Jump to content

Eheim 2217


peristerigeo

Recommended Posts

Εδω και 5 μερες δουλευει το eheim 2217 και ενα μικρο βουητο δεν λεει να σταματησει (οχι απο αερα) και μου λενε οτι ειναι τελειος αθορυβο το φιλτρο ειναι καινουριο.Τι μπορει να φταιει, θα σταματησει με τον καιρο

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν έχε αέρα μέσα; Μήπως το έχεις "μπουκώσει" με πολύ υλικό;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν έχε αέρα μέσα; Μήπως το έχεις "μπουκώσει" με πολύ υλικό;

Εχω βαλει Ehfimech 1L,κατω κατω,1μπλε σφουγκαρι απω πανω,Substrat Pro 3L,και τον υαλομβαβακα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει Ehfimech 1L,κατω κατω,1μπλε σφουγκαρι απω πανω,Substrat Pro 3L,και τον υαλομβαβακα.

Εχω παρει το πακετο τις EHEIM που εχει 4L αλλα εβαλα τα 3LSubstrat Pro για να μην το μπουκωσο

Link to comment
Share on other sites

και εμένα τα ίδια κάνει, μόνο το βράδυ ακούγεται που είναι όλα κλειστά!! τελικά μουφιά αυτα τα eheim...

το ανέκδοτο της ημέρας ;)

Link to comment
Share on other sites

ε οχι και μουφα αυτη η εταιρια ;) μηπως εχει αερα η κατι γινετε με τα υλικα που εχει μεσα???μηπως λεω μηπως θελει καθαρισμα η κεφαλη??

Link to comment
Share on other sites

και εμένα τα ίδια κάνει, μόνο το βράδυ ακούγεται που είναι όλα κλειστά!! τελικά μουφιά αυτα τα eheim...

εισαι απο τους ελαχιστους που πιστευουν αυτο που λες ;)

Link to comment
Share on other sites

εγκυκλοπαιδικά τα μόνα εντελώς αθόρυβα (κυριολεκτικά) eheim που υπάρχουν είναι η σειρά eco pro...

επειδή όμως ο θόρυβος που κάνουν είναι ανεπαίσθητος και δε νομίζω να σε ενοχλεί κοίταξε μην έχεις κάνει κάτι λάθος. Εάν είναι όλα οκ και σε ενοχλεί πάρε eco pro...

Link to comment
Share on other sites

Εσας ρε μαγκες δεν κανει καθολου θορυβο τιποτα

είναι υποκειμενικό αυτό εντελώς. Σε γενικές γραμμές ακόμα και βράδυ με απόλυτη ησυχία από τα 2-3 μέτρα μακριά και μετά δε πρέπει να το ακούς καθόλου!

ΥΓ. Μήπως εκεί που πατάει δεν είναι σταθερό και συντονίζει;

Έγινε επεξεργασία - warhawk
Link to comment
Share on other sites

εγκυκλοπαιδικά τα μόνα εντελώς αθόρυβα (κυριολεκτικά) eheim που υπάρχουν είναι η σειρά eco pro...

επειδή όμως ο θόρυβος που κάνουν είναι ανεπαίσθητος και δε νομίζω να σε ενοχλεί κοίταξε μην έχεις κάνει κάτι λάθος. Εάν είναι όλα οκ και σε ενοχλεί πάρε eco pro...

τωρα το πηρα ρε φιλαρακο καινουριο και δεν το μπουκωσα απο υλικα

Link to comment
Share on other sites

είναι υποκειμενικό αυτό εντελώς. Σε γενικές γραμμές ακόμα και βράδυ με απόλυτη ησυχία από τα 2-3 μέτρα μακριά και μετά δε πρέπει να το ακούς καθόλου!

ΥΓ. Μήπως εκεί που πατάει δεν είναι σταθερό και συντονίζει;

οκ θα το κοιταξω

Link to comment
Share on other sites

Εσας ρε μαγκες δεν κανει καθολου θορυβο τιποτα

ειμαστε κουφοι ολοι και εσυ εχεις ευαισθητα αυτια ;)

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε κουφοι ολοι και εσυ εχεις ευαισθητα αυτια ;)

δηλαδη ο μονος ειμαι που λεει οτι κανει θορυβω δεν νομιζω ειρωνια ειναι αυτο geosid'

Link to comment
Share on other sites

κάνει θόρυβο παιδιά απλά μόνο το βράδυ που υπάρχει απόλυτη ησυχία και αυτό αν είναι στο δωμάτιο που κοιμάσε, όταν είπα μούφα ενοούσα για το θόρυβο, όχι για τη δουλειά που κάνει!!

Link to comment
Share on other sites

κάνει θόρυβο παιδιά απλά μόνο το βράδυ που υπάρχει απόλυτη ησυχία και αυτό αν είναι στο δωμάτιο που κοιμάσε, όταν είπα μούφα ενοούσα για το θόρυβο, όχι για τη δουλειά που κάνει!!

Ετσι ειναι φιλε μου οπως τα λες

Link to comment
Share on other sites

περιστέρι είναι λίγο σπαστικό τις πρώτες μέρες και κυριολεκτικά μου ρχότανε να το πετάξω απο το παράθυρο γιατί ένα κάρο λεφτά έκανε μία αντλιούλα 4-5 εκατοστά, μετά το συνηθίζεις και δε θα σε ενοχλεί καθόλου, απλά μη το σκέφτεσαι εξάλου δέν είναι και ανυπόφορος ο ήχος απλά λές τσάμπα τα λεφτά και τσατίζεσαι ;)

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ο μονος ειμαι που λεει οτι κανει θορυβω δεν νομιζω ειρωνια ειναι αυτο geosid'

στο δωματιο εχω 2 2217 και ενα 2213 Η κοιμαμε βαρια Η δεν ακουω τιποτα .

Εισαι σιγουρος οτι εχει φυγει ο αερας απο μεσα???

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ειπα οτι ειναι πολυ μεγαλος ο θορυβος αλλα ακουγα πριν το αγορασω οτι ειναι τελειος αθορυβο

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ειπα οτι ειναι πολυ μεγαλος ο θορυβος αλλα ακουγα πριν το αγορασω οτι ειναι τελειος αθορυβο

Μηπως ειναι αθορυβο σε σχεση με καποια αλλα ? ;)

Link to comment
Share on other sites

και εμένα τα ίδια κάνει, μόνο το βράδυ ακούγεται που είναι όλα κλειστά!! τελικά μουφιά αυτα τα eheim...

εγω το εχω στο υπνοδοματιο,δεν ακουγετε τπτ.

Έγινε επεξεργασία - Ice-Man
Link to comment
Share on other sites

στο δωματιο εχω 2 2217 και ενα 2213 Η κοιμαμε βαρια Η δεν ακουω τιποτα .

Εισαι σιγουρος οτι εχει φυγει ο αερας απο μεσα???

Εγω σε ρωταο κατι ειμαι ο μονος που το λεει αυτο η υπαρχουν και αλλοι που εχουνε την ιδια απορια οτι το 2217 δεν ειναι και τελειος αθορυβο και δεν ξερω τι κανεις εσυ, καποιο θορυβο απο αερα εκανε στην αρχη οταν το εβαλα μπροστα για πολυ λιγο. ενα βουητο παντο ακουγετε ιδιο το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το συνεχιζω .

Απλα ενημερωνω οτι τα δικα μου ΔΕΝ κανουν κανενα θορυβο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω σε ρωταο κατι ειμαι ο μονος που το λεει αυτο η υπαρχουν και αλλοι που εχουνε την ιδια απορια οτι το 2217 δεν ειναι και τελειος αθορυβο και δεν ξερω τι κανεις εσυ, καποιο θορυβο απο αερα εκανε στην αρχη οταν το εβαλα μπροστα για πολυ λιγο. ενα βουητο παντο ακουγετε ιδιο το βραδυ.

peristeri σε απάντησα πιστεύω, ο ήχος φυσικά είναι σχεδόν μηδαμινός οπότε απλά θα το συνηθίσεις!!!

Και εγώ μέσα στα νεύρα είμουνα όπως είσαι εσύ τωρα να φανταστώ, ΧΑΛΑΡΑ ορε ;)

Έγινε επεξεργασία - venom4viper
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...