Jump to content

Απορια σχετικα με τον φοτισμο


sarli

Recommended Posts

Καλισπερα σε ολους :lmao: εχω μια εροτιση.Εχω ενα ενυδρειο 54 λιτρα και εχω 2 λαμπες 15 watt μια wave plant power και μιαsylvania daylight απο φιτα ανουμπιες και κατι αλλα που δεν ξερω πος λεγονται.Η εροτιση μου ειναι αν αυτες ι λαμπες διλαδι ο συνδιασμος τους ειναι σοστος.Ευχαριστω για καθε βοηθεια :)

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες.Σωστος ειναι ο συνδυασμος των λαμπων σου τα watt ειναι μια χρα για το ενυδριο σου ετσι και αλλιως οι anubies δεν θελουν πολυ φως.

Link to comment
Share on other sites

Αξεχασα στο ενυδρειο εχω 1 γκαπυ 2 μικρα σκαλαρια και ενα γλυφτη :)

Link to comment
Share on other sites

Τα σκαλαρια δεν κανουν για το ενυδρειο σου εαν και δεν ξερω ποσα εκατοστα ειναι.Θα σου προτεινα να κρατησεις το guppy και να προσθεσεις και αλλα

Link to comment
Share on other sites

Καλος σας βρικα :lmao: μια αλλη εροτησι βαζω καθε ευδομαδα ταμπλετες ferrotabs jbl kai aguaflorin tropikal αλλα τωρα τελευτεα τα φιτα μου κιτρινιζουν γιατη? :)

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω για τα σκαλαρια ειναι 5 εκατοστα αλλα λιπαμε να τα δοσω πισο στο πετ σοπ με τα φιτα καμια ειδεα τι συμβενι?

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω για τα σκαλαρια ειναι 5 εκατοστα αλλα λιπαμε να τα δοσω πισο στο πετ σοπ με τα φιτα καμια ειδεα τι συμβενι?

Απο τι ειδα εχεις και χρυσοψαρα μαζι οποτε καποιο απο τα δυο θα πρεπει να βγαλεις η τα σκαλαρια η τα χρυσοψαρα.Τα χρυσοψαρα θελουν 30λ το καθενα για να ειναι ανετα.

Link to comment
Share on other sites

τα χρυσοπσαρα εχουν φιγη εδο και καιρο τορα εχω μονο τα σκαλαρια το γλιφτακι και το γαπι :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...