Jump to content

Recommended Posts

Εισαι σιγουρος οτι ηταν ολα εξ'αιτιας της γαριδας;

Ηταν ολα τα κελυφη σπασμενα;

Τα ειχα κοιταξει ενα προς ενα. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τα ειχα κοιταξει ενα προς ενα. :ninja:

Για την ιστορία είναι μια Gonodactylaceus falcatus.

Δεν είναι απαραίτητο να σπάσει το κέλυφος μπορεί να το φάει και διαφορετικά το σαλιγκάρι..

Φώτο από την δικιά μου.

post-2706-1276433929_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aν το χταποδι ειναι μεγαλυτερο η γαριδα δεν εχει καμια ελπιδα,αλλα σε αντιστοιχα βιντεακια ειδα και μεγαλες γαριδες να τρωνε μικροτερα χταποδια.

οριστε και ενα βιντεακι με την αναλογη περιπτωση

,κατα τη οποια το χταποδι ειναι το θυμα

Υ.Γ δεν ξερω πως μπορω να εμφανησω το βιντεακι,αν καποιος mod μπορει να το κανει,η να μου πει πως να το κανω εγω,θα ηταν ευπροσφεκτη η βοηθεια του

Link to comment
Share on other sites

οριστε και ενα βιντεακι με την αναλογη περιπτωση

,κατα τη οποια το χταποδι ειναι το θυμα

Υ.Γ δεν ξερω πως μπορω να εμφανησω το βιντεακι,αν καποιος mod μπορει να το κανει,η να μου πει πως να το κανω εγω,θα ηταν ευπροσφεκτη η βοηθεια του

Το συγκεκριμενο χταποδι εχει και δηλητηριο. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο χταποδι εχει και δηλητηριο. :ninja:

maik maik δες και

....υπαρχουν και μικρα΄παιδια που δεν το φοβουντε...

ασχετο αλλα θα διελεια ολο μου το reef αν ηξερα οτι μπορω να το βαλω και οτι δεν δραπετευει οπως ο κοινος του ξαδερφος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δε το φοβούνται, ή οι ηλίθιοι οι γονείς τους δε ξέρουν τι κίνδυνο διατρέχουν τα παιδιά??????? :bowdown:

Έγινε επεξεργασία - fitos100
Link to comment
Share on other sites

Δε το φοβούνται, ή οι ηλίθιοι οι γονείς τους δε ξέρουν τι κίνδυνο διατρέχουν τα παιδιά??????? :bowdown:

Η μεταφραση ειναι λιγο χαλια αλλα θα παρετε μια γευση ποσο επικυνδυνο ειναι. :bowdown:Blue-ringed octopus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Εγώ ακούω τακ τακ τακ συνέχεια εδώ και ένα χρόνο στο ενυδρείο μου και δεν την έχω δει ποτέ... Παλιά έκανα επιδρομές με φακό τη νύχτα αλλά τώρα τρομάζουν οι κλόουν και ο ένας πήδηξε έξω από την χαραμάδα του σκίμμερ την τελευταία φορά... :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακούω τακ τακ τακ συνέχεια εδώ και ένα χρόνο στο ενυδρείο μου και δεν την έχω δει ποτέ... Παλιά έκανα επιδρομές με φακό τη νύχτα αλλά τώρα τρομάζουν οι κλόουν και ο ένας πήδηξε έξω από την χαραμάδα του σκίμμερ την τελευταία φορά... :)

Δεν ειναι απαραιτητο καθε τικτακ που ακουγεται να ειναι mantis.Μπορει να ειναι μεχρι και καποιο σαλιγκαρι που στριβει το κελυφος οταν ειναι κολημμενο στο τζαμι.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...