Jump to content

τζαμι


GuppyLover21

Recommended Posts

Ηταν να μου δωσει ο θειος μου ενα μεγαλο ενυδρειο(ακομη δεν το εχω δει).Αλλα λεει πως εχει μια μεγαλη ρογμη το ενα τζαμι.Και τωρα λεω μπας και γινετε να αλλαξουμε το τζαμι?

Link to comment
Share on other sites

Ηταν να μου δωσει ο θειος μου ενα μεγαλο ενυδρειο(ακομη δεν το εχω δει).Αλλα λεει πως εχει μια μεγαλη ρογμη το ενα τζαμι.Και τωρα λεω μπας και γινετε να αλλαξουμε το τζαμι?

που την εχει;

Link to comment
Share on other sites

Γνωμη μου ειναι οτι μπορεις να κολλησεις επιπλεον απο την μεσα μερια ενα τζαμι με μπολικη σιλικονι περιμετρικα ωστε να καλυψεις ολο το ραγισμα.

Και μετα με την αμμο ή το χαλικι δεν θα φαινεται τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς.

Σε εναν τζαμά πηγαινε.

Αλλα η γνώμη μου ειναι, να ρωτησεις σε 2-3 διαφορετικους γιατι επειδη θα χρεωσουν και την εργασια, θα ακουσεις πολλά διαφορετικά ποσά...

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και μπορείς.

Σε εναν τζαμά πηγαινε.

Αλλα η γνώμη μου ειναι, να ρωτησεις σε 2-3 διαφορετικους γιατι επειδη θα χρεωσουν και την εργασια, θα ακουσεις πολλά διαφορετικά ποσά...

Ok σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

:)
Link to comment
Share on other sites

και βεβαια σιλοκονη ενυδρειακηηηηηηηηηηηηη....

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τίποτα δύσκολο. Απλά μέτρας τις εσωτερικές διαστάσεις και πας ζητάς ένα τζάμι σε αυτές της διαστάσεις. Στη συνέχεια θα πάρεις ενυδρειακή σιλικόνη και θα βάλεις το περισσότερο περιεχόμενο στον πάτο. Μετά βάζεις το άλλο τζάμι από επάνω. Σαν να κολλάς δύο φύλλα χαρτί μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...