Jump to content

Ρύθμηση Jager


jimn

Recommended Posts

Έχω αυτόν τον θερμοστάτη και θέλω να ρωτήσω πώς μπορώ να τον ρυθμίσω για να είναι ακριβώς στους βαθμούς που αναγράφει,μέχρι και πέρσι έπρεπε να τον έχω στους 23 βαθμούς για να είναι η θερμοκρασία του νερού στους 27.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτόν τον θερμοστάτη και θέλω να ρωτήσω πώς μπορώ να τον ρυθμίσω για να είναι ακριβώς στους βαθμούς που αναγράφει,μέχρι και πέρσι έπρεπε να τον έχω στους 23 βαθμούς για να είναι η θερμοκρασία του νερού στους 27.

Ευχαριστώ

Τραβάς με δύναμη το μπλε που γράφει πάνω τους βαθμούς προς τα πάνω και το γυρνάς εκεί που πρέπει σύμφωνα με ένα θερμόμετρο, μόλις το κάνεις το ξανασπρώχνεις με δύναμη κάτω.

Μακάρι να θέλει ρύθμιση αλλά θα σε στενοχωρήσω μάλλον γιατί δε μου έχει ξανατύχει ποτέ να χάνει jager τόσους πολλούς βαθμούς. Τσέκαρε τον μήπως "κολλάει" :)

Link to comment
Share on other sites

Τραβάς με δύναμη το μπλε που γράφει πάνω τους βαθμούς προς τα πάνω και το γυρνάς εκεί που πρέπει σύμφωνα με ένα θερμόμετρο, μόλις το κάνεις το ξανασπρώχνεις με δύναμη κάτω.

Μακάρι να θέλει ρύθμιση αλλά θα σε στενοχωρήσω μάλλον γιατί δε μου έχει ξανατύχει ποτέ να χάνει jager τόσους πολλούς βαθμούς. Τσέκαρε τον μήπως "κολλάει" :)

Πώς τον τσεκάρουμε και αν κολλάει πώς ξεκολλάει? :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Αν κολλάει, ΔΕΝ ξεκολλάει.

Κι αν δεν έχεις controller, μην τον χρησιμοποιείς γιατί θα φτιάξεις ψαρόσουπα. :)

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο βάλε τον θερμοστάτη να οδηγείτε από

controller θερμοκρασίας όπως πολύ καλά είπε και ο amorealex

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ με μισό βαθμό απόκλισης,είναι στους 26.5 και το θερμόμετρο στους 26.

Link to comment
Share on other sites

Τραβάς με δύναμη το μπλε που γράφει πάνω τους βαθμούς προς τα πάνω και το γυρνάς εκεί που πρέπει σύμφωνα με ένα θερμόμετρο, μόλις το κάνεις το ξανασπρώχνεις με δύναμη κάτω.

Μακάρι να θέλει ρύθμιση αλλά θα σε στενοχωρήσω μάλλον γιατί δε μου έχει ξανατύχει ποτέ να χάνει jager τόσους πολλούς βαθμούς. Τσέκαρε τον μήπως "κολλάει" :)

Δεν τραβας το στρογγυλο που γραφει τους βαθμους αλλα την προεξοχη που ειναι πανω σε αυτο.

Γυριζεις το στρογγυλο στους βαθμους που θελεις να το βαλεις και κατεβαζεις την προεξοχη.

Αυτο λεγεται καλιμπραρισμα.Αλλα και να μην κανεις ολη αυτην την διαδικασια η αποκλιση

που εχει με το θερμομετρο δεν σημαινει οτι εχει κολλησει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εγώ έχω 2 jager, 1 σαν αυτόν στα 100w και έναν στα 20w. Και οι δύο ήθελαν καλιμπράρισμα +2 απ' ότι έγραφαν.

Πάντως ο 100 αυτές τις μέρες ενώ τον είχα καλυμπράρει μία μου βγάζει θερμοκρασία στους 29.5 και άλλη στιγμή τον βλέπω στους 31 το θερμόμετρο και αυτός συνεχίζει να δουλεύει. Φοβάμαι μην είναι κόλλημα και βράσουν τα ψάρια. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...