Jump to content

Αγαπημενο βιβλιο


Recommended Posts

Η Αποκάλυψη του Ιωάννη από την Καινή Διαθήκη. Απίστευτα επιβλητικό κείμενο και αν έχεις και λίγη φαντασία παραπάνω, χάνεις και τον ύπνο σου :thumbup:

Και αρκετά ακόμα που μάλλον θα προκαλέσουν αν τα γράψω :)

Επίσης δηλώνω τρελός fan του αρρωστημένου μυαλού του !

Το βιβλίο που με εντυπωσίασε περισσότερο για τη γραφή του, δεν μου επιτρέπετε ηθικά να το γράψω εδώ μέσα :)

Για την Αποκαλυψη του Ιωαννη θα συμφωνησω κ εγω ειναι λιγο τρομαχτικη

Κ εγω ειμαι Φαν τον Steven King εχω σχεδον ολα του τα βιβλια κ αυτην τη στιγμη διαβαζω μια συλλογη απο μικρες ιστοριες (κλασσικα δεν θυμαμαι τον τιτλο του βιβλιου :) ) Αληθεια σε ποιο βιβλιο του αναφερεσε (αν θες στειλτο μου σε πμ περιμενω)

Αλλο κορυφαιο , για μενα παντα, βιβλιο ειναι του ΓΚΟΓΚΟΛ ¨ΟΙ ΠΕΘΑΜΕΝΕΣ ΨΥΧΕΣ¨

Link to comment
Share on other sites

Για την Αποκαλυψη του Ιωαννη θα συμφωνησω κ εγω ειναι λιγο τρομαχτικη

Κ εγω ειμαι Φαν τον Steven King εχω σχεδον ολα του τα βιβλια κ αυτην τη στιγμη διαβαζω μια συλλογη απο μικρες ιστοριες (κλασσικα δεν θυμαμαι τον τιτλο του βιβλιου :) ) Αληθεια σε ποιο βιβλιο του αναφερεσε (αν θες στειλτο μου σε πμ περιμενω)

Αλλο κορυφαιο , για μενα παντα, βιβλιο ειναι του ΓΚΟΓΚΟΛ ¨ΟΙ ΠΕΘΑΜΕΝΕΣ ΨΥΧΕΣ¨

Αν με ρωτάς για το βιβλίο που αναφέρω ότι δεν κάνει να γραφτεί εδώ μέσα, δεν είναι το Steven King... Κι αν σου πω πιο είναι θα μου κόψεις και τη καλημέρα :)

Άλλο καταπληκτικό βιβλίο που θυμήθηκα είναι "Ο πίνακας της Φλάνδρας". Πρόκειται για βιβλίο με καταπληκτική πλοκή και συμμετοχή του αναγνώστη. Αφορά μία υπόθεση εγκλημάτων που ακολουθούν μία σκακιστική παρτίδα που απεικονίζεται σε έναν πίνακα... Απλά το θεωρώ βιβλίο αυστηρά για όσους ασχολούνται με το σκάκι, καθότι έχει και απεικονίσεις των κινήσεων και πολύ σκέψη για την επόμενη, αλλά και τις προηγούμενες κινήσεις. Εγώ είχα στήσει το σκάκι μου και το πάλευα :)

b70857.jpg

*edit* Έχει γυριστεί και ταινία (αρκετά "παιδική" σε σχέση με το βιβλίο).... http://www.imdb.com/title/tt0111549/

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Άλλο καταπληκτικό βιβλίο που θυμήθηκα είναι "Ο πίνακας της Φλάνδρας". Πρόκειται για βιβλίο με καταπληκτική πλοκή και συμμετοχή του αναγνώστη. Αφορά μία υπόθεση εγκλημάτων που ακολουθούν μία σκακιστική παρτίδα που απεικονίζεται σε έναν πίνακα... Απλά το θεωρώ βιβλίο αυστηρά για όσους ασχολούνται με το σκάκι, καθότι έχει και απεικονίσεις των κινήσεων και πολύ σκέψη για την επόμενη, αλλά και τις προηγούμενες κινήσεις. Εγώ είχα στήσει το σκάκι μου και το πάλευα :)

b70857.jpg

Μου το προτεινεις να το κανω δωρο στο ανδρα μου που παιζει σκακι ;

Link to comment
Share on other sites

Μου το προτεινεις να το κανω δωρο στο ανδρα μου που παιζει σκακι ;

Ανεπιφύλακτα!!! :) Ξαναλέω... Υποχρεωτική προϋπόθεση είναι οι γνώσεις και το ενδιαφέρον για σκάκι!

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

:):):thumbup::wootwoot:

Simply the Best !!!

Εμένα από την άλλη μου αρέσουν μόνο τρόμου-φαντασίας!

Lovecraft πάνω από όλα :)

cthulhu.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ματωμενα χωματα,Διδω Σωτηριου.Οι ριζες μου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...