Jump to content

μονομαχος ειδοσ??


birgin30

Recommended Posts

χτες πήρα αυτο τον μονομάχο...δεν ειχα σκοπό αλλα μου αρεσε το χρώμα και ειπα να τον βγαλω απο το ποτιρι που ζουσε....τον εβαλα σε ενα 20λτ μικρο αλλα....με φιλτρακι και θερμοστάτη και λιγο κερατοφυλλο για αρχη...μήπως ξέρει κάποιος σε ποιο το είδος???[ράτσα..]? μονομάχου ανήκει.... post-18964-1277304456_thumb.jpgpost-18964-1277304482_thumb.jpg

... :bowdown:

Έγινε επεξεργασία - birgin30
Link to comment
Share on other sites

Veiltail betta πρέπει να είναι.. Είναι ο πιο συνηθες γενικά..

Πανέμορφα πάντως τα χρώματα του.......

Καλή διατροφή, βιταμίνες και καλές παραμέτρους νερού και η εμφάνιση του θα γίνει ακόμα καλύτερη... Γιατί η ταλαιπωρία και το στρες επηρεάζει την εμφάνιση του άμεσα!

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται να σε απασχολεί ιδιαίτερα η ράτσα, αφού έχεις ένα όμορφο μονομαχάκι!!! Δώσε του καλή φροντίδα και θα σε ανταμείψει μιας και φαίνεται πολύ ταλαιπωρημένο στο ποτήρι που ζούσε... :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

ναι απλή περιέργεια ηταν η ρατσα...όντως πολύ ταλαιπωρημένο....το προσέχω αρκετά...είμαι εχο ξετρελαθεί, με τιν φατσουλα του...σαν κοπέλα είναι...χαχαχα

γλυκός πολύ!!!... ευχάριστο παιδιά!!!

Link to comment
Share on other sites

ειναι ο κοινος μονομαχος (veil tail )

Δεν μου αρεσει που ο καημενουλης ειναι τοσο αδυνατος κ η κοιλιτσα του ειναι αρκετα μεσα. Τρωει κανονικα; κολυμπαει σωστα; Προσεξε λιγο την συμπεριφορα του κ πες μας

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ειναι ο κοινος μονομαχος (veil tail )

Δεν μου αρεσει που ο καημενουλης ειναι τοσο αδυνατος κ η κοιλιτσα του ειναι αρκετα μεσα. Τρωει κανονικα; κολυμπαει σωστα; Προσεξε λιγο την συμπεριφορα του κ πες μας

εχουν περαση 2 βδομαδες...τρωει κανονικα ειναι μια χαρα...λιγο μικροσωμος...ισοσ να ειναι μικρος σε ηλικια.....ειναι μια χαρα χαρουμενος...προσεχω με το φαγητο μετα απο αυτα που διαβασα..γιατη ειναι πολυ λεμαργος...θα ανεβασω φωτο ξανα ...σε λιγεσ μερεσ........ι φωτο που ειδεσ ηταν πρωτη μερα που τον εφερα....ε λογικο απο ποτιρι αταιστο......τωρα πεταει...και ειναι και πολλη καλος στο 60λτ..τον εχω με apple snail..1 kai red chery...δεν ενοχλη και δεν ενοχλειτε καθολου για την ωρα....

ριξε μια ματια εδω....πως ειναι τωρα!!!

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=44509

Έγινε επεξεργασία - birgin30
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλος ειναι κ εχει παχυνει λιγο ταϊζε τον απο λιγο κ βαλε στην τροφη του υγρες βιταμινες να την μουλιασεις 2 φορες την εβδομαδα

Στους μονοχρωμους μονομαχους θα δεις οσο θα μεγαλωνει να βγαζει μερικες λωριδες χρωματακι στην ωρα πρασινοσιελ καπως κ στους λευκους μεχρι κ κοκκινο μην σε τρομαξει ειναι φυσιολογικο μονο αν δεις αιματωματα ανησυχεις

ΠΕριμενουμε κ αλλα νεα του κουκλου σου

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...