Jump to content

Ανθρακας στο στρωσιμο


cleverdim-1

Recommended Posts

Δοκίμασε aquaforte.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε aquaforte.

Φωτη το φοβαμαι μην αφησει τιποτα υπολοιματα σε περιπτωση που δεν το ξεπλυνω καλα.

Googlαρα και ειδα αντιστοιχες απαντησεις,σε περιπτωσεις που τα αλατα δεν φευγανε ακομα και με aquaforte,τελικα εφυγαν με cillit bang,αλλα και αυτο το φοβαμαι.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά γιατί κάνετε τη ζωή σας δύσκολη; είναι σε κάποιο σημείο τα άλατα που δεν φεύγουν με απλή ξύστρα για τζάμια; Εάν ναι γράψτε λάθος... εάν όχι αφήστε τα λάδια και τα ξύδια για το φαγητό! Μου θυμίζει εμένα που είχα ρίξει λεμόνια για να κατεβάσω το ph! :):buttrock::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά γιατί κάνετε τη ζωή σας δύσκολη; είναι σε κάποιο σημείο τα άλατα που δεν φεύγουν με απλή ξύστρα για τζάμια; Εάν ναι γράψτε λάθος... εάν όχι αφήστε τα λάδια και τα ξύδια για το φαγητό! Μου θυμίζει εμένα που είχα ρίξει λεμόνια για να κατεβάσω το ph! :buttrock::hysterical::hysterical:

:)

Αν διευκολυνει τη διαδικασια γιατι οχι?

Να παιδευτει δλδ με την ξυστρα και να κανει και καμια ζημια?

Link to comment
Share on other sites

:)

Αν διευκολυνει τη διαδικασια γιατι οχι?

Να παιδευτει δλδ με την ξυστρα και να κανει και καμια ζημια?

είναι πανεύκολο με την ξύστρα το έχω κάνει πολλές φορές :buttrock: Για να είναι 100% σίγουρος ο φίλος ας δοκιμάσει πρώτα σε σημείο που δεν φαίνεται με την ξύστρα και μετά ας προχωρήσει παρακάτω. Το μόνο κόλπο είναι να κρατάει πάντα ολόκληρη την ξύστρα σε επαφή με το τζάμι και δε θα γρατσουνίσει τίποτα :hysterical:

Πιστέυω ότι δεν είναι καθόλου καλό να ρίχνουμε "λάδια και ξύδια" στο ενυδρείο μας, ειδικά χωρίς σοβαρό λόγο, γιατί δεν ξέρουμε εάν αυτά ξεπλένονται εντελώς :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω...Aquaforte.Όχι άλλα προϊόντα με πρόσθετα...Και υπολείμματα να μείνουν,(που δε θα μείνουν αν το ξεβγάλεις καλά) δε θα έχεις πρόβλημα.Γαντάκια,μακρυά τα μάτια και όρμα του.

Link to comment
Share on other sites

Τα δύο υλικά που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε για καθαρισμό στο ενυδρείο μας ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ είναι το ΞΥΔΙ και το Aquaforte.

Φεύγουν με ένα απλό ξέβγαλμα, αλλά και κατάλοιπα να μείνουν δεν δημιουργούν πρόβλημα.

Μουλιάζοντας για 24 ώρες στο ξύδι μια αντλία π.χ. γίνεται σαν καινούργια.

(Θαλασσινός χωρίς μερικά μπουκάλια ξύδι στο ντουλάπι του είναι απλά αρχάριος θαλασσινός)

Link to comment
Share on other sites

Τα δύο υλικά που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε για καθαρισμό στο ενυδρείο μας ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ είναι το ΞΥΔΙ και το Aquaforte.

Φεύγουν με ένα απλό ξέβγαλμα, αλλά και κατάλοιπα να μείνουν δεν δημιουργούν πρόβλημα.

Μουλιάζοντας για 24 ώρες στο ξύδι μια αντλία π.χ. γίνεται σαν καινούργια.

(Θαλασσινός χωρίς μερικά μπουκάλια ξύδι στο ντουλάπι του είναι απλά αρχάριος θαλασσινός)

:)
Link to comment
Share on other sites

Τα δύο υλικά που μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε για καθαρισμό στο ενυδρείο μας ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ είναι το ΞΥΔΙ και το Aquaforte.

Φεύγουν με ένα απλό ξέβγαλμα, αλλά και κατάλοιπα να μείνουν δεν δημιουργούν πρόβλημα.

Μουλιάζοντας για 24 ώρες στο ξύδι μια αντλία π.χ. γίνεται σαν καινούργια.

(Θαλασσινός χωρίς μερικά μπουκάλια ξύδι στο ντουλάπι του είναι απλά αρχάριος θαλασσινός)

Tι γινετε οταν θα πρεπει να μουλιασεις 1 ενυδρειο και οχι μια αντλια;

Mπορω πχ να το γεμισω με νερο και να ριξω 2 μπουκαλακια ξυδι η' πρεπει να μουλιασει σε σκετο ξυδι για να εχω αποτελεσμα;

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι μικρό το βάζεις στο πλάι και μουλιάζεις μια-μια πλευρά.

Αν είναι μεγάλο το γεμίζεις νερό με μια ικανή ποσότητα ξυδιού για μερικές μέρες και μετά ξύστρα.

Link to comment
Share on other sites

Για τον φιλο που ρωτησε,εγω οσες φορες χρειαστηκα λευκο ξυδι,βρηκα σε σουπερ μαρκετ. :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για καθαρισμό το ξύδι δεν είναι ανάγκη να είναι λευκό. Τα φτηνά κόκκινα των supermarkets κάνουν μια χαρά την δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο 24ωρο μουλιασμα με νερο,τα αλατα εφυγαν με ξυστρα για τζαμια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο 24ωρο μουλιασμα με νερο,τα αλατα εφυγαν με ξυστρα για τζαμια.

ωραίος :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...