Jump to content

ΔΙΣΚΑΔΙΚΟ 500 ΛΙΤΡΩΝ


kostis521

Recommended Posts

κατι που ειδα τωρα ...

Κατα τη γνωμη μου 200 λιτρα αλλαγη 2 φορες τη βδομαδα με τα φιλτρα και τα λιτρα που εχεις ειναι υπερβολικα . παντα κατα την ταπεινη μου αποψη .Ισως και για αυτο μετρας μηδενικα no3 !!!

το λεω αυτο γιατι εχουμε σχεδον τα ιδια λιτρα και εγω ειμαι με παραπανω ιχθυοφορτιση και εχω προσεξει οτι μια φορα τη βδομαδα ειναι καλα και σκεφτομουνα να τις κανω τις αλλαγες μου ανα 9-10 μερες

Βασικά δεν είναι NO3: 0 αλλά NO3: 10 μου ξέφυγε ο Άσσος.

Link to comment
Share on other sites

άμα βάλεις φυτά θα ελαττώσεις το ΝΟ3 βέβαια θέλεις αρκετά φυτά αλλά εγώ θα σου έλεγα να το δοκιμάσεις.Φυσικά είναι θέμα γούστου και άμα εσύ δεν θέλεις εμένα δεν μου πέφτει λόγος....πάντως πολύ ωραία χρώματα οι δίσκοι σου

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε μπραβο, εφτιαξες μια πολυ μεγαλη γυαλα και διαλεξες ομορφα δισκακια απο εναν πολυ καλο εκτροφεα, οπως εχω δει και σε βιντεο του εισαγωγεα .

Ομως αν και σοφα διαλεξες χαμηλο φωτισμο, εφτιαξες διακοσμηση που βλεπουμε σε βιοτοπικα , ενω εβαλες και τις πετρες και καπου εκει μπερδετηκε το θεμα. η θα εκανες βιοτοπικο χωρις καρδιναλιους και με μαυρο νερο και θα ταιριαζαν και αγριοι δισκοι ή ενα με φυτα και κοπαδακια κλπ. αλλα σιγουρα χωρις πετρες που δεν συνανταμε σε δισκους. ακομα θεωρω οτι πρεπει να ανεβασεις την φιλτρανση σου, και τελος τα 200 λιτρα 2 φορες την εβδομαδα ειναι σιγουρα υπερβολη. κανεις ομως μια πολυ καλη προσπαθεια μπραβο. :)

Link to comment
Share on other sites

και παντα με δεδομενο οτι "Its my tank and I do what I want"

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια... Μπράβο να το χαίρεσαι :):buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Κωστή πολύ όμορφο .ελπίζω να κράτησες και για μένα δισκάκια

Που θα πάει θα το φτιάξουμε το ενιακοσάρη σιγά-σιγά.

Link to comment
Share on other sites

λιτο και ομορφο! :):buttrock::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

ομορφο πολυ και να το χερεσαι.αν και κανενα φυτο δεν θα ηταν ασχημο για κρυψωνες αλλα αυτο ειναι θεμα γουστου.200 λιτρα 2 φορες την εβδομαδα;400 συνολο;τον μηνα 1600 λογαριασμος της ευδαπ σου εχει ερθει; και να ναι ποσο;παντως πιστευω οτι 400 λιτρα την εβδομαδα ειναι λιγι υπερβολη.κατα τα αλλα ευχομαι να γινουν πιατελες οι δισκοι σου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

αγαπητε μπραβο, εφτιαξες μια πολυ μεγαλη γυαλα και διαλεξες ομορφα δισκακια απο εναν πολυ καλο εκτροφεα, οπως εχω δει και σε βιντεο του εισαγωγεα .

Ομως αν και σοφα διαλεξες χαμηλο φωτισμο, εφτιαξες διακοσμηση που βλεπουμε σε βιοτοπικα , ενω εβαλες και τις πετρες και καπου εκει μπερδετηκε το θεμα. η θα εκανες βιοτοπικο χωρις καρδιναλιους και με μαυρο νερο και θα ταιριαζαν και αγριοι δισκοι ή ενα με φυτα και κοπαδακια κλπ. αλλα σιγουρα χωρις πετρες που δεν συνανταμε σε δισκους. ακομα θεωρω οτι πρεπει να ανεβασεις την φιλτρανση σου, και τελος τα 200 λιτρα 2 φορες την εβδομαδα ειναι σιγουρα υπερβολη. κανεις ομως μια πολυ καλη προσπαθεια μπραβο. ;)

γιατί βιοτοπικό με καρδιναλίους δεν γίνεται?Μάλιστα στη φύση υπάρχουν δίσκοι και στον rio negro όπου ζουν οι καρδινάλιοι...

Link to comment
Share on other sites

είναι πάρα πολύ όμορφο, μπράβο σου!

να τα χαίρεσαι!! θα συμφωνήσω με τον φίλο nikoloutso για αύξηση των cardinals!

Link to comment
Share on other sites

Κατά ε με έχεις κάνει άψογο στήσιμο. Όσο για τις πέτρες είναι θέμα προσωπικού γούστου ( έδεσαν τέλεια )

Ένα μεγάλο μπράβο ;)

Link to comment
Share on other sites

Πάρα πολύ εντυπωσιακό!

Να το χαιρεσαι!

;):D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

υπεροχα χρωματα εχουν οι δισκοι... :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

υπεροχα χρωματα εχουν οι δισκοι... :buttrock:

+1 υπεροχα χρωματα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...