Jump to content

συνδιασμος ψαριων


Savou

Recommended Posts

iriatherina wemeri

red cherry

αυτα τα 2 ειναι σε κοπαδακια με τη αλλα κοπαδακια μπορουν να συνδιαστουν σε ενυδρειο 120 λιτρα...??

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι τα συγκεκριμένα ψαράκια είναι κρύου νερού ;)

Προσωπικά είμαι κατά της μεγάλης ιχθυοφόρτωσης... Θεωρώ καλύτερα σε 120 λίτρα κλασικών διαστάσεων να βάλεις μόνο ένα είδος σε ομάδα 15-20 ατόμων παρά 2 ομάδες των 7-8. Το κοπαδάκι θα καλύπτει τη μεσαία και την πάνω ζώνη ενώ οι γαριδούλες την κάτω. Επίσης σε μεγαλύτερη ομάδα με ένα μόνο είδος, θα δεις καλύτερες συμπεριφορές και αν τους δώσεις καλές συνθήκες θα χεις περισσότερες πιθανότητες για πετυχημένη αναπαραγωγή. Αυτά βέβαια είναι προσωπικά γούστα και ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του...

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι τα συγκεκριμένα ψαράκια είναι κρύου νερού ;)

Προσωπικά είμαι κατά της μεγάλης ιχθυοφόρτωσης... Θεωρώ καλύτερα σε 120 λίτρα κλασικών διαστάσεων να βάλεις μόνο ένα είδος σε ομάδα 15-20 ατόμων παρά 2 ομάδες των 7-8. Το κοπαδάκι θα καλύπτει τη μεσαία και την πάνω ζώνη ενώ οι γαριδούλες την κάτω. Επίσης σε μεγαλύτερη ομάδα με ένα μόνο είδος, θα δεις καλύτερες συμπεριφορές και αν τους δώσεις καλές συνθήκες θα χεις περισσότερες πιθανότητες για πετυχημένη αναπαραγωγή. Αυτά βέβαια είναι προσωπικά γούστα και ο καθένας έχει τις προτιμήσεις του...

το ενυδρειο το εχω στους 25 με 26 βαθμους..καλα δεν ειναι για αυτα τα ψαρακια..??

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο το εχω στους 25 με 26 βαθμους..καλα δεν ειναι για αυτα τα ψαρακια..??

Σε όλα τα προφίλ του ψαριού που βρίσκω στο ίντερνετ, αναφέρει ως ιδανική θερμοκρασία τους 26-30 ;)

http://www.aqua-fish.net/show.php?h=threadfinrainbowfish

Έγινε επεξεργασία - gramp
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...