Jump to content

καινουριο φυτο στο ενυδρειο


GXSARA

Recommended Posts

καλησπερα στο σκαλαροενυδρειο μου εχω μεσα σκορπισμενα σε ολο το μηκος και το πλατος του φυτα cryptocorine wentti tropica καμια 25 ριζες 3 anubia 1 limnofilla 1 valliseneria μια ριζουλα που πηρα απο το meeting που καναμε καιegeria densa 3-4 κλαδεματακια

2 ριζες (ξυλα) και σημερα πηρα και εβαλα και αυτο Crinum thaianum σαν κρεμμυδι που ειναι.

δεν εχω υποστρομα μονο ταμπλετες και υγρο λιπασμα αλλα δεν βαζω σχεδον ποτε τιποτα απο τα δυο. τα φυτα μια χαρα ωρες φωτισμου απο της 5 μεχρι 12 το βραδυ. ουτε αλγες δεν εχω και τρεχει περιπου 6 μηνες.

με αυτο το φυτο εδω θα εχω τιποτα προβληματα? ξερω οτι γινεται πολυ μεγαλο ειδη το πηρα ετσι αλλα ειναι πολυ ωραιο.για βυθο εχω χαλικι μαυρο ψιλο και βοτσαλακια απο την θαλλασα. :):)

σας ευχαριστω .

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι πρόβλημα να έχεις δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρωταω.τα αpple μου ειναι ολλη την ωρα στο κρεμμυδι μου τα απομακρυνα μια φορα αλλα αυτα εκει δεν φευγουν θα τους αρεση μαλλον :):)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ρωταω.τα αpple μου ειναι ολλη την ωρα στο κρεμμυδι μου τα απομακρυνα μια φορα αλλα αυτα εκει δεν φευγουν θα τους αρεση μαλλον :):)

Το μόνο πρόβλημα που βλέπω είναι ότι μετά θα μυρίζει η αναπνοή τους και ίσως χρειαστεί να προσθέσεις κάτι γι αυτό !

Link to comment
Share on other sites

:) θα τους ριξω και καμια τσιχλιτσα.

εφοσων δεν πιστευω να εχω τιποτα προβληματα το θεμα μπορει να κλεισει.. η να διαγραφει για να μην μαζευονται ασκοπα θεματα.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ότι λειτουργεί δεν το πειράζουμε όταν δεις ότι κάτι δεν πάει καλά τότε το συζητάμε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...