Jump to content

Hailea Hl-lb200


plaYgirl

Recommended Posts

εχω αυτο το ενυδρειο http://www.hailea.com/e-hailea/product1/B30-1.htm 30λ...και εχει το εξης φιλτρο.. http://www.hailea.com/e-hailea/product1/HL-BT200.htm ...αλλα χωρις το πλαστικο σωλινακι απο πανω(δν ξερω πως το λενε.. :blush: ) μου φαινεται πως εχει παααρα πολυ δυνατη ροη...σχεδον τιποτα δν μενει στην θεση του...το κερατοφυλλο παει γυρω γυρω...ειναι φυσιολογικο???τι φταιει..??μηπως φταιει το σωληνακι που λειπει..??? :rasp:

το φιλτρο κατα τα αλλα ειναι στρωμενο και θελω να βαλω μερικα guppys μεχρι να τα δωσω...

φοβουμαι πως αν τα βαλω μεσα θα ναι σαν να τα βαζω μεσα στο μιξερ... :blush::rasp:

βοηθειααα παρακαλωωωω :):D:rasp:

Έγινε επεξεργασία - plaYgirl
Link to comment
Share on other sites

αλλα χωρις το πλαστικο σωλινακι απο πανω
λέγετε spraybar το έχεις χάσει? και δεν το βάζεις
Link to comment
Share on other sites

λέγετε spraybar το έχεις χάσει? και δεν το βάζεις

βασικα το ενυδρειο μου το δωσαν και δν το ειχε...και ουτε καν ηξερα πως υπηρχε αυτο μαζι με το φιλτρο μ... :blush:

πεζει αυτο ρολο στην ροη...????τι να κανω..???υπαχει ανταλακτικο???πατεντα???κατιιιιι???? :):D:rasp:

Link to comment
Share on other sites

πεζει αυτο ρολο στην ροη.
ναι γιατί ελαττώνει και μοιράζει ποιο καλά την ροή του νερού πάνε σε κάποιο πετ σοπ και ρώτα αν έχουν spraybar για το συγκεκριμένο φίλτρο αλλιώς πάρε άλλο φίλτρο με spraybar
Link to comment
Share on other sites

thaaankssssss :):D:rasp::blush:

θα το ψαξω... :blush:

Link to comment
Share on other sites

thaaankssssss :):D:rasp::blush:

θα το ψαξω... :blush:

επίσης εγώ είχα προσαρμόσει ένα κομμάτι 10 cm από σωληνάκι της eheim στο στόμιο του φίλτρου μου. πάνω στο σωληνάκι είχα κάνει 10 τρυπίτσες και το νερό "έχανε" την πίεση του. το μονο κακό είναι ότι δεν είναι και ότι καλύτερο εμφανισιακά, αλλά είναι και αυτό ένα "τύπου" spraybar :rasp:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...