να χρησιμοποιήσουμε για μονομάχο?

Όλες οι βιταμίνες, όλων των γνωστών εταιριών κάνουν καλό κι έχουν να προσφέρουν και κάτι διαφορετικό. Δεν υπάρχουν συγκεκριμένα για μονομάχους, απ'όσο γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

ξεθαψα αυτο το θεμα για να παιρνουν ιδεες και νεοτεροι betta keepers :thumbup:

εγω ταϊζω atison's betta pro, sera bloodworms , tropical supervit granulat ,tetra pro flakes ,ζωντανα grindal και κατεφυγμενο brine shrimp

μια μερα την εβδομαδα αφαγια και μερικες φορες βραστο αρακα ή μπροκολο

:blush:

Link to comment
Share on other sites

καλισπερα δοκιμαστε το βραστο το ριζι εγο τον δικο μου τον ταιζο 2 σπιργια την βδομαδα και μουλισ του τα πεταο μεσα κανη σαν τρελος και το τροι σε δεφτερολεπτα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Εγω ξεκινοντας η βδομαδα:πρωτη μερα bloodworms πρωι-βραδυ αναλογα πως ειναι τα σκουλικια γτ θρυματιζονται,δευτερη μερα ξεκιναω με μικρες νιφαδες γενικη τροφη,τριτι ημερα νιφαδες με σπιρουλινα και λαχανικα μονο,τεταρτη μερα γεκη τροση σε νυφαδες,πεμπτη μερα λαχανικα με σπιρουλινα σε νυφαδες,εκτη μερα bloodworm το πρωι daphnia το βραδυ,εβδομη μερα αρακα μονο το πρωι,το βραδυ τπτ...ολα με πολλυ προσοχη και σε μικρες ποσοτητες....αμα δω φουσκωμενη κοιλιτσα ξεκιναει 2ημερη νυστεια....

Link to comment
Share on other sites

pou ta briskw auta se pet shop???

Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με μικρά ελληνικά γιατί είναι ο κανονισμός του forum!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγω στους δικους μου δινω διαφορα ειδη φλεικς τα οποια τρωμε χωρις κανενα προβλημα. Απο κατεψυγμενα δινω bloodworms και cyclops.Επισης μια φορα την εβδομαδα το πολυ τους δινω και σπιρουλινα. Μπορω να δωσω στους μονομαχους μου krill ή Mysis;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...