Jump to content

επιτελους το 1,5 μετρο


focuss

Recommended Posts

ενυδρειο elite 1.5 μετρο 475 λιτρα

φιλτρα\1 εξωτερικο dollphin 1600 με σφουγγαρια και φουλ siporax

και 1 sera fil bioactive με φουλ siporax

αμμο λεπτη και λευκη 40 κιλα

θερμοστατης 300w

πετρες φυσικες ποταμισιες και μερικα ξυλα μοπανι

φωτισμος 2 λαμπες που ειναι αναμενες 8 ωρες τη μερα

ανουμπιες

ph 7.5

nh 0

no2 0

no3 15

4 frontosa 1 σεβερουμ και 1 σκαλαρι

γνωριζω οτι το σεβερουμ και το σκαλαρι δεν ταιριαζουν καθολου με τις φροντοζες!αλλαεπειδη ειναι τα πρωτα μου ψαρια και τα εχω απο μωρα δεν προκειται να τα αποχοριστω.τα εχω 2 χρονια και εχουν γινει μουλαρακια!

post-16614-1286994944_thumb.jpg

post-16614-1286995013_thumb.jpg

post-16614-1286995070_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

μπραβο καλοριζικο :) το μονο που δεν μου αρεσσει ειναι το φοντο πισω θα προτιμουσα μπλε σκουρο η μαυρο.

και σε 1,5 μετρο ενυδρειο μπαινω και εγω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

μπραβο καλοριζικο :) το μονο που δεν μου αρεσσει ειναι το φοντο πισω θα προτιμουσα μπλε σκουρο η μαυρο.

και σε 1,5 μετρο ενυδρειο μπαινω και εγω μεσα.

σευχαριστω για τα καλα σας λογια :lmao:

Link to comment
Share on other sites

ολα τα λεφτα ειναι οι 2 αδυναμιες μου παρακατω σεβερουμ και το σκαλαρι

post-16614-1286996687_thumb.jpg

post-16614-1286996703_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

ολα τα λεφτα ειναι οι 2 αδυναμιες μου παρακατω σεβερουμ και το σκαλαρι

πολυ ωραια και τα μικρουλια ψαρακια μπραβο σκαλαρια εχω 6 και ειχα και2 severum αλλα τα χαρισα.

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο και ομορφα τα ψαρακια σου! ευχομαι να το χαρεις!!! το μονο που μου χτυπησε λιγο στις φωτο ειναι οτι φαινεται το πλατος του ενυδρειου λιγο μικρο συγκριτικα, αλλα μπορει να ειναι και απο τη φωτο :)

Link to comment
Share on other sites

ενυδρειο elite 1.5 μετρο 475 λιτρα

φιλτρα\1 εξωτερικο dollphin 1600 με σφουγγαρια και φουλ siporax

και 1 sera fil bioactive με φουλ siporax

αμμο λεπτη και λευκη 40 κιλα

θερμοστατης 300w

πετρες φυσικες ποταμισιες και μερικα ξυλα μοπανι

φωτισμος 2 λαμπες που ειναι αναμενες 8 ωρες τη μερα

ανουμπιες

ph 7.5

nh 0

no2 0

no3 15

4 frontosa 1 σεβερουμ και 1 σκαλαρι

γνωριζω οτι το σεβερουμ και το σκαλαρι δεν ταιριαζουν καθολου με τις φροντοζες!αλλαεπειδη ειναι τα πρωτα μου ψαρια και τα εχω απο μωρα δεν προκειται να τα αποχοριστω.τα εχω 2 χρονια και εχουν γινει μουλαρακια!

Eφ'οσον ειναι τα πρωτα σου ψαρια,και οπως λες ξερεις πως δεν ταιριαζουν με τις Φροντοζες,πες μου σε παρακαλω ποιος ειναι ο λογος που τις εβαλες μαζι τους; :)

Link to comment
Share on other sites

Eφ'οσον ειναι τα πρωτα σου ψαρια,και οπως λες ξερεις πως δεν ταιριαζουν με τις Φροντοζες,πες μου σε παρακαλω ποιος ειναι ο λογος που τις εβαλες μαζι τους; :)

προφανως οταν θα τα πηρε δεν ηξερε οτι δεν ταιριαζουν μεταξυ τους.ετσι πιστευω εγω.αλλο λογο δεν μπορω να σκεφτω.

Link to comment
Share on other sites

προφανώς η ερώτηση είναι αφού πήρε τα μεν γιατί μετά πήρε τα δε (4 frontosa) και προφανώς επέλεξε τις φροντοζες επειδή του άρεσαν και όχι γιατί ταίριαζαν. Αλλά κράτησε τα άλλα δυο λόγω αδυναμίας.

Βέβαια πως θα ισορροπήσεις τις δυο λίμνες μαζί είναι ένας γρίφος άμα τον λύσεις πες μας...τις χωρίζει και ένας ωκεανός αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες..

Link to comment
Share on other sites

προφανώς η ερώτηση είναι αφού πήρε τα μεν γιατί μετά πήρε τα δε (4 frontosa) και προφανώς επέλεξε τις φροντοζες επειδή του άρεσαν και όχι γιατί ταίριαζαν. Αλλά κράτησε τα άλλα δυο λόγω αδυναμίας.

Βέβαια πως θα ισορροπήσεις τις δυο λίμνες μαζί είναι ένας γρίφος άμα τον λύσεις πες μας...τις χωρίζει και ένας ωκεανός αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες..

Τις δυο ηπειρους

Link to comment
Share on other sites

προφανώς η ερώτηση είναι αφού πήρε τα μεν γιατί μετά πήρε τα δε (4 frontosa) και προφανώς επέλεξε τις φροντοζες επειδή του άρεσαν και όχι γιατί ταίριαζαν. Αλλά κράτησε τα άλλα δυο λόγω αδυναμίας.

Βέβαια πως θα ισορροπήσεις τις δυο λίμνες μαζί είναι ένας γρίφος άμα τον λύσεις πες μας...τις χωρίζει και ένας ωκεανός αλλά αυτά είναι λεπτομέρειες..

αυτη ειναι οι απαντηση παιδια!τα ηξερα ολα!κατεληξα μετα απο 2 χρονια οτι τρελαινομαι για φροντοζα!τις φροντοζες τις εχω 6 μηνες περιπου σε πιο μικρα ενυδρεια και στη συνεχεια αποφασισα πως πρεπει να παρω το μεγαλο.το θεμα ομως ειναι πως τα δυο αυτα ψαρια τα εχω πολυ καιρο!το να τα δωσω ειναι το μονο ευκολο το θεμα ειναι πως κανεις απο την οικογεμεια μου δεν θελει να τα δωσω!με τις μετρησεις αυτες δεν εψω προβλημα με κανενα ψαρι αν στη πορεια παει κατι στραβα τοτε ενοειται πως θα φυγουν!απο τον καιρο που μηδενισα τα λαθη των αρχαριων δηλαδη 2 χρονια δεν εχω χαση ουτε λεπι απο τα ψαρια μου!παντα με τη βοηθεια του AQUAZONE!!!!!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...