Jump to content

Είναι έγγυος ??


Recommended Posts

Παιδιά έτσι είναι οι εγκυμονούσες red cherry?

IMG_3663.jpg

Αν ναι,πότε με το καλό να περιμένω ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν και όχι καθαρή φωτογραφία φαίνεται να μεταφέρει αυγά. Λογικά σε 1 με 1.5 μήνα. όταν θα πλησιάζουν να βγουν τα μικρά θα φαίνονται ματάκια στα αυγά (αν μπορείς να τα δεις).

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό...

Link to comment
Share on other sites

Αν και όχι καθαρή φωτογραφία φαίνεται να μεταφέρει αυγά. Λογικά σε 1 με 1.5 μήνα. όταν θα πλησιάζουν να βγουν τα μικρά θα φαίνονται ματάκια στα αυγά (αν μπορείς να τα δεις).

Τα μικρά για να βγουν, από τη στιγμή που κατέβουν τα αβγα στα πόδια της θέλουν περίπου 21 με 28 ημέρες ανάλογα τη θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites

καλως να τα δεχτεις!!!! ;)

Τα μικρά για να βγουν, από τη στιγμή που κατέβουν τα αβγα στα πόδια της θέλουν περίπου 21 με 28 ημέρες ανάλογα τη θερμοκρασία.

ποιες ειναι οι καταλληλες θερμοκρασιες γι αυτες τις περιπτωσεις???? :D

Link to comment
Share on other sites

ποιες ειναι οι καταλληλες θερμοκρασιες γι αυτες τις περιπτωσεις???? ;)

Με την ιδανική θερμοκρασία στους 24C γι αυτές τις γαρίδες χρειάζονται περίπου 25 μέρες για την απελευθέρωση των γόνων

Έγινε επεξεργασία - Alex_SKG
Link to comment
Share on other sites

Με την ιδανική θερμοκρασία στους 24C γι αυτές τις γαρίδες χρειάζονται περίπου 25 μέρες για την απελευθέρωση των γόνων

;):D:blush:

Link to comment
Share on other sites

Με την ιδανική θερμοκρασία στους 24C γι αυτές τις γαρίδες χρειάζονται περίπου 25 μέρες για την απελευθέρωση των γόνων

Εγώ είμαι στους 25C,άρα κοντά στο μήνα θα δούμε γαριδάκια ;):D:blush: .Όταν με το καλό γεννηθούν θέλουν κάτι ιδιαίτερο σε συνθήκες,τροφή κλπ ?

Link to comment
Share on other sites

τι αλλα ψαρια εχεις στο ενυδρειο σου? λογικα θα βρουν να φανε το πρωτο καιρο κατι μεσα στο ενυδρειο αν τα εχεις στο 120αρι... οποτε εισαι καλα το πρωτο καιρο. εχει και στο εμποριο καποιες τροφες αλλα δεν ξερω αν κανουν για νεογεννητες γαριδες μιας που πρεπει να ειναι τελειος μικροσκοπικη η τροφη... εχεις μεσα τιποτα φυλλα?

Έγινε επεξεργασία - pozeras13
Link to comment
Share on other sites

γιατι στα ξερα φυλλα με το περασμα του χρονου μεσα στο ενυδρειο σχηματιζεται μια μορφη τροφης για αυτες!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στους 25C,άρα κοντά στο μήνα θα δούμε γαριδάκια ;):D:blush: .Όταν με το καλό γεννηθούν θέλουν κάτι ιδιαίτερο σε συνθήκες,τροφή κλπ ?

Τίποτα απολύτως. Ότι έκανες και ότι τροφή έριχνες μέχρι τώρα συνεχίζεις κανονικά.

Με το καλό :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τίποτα απολύτως. Ότι έκανες και ότι τροφή έριχνες μέχρι τώρα συνεχίζεις κανονικά.

Με το καλό ;)

:D:blush:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...