Jump to content

σαλιγκαρι με μονομαχο


antreeas1

Recommended Posts

Σκευτομαι να βαλω ενα σαλιγκαρι μαζι με τον μονομαχο μου στο 15lt επηδει εχω παρατηρησει οτι το χαλικι γεμισε υπολειματα και θα ηθελα να παρω ενα για να ειναι και πιο μεγαλο το ενυδρειο μου. Τι σαλιγκαρι να παρω?? Ο μονομαχος μου δεν θα εχει προβλημα με αυτον καθως εζησε και με χρυσοψαρα και ειναι πολυ κοινωνικος...

Link to comment
Share on other sites

Σκευτομαι να βαλω ενα σαλιγκαρι μαζι με τον μονομαχο μου στο 15lt επηδει εχω παρατηρησει οτι το χαλικι γεμισε υπολειματα και θα ηθελα να παρω ενα για να ειναι και πιο μεγαλο το ενυδρειο μου. Τι σαλιγκαρι να παρω?? Ο μονομαχος μου δεν θα εχει προβλημα με αυτον καθως εζησε και με χρυσοψαρα και ειναι πολυ κοινωνικος...

zebra nerite snail

Link to comment
Share on other sites

κατα την γνωμη μου μπορεις να παρεις ενα netrina(zebra snail) και θα σαι και ησυχος οσον αφορα το σαλιγκαρι...γτ και πολλα απορριματα δν κανει(σαν το μηλοσαλιγκαρο)και δν τρωει τα φυτα και δν μππορει να το πολυπειραξει ο μονομαχος(αμα του ρθει)μια και οι κεραιες του ειναι μικρες... :)

Link to comment
Share on other sites

Μα πώς γίνεται να μένουν υπολέιματα σε μονομαχοενυδρείο?? :) Δίνε του μπουκιά μπουκιά και περίνενε να φάει την μία για να του δώσεις άλλη μην του τα πετάς όλα μαζι :P

Το zebra snail κανει πολύ καλή δουλεια με την άλγη. τίμή 1-2 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

μπορω να βαλω ενα σαλιγκαρι που βρηκα στον κηπο μου μεσα στο ενυδρειο?

οχι φιλε μου, για αρκετους λογους, ενας απο τους οποιους ειναι οτι μπορει να μη ζει στο νερο και ενας ακομα γιατι δεν θα σε βοηθησει στα υπολοιμητα του ενυδρειου σου...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...