Jump to content

"Επιθετική" διαφήμιση


Recommended Posts

Αν θεωρούσατε τα πάντα ως τα γλυκύτατα θηλαστικά που αποτελούν ατραξιόν στους ζωολογικούς κήπους , ήρθε η ώρα να το ξανασκεφτείτε…

Γι’ αυτό φρόντισε μια αιγυπτιακή εταιρεία τυροκομικών ονόματι panda, όταν στη προσπάθεια της να επεκτείνει τις πωλήσεις της στην Μέση Ανατολή, απευθύνθηκε σε διαφημιστικό πρακτορείο του Καΐρου. Οι ευφάνταστοι δημιουργοί των σποτ, χρησιμοποιώντας μπόλικο μαύρο χιούμορ μετέτρεψαν το συμπαθέστατο ζωάκι σε… κινούμενη απειλή.

Η σειρά διαφημιστικών που αφορούν το προϊόν, έχει σλόγκαν «Πότε μη λες όχι στο Panda», και παρουσιάζει το πάντα-φόβητρο να κάνει τη ζωή δύσκολη σε όποιον επιλέξει να φάει, να αγοράσει ή να σερβίρει άλλο τυρί και όχι το panda cheese. Ένα γραφείο σμπαράλια, ένας ασθενής χωρίς ορό, μια κουζίνα εστιατορίου άνω-κάτω και ένα καρότσι σούπερ μάρκετ αναποδογυρισμένο, είναι οι τρόποι που επιλέγει το πάντα για να εκδικηθεί όλους όσους του είπαν… «όχι».

http://www.sport-fm.gr/article/297519

Link to comment
Share on other sites

Κύριε Τρικούπη πολύ όμορφη διαφημίσει!!!!

Πως εκπαίδευσαν το PANDA να κάνει όλα αυτά?

Salam Alaikum

Link to comment
Share on other sites

Καλα,η διαφήμιση τα σπάει !

Εμένα μου άρεσε!!!!

Ειδικά στο τέλος που περνει ένα κομμάτι και τον κοιτάει το πάντα-τσαμπουκας και λέει στον μικρό 'get one more'.....

Χαχαχαχαχαχα!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε τρουπη!!!

Μας εφτιαξες τη διαθεση!!!

Εμενα παλι μου αρεσε το τραγουδι.... :)

Link to comment
Share on other sites

Storm κατάφερες να με κάνεις να μισήσω τα Panda... μα μια καραμπίνα έστω ένα γκάνι δεν είχε κάποιος να του προκαλέσει δηλητηρίαση;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...