Jump to content

Java Moss


khilan

Recommended Posts

Μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα το ξύλο της photo με java moss . Επειδη έριξα πολλά χιλιόμετρα για να το βρω και δεν ξέρω πότε θα ξανά βρω σε πετ σοπ θα ήθελα να μου πει κάποιος με εμπειρία πώς να το ‘δέσω’ πάνω σε μια ρίζα η μια πέτρα .

Μετά από την εικόνα που έβαλε ο φίλος delta66 στο ποστ του με το πανέμορφο γαριδο ενυδρείο του πήρα μια ιδέα αλλά απ ότι βλέπω έχει βάλει μια πολύ γενναία ποσότητα κάτω από το δίχτυ και επειδή δεν ξέρω πόσο θα μείνει μετά από το ξεκόλλημα από το παρών ξύλο αναρωτιέμαι μήπως πρέπει να το αφήσω να μεγαλώσει πριν κάνω οτιδήποτε . Ευχαριστώ

23062010265.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

η μος πιανεται με πετονια στο ξυλο η στην πετρα.πρεπει να ειναι σχετικα αραιη και οχι πυκνη αρχικα για να αναπνεει και να μην μαλακωσει(η αρχη του καφετιασματος και της σαπιλας).οπως λοιπον κανεις τον σταυρο σου με τα δαχτυλα(για να καταλαβεις σου το λεω αυτο... :bowdown: )τοση λοιπον ποσοτητας μος,αρκει για να ντυσεις πχ εναν θερμοστατη σχετικα κοντο...μιλαω δηλαδη για σχετικα μικρη ποσοτητα φυτου σε σχεση με το πως θα την πιασεις με την πετονια...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση έκανα μια προσπάθεια με την ποσότητα που μου πρότεινες μπορείς να διακρίνεις αν το έκανα σωστά ?

23062010266.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

..και ακομη πιο αραιο.να καλυψεις με αυτη την ποσοτητα περιπου τα 2/3.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...