Jump to content

Blue Tank


Recommended Posts

Παιδια παρατηρησα οτι το blue tank που εχω εχει αδυνατησει υπερβολικα(νομιζα οτι ετρωγε κανονικα αλλα τα εβαζε στο στομα του κ τα εφτυνε αμεσως) εχετε καμια τροφη να προτεινεται/επισις κανει να του δωσω αρτεμια???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρατηρησα οτι το blue tank που εχω εχει αδυνατησει υπερβολικα(νομιζα οτι ετρωγε κανονικα αλλα τα εβαζε στο στομα του κ τα εφτυνε αμεσως) εχετε καμια τροφη να προτεινεται/επισις κανει να του δωσω αρτεμια???

Αρτέμια δεν υπάρχει πρόβλημα να του δώσεις όπως και οτιδήποτε απο τις ειδικές κατεψυγμένες τροφές.

Δεν μας έχεις δώσει όμως κάποια στοιχεία απαραίτητα, όπως πόσο καιρό έχεις το Tank στο ενυδρείο και εαν έτρωγε κανονικά πριν.

Link to comment
Share on other sites

Αρτέμια δεν υπάρχει πρόβλημα να του δώσεις όπως και οτιδήποτε απο τις ειδικές κατεψυγμένες τροφές.

Δεν μας έχεις δώσει όμως κάποια στοιχεία απαραίτητα, όπως πόσο καιρό έχεις το Tank στο ενυδρείο και εαν έτρωγε κανονικά πριν.

το εχω γυρω στις 10 μερες ετρωγε κανονικα αλλα αλλαξα τροφη καθως τελειωσε κ εγινε το παραπανω

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε το βράδυ με σβηστά φώτα fishtamine (sera) και δοκίμασε την άλλη μέρα να το ταίσεις κατεψυγμένη τροφή με σταγόνες από το fishtamine. Tο υγρό αυτό είναι βιταμίνη που τους ενισχύει την όρεξη και συμβάλει στην άμυνα του οργανισμού τους. Επίσης το ίδιο κάνει και το σκόρδο είτε έτοιμο προιόν είτε τριμμένο με το ζουμί του στην κατεψυγμένη τροφή

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε το βράδυ με σβηστά φώτα fishtamine (sera) και δοκίμασε την άλλη μέρα να το ταίσεις κατεψυγμένη τροφή με σταγόνες από το fishtamine. Tο υγρό αυτό είναι βιταμίνη που τους ενισχύει την όρεξη και συμβάλει στην άμυνα του οργανισμού τους. Επίσης το ίδιο κάνει και το σκόρδο είτε έτοιμο προιόν είτε τριμμένο με το ζουμί του στην κατεψυγμένη τροφή

Eπειδη δεν εχω κατι απ τα 2 εχεις να προτινεις κανενα αλλο ειδος φαγητου :)

Link to comment
Share on other sites

Τρίψε λίγο σκόρδο και μούλιασε εκεί μέσα την κατεψυγμένη τροφή μαζί με λίγο νερό από το σύστημα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Blue tank:

tank11.jpg

Blue tang:

p-89505-blue-tang.jpg

:)

Πλάκα κάνω!

Και εγώ έχω παρόμοιο πρόβλημα με ένα κλόουν. Τρώει 5-6 pellets και μετά φτύνει τα υπόλοιπα, ενώ το άλλο κλοουν καταβροχθίζει ότι βρει μπροστά του.

Έγινε επεξεργασία - Lemeshianos
Link to comment
Share on other sites

Blue tank:

tank11.jpg

Blue tang:

p-89505-blue-tang.jpg

:)

Πλάκα κάνω!

Και εγώ έχω παρόμοιο πρόβλημα με ένα κλόουν. Τρώει 5-6 pellets και μετά φτύνει τα υπόλοιπα, ενώ το άλλο κλοουν καταβροχθίζει ότι βρει μπροστά του.

Υπαρχει και το blue tang-(a)!!!!!!!!!!

:helpsmilie::helpsmilie::)

Ομορφο ψαρακι ευχομαι να φαει συντομα! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...