Jump to content

Τα ψαρια εξαερωνουν ?


kixlidatos

Recommended Posts

Εδώ, μου είχες πει:

Καλησπερα.Η τροφες που δινω ειναι

1) Tetra Prima Discus

2)Aquarium Flake Food. σπιρουλινα.

Φιλε μου και εγω αρχαριος ειμαι.Οταν το ξεκινισα το ενυδρειο ο μαγαζατορας μου εδωσε αυτες της τροφες.Και εγω τοτε απορισα γιατι στο κουτι εχει φοτο με δισκους.Αλλα αυτο που παρατηρησα ειναι οτι τους αρεσει παρα πολυ και εχουν πολυ γρηγορη αναπτυξη.Τα χρωματα τους ειναι πολυ καθαρα.Εγω ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος.Αλλα ας μας πει και ενας αδελφος Αφρικανος αν ειναι ενταξει αυτη η τροφη που προτεινω

Link to comment
Share on other sites

:):) δεν ξερω?

τι ακριβως?

Να σου πω εγω.Απο τους δυοσας ο ενας εχει ριξει την κουμπουρια.Ο Geosid ειναι λιρα χρυση,τσαμπα δεν μιλα :)

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνατε διαγωνισμό ηχορύπανσης με.... κουμπουριές!! :)

Και οχι μονο.Μαλλον αυτοι κατεστρεψαν το οζον :):)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

τελικα πορδευουν η οχι?

Παραμενει ανεξιχνιαστο φαινομενο ακομα :lmao:

Που το ξετρυπωσες,ωραιες εποχες,με πολυ καλαμπουρι :(

Για την ιστορια παντος,εγω πιστευω οτι την αμολανε,καπου καπου,και αυτο το βλεπω στα μεγαλα ψαρια,μετα το φαγητο :D

Link to comment
Share on other sites

Είτε το πιστεύεις είτε όχι το είχα απορια και έψαξα να δω αν υπάρχει στο φόρουμ κάτι τέτοιο!

Και εγώ το πιστεύω ασχέτως που δεν εχου δει φουσκάλες!

Το μόνο ψάρι που δεν πορδευει είναι το μπαρμπουνι και το γνωριζω καλά για αυτό αλλωστε είναι κ κόκκινο

Link to comment
Share on other sites

The third thing to do, would be to rule out gas in the gastrointestinal (GI) tract. If the goldfish flips after eating or you see farting or floating poop, that's an indication that there may be gas in the GI tract. So what do you do about that?

http://thegab.org/Articles/Buoyancy.html

Link to comment
Share on other sites

Σπυρο αν καταλαβαινω καλα,στο κειμενο παρουσιαζετε σαν ασθενεια,που ακομα μπορει να χρειαστει και χειρουργικη επεμβαση.

Εγω αυτο που παρατηρω,ειδικα στις φροντοζες,που εχουν εναν ιδιαιτερο τροπο αφοδευσης,εναι οτι,καπου καπου,τηνστιγμη που αφοδευουν,βγαζουν και μερικες μπουρμπουληθρες :D

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είτε αερίζονται είτε όχι, δεν είναι καλό αν γίνεται να γίνεται. Γιατί? Αν αερίζονται σημαίνει ότι είτε πήραν αέρα όταν κατάπιναν την τροφή τους είτε η τροφή τους είναι κακής ποιότητας και δημιουργεί Άζωτο κυρίως κατα την διάσπαση της με αποτέλεσμα αργά η γρήγορα(και πιο πολύ φροντόζες και τροφέου) να υποστούν το λεγόμενο float. Θέλω να ακούσω και τις γνώμες σας πάνω σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είτε αερίζονται είτε όχι, δεν είναι καλό αν γίνεται να γίνεται. Γιατί? Αν αερίζονται σημαίνει ότι είτε πήραν αέρα όταν κατάπιναν την τροφή τους είτε η τροφή τους είναι κακής ποιότητας και δημιουργεί Άζωτο κυρίως κατα την διάσπαση της με αποτέλεσμα αργά η γρήγορα(και πιο πολύ φροντόζες και τροφέου) να υποστούν το λεγόμενο float. Θέλω να ακούσω και τις γνώμες σας πάνω σε αυτό.

Εγω παντως ξερω οτι "κωλος που κλανει, γατρο δεν βανει" :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Αντε αφου το ξεθαψαμε σε αλλο τοπικ ας ριξω κ εγω μια βιντεοκουμπουρια

Link to comment
Share on other sites

:hysterical::hysterical:

Ωραιες εποχες τωρα που ξανα διαβασα το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ρε σεις καλα περνατε οι κατεστραμενοι κιχλιδατοι!!!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...