Jump to content

μπουκάλα Co2


Recommended Posts

Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω μπουκάλα διοξειδίου σε καλή τιμή ?

Τα μανόμετρα και τον μειωτήρα τα έχω είδη.

Μπουκάλα για μπύρα χρησιμοποιεί κανείς ?

Για 180αρη ενυδρείο πόσα λίτρα είναι ok ?

ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρω μπουκάλα διοξειδίου σε καλή τιμή ?

Τα μανόμετρα και τον μειωτήρα τα έχω είδη.

Μπουκάλα για μπύρα χρησιμοποιεί κανείς ?

Για 180αρη ενυδρείο πόσα λίτρα είναι ok ?

ευχαριστώ .

σε εταιριες αναγομωσης πυροσβεστηρων οπως η "προνοια" στα Σεπολια

Link to comment
Share on other sites

Μπουκάλα για μπύρα χρησιμοποιεί κανείς ?

εγώ και έχω το κεφάλι μου ήσυχο για μήνες, το μειονέκτημα είναι ότι είναι λεπτή και ψηλή και πρέπει να έχεις χώρο να την κρύψεις αλλιώς η γυναίκα κάνει ντα. ;)

Link to comment
Share on other sites

εγώ και έχω το κεφάλι μου ήσυχο για μήνες, το μειονέκτημα είναι ότι είναι λεπτή και ψηλή και πρέπει να έχεις χώρο να την κρύψεις αλλιώς η γυναίκα κάνει ντα. ;)

Ομοίως και εγώ αλλά απλά δεν την έχω σπίτι ;):thumbup::blink:

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στην Πρόνοια αλλά δεν έχει ποια μπουκάλες co2 .

Η περίπτωση ‘ ντα ’ ακούγετε ενδιαφέρον , ;) λεπτή και ψηλή σαν ξανθιά ρωσίδα εεεεεεε συγγνώμη μπύρα ήθελα να πω . ;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις μια ερώτηηση και σε καταστήματα με πυροσβεστηρες.

Εγω απο τετοιο καταστημα πηρα την δικη μου 2κιλη μπουκάλα.

Link to comment
Share on other sites

ΦΕΝΝΗΣ & ΣΙΑ ΕΕ

ΓΡΑΒΙΑΣ 7

ΠΕΙΡΑΙΑΣ

210-4111362

Έχει μπουκάλες ειδικές για CO2 που αντέχουν έως 200 ατμόσφαιρες.

Link to comment
Share on other sites

Οταν αγοράζετε μία μπουκάλα για CO2 να προσέχετε την ημερομηνία κατασκευής που γράφετε κοντά στο λαιμό της μπουκάλας.

Link to comment
Share on other sites

Και να τους λεμε για πιο σκοπο την θελουμε..

να βαζουν δηλαδη βανα με αρσενικη βολτα για να μπουν τα μανομετρα !να μην λεμε θελω μια φυαλη co2 απλη..γιατι μπορει να μας την φερουν με μανελα για να σβησουμε καμια φωτια !!και αντε παλι περιμενε να στην αδειασουν να βαλουν την βανα κτλ κτλ και ξανα ελα να την παρεις σε κανα 2 μερες και αστα να παν!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ μπουκάλα μπύρας αλουμινίου έχω και είναι κοντή και φαρδιά από ebay. Αλλά μου ήρθαν πολύ ακριβά τα μεταφορικά οπότε δεν συμφέρει. Στους πυροσβεστήρες olympia μπορείς να πάρεις. Στοιχεία από το site της εταιρίας. Είχα ρωτήσει εκεί επειδή πήγα τη δικιά μου να τη γεμίσουν και μου είχε πει 40 ευρώ η 2κιλη.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα μπουκάλα από Olympia .Η 2κιλη έχει ύψος 50 cm και τα μανόμετρα πάνε πλάγια οπότε μπορείς να την κρύψεις στο ντουλαπάκι . Νομίζω έχει τις καλύτερες τιμές στην Αθήνα . Το παιδί που έχει το κατάστημα ασχολείται με το άθλημα οπότε είναι σχετικός και τις έχει και ετοιμοπαράδοτες ( καινούργιες μπουκάλες ) 2 κιλά και οι μεγαλύτερες νομίζω 5 . Η δική μου έχει ημερομηνία κατασκευής 2010/01 . Τιμή ισχύει αυτό που γράφει ο IoSpy .

Ευχαριστώ γεια τις πληροφορίες .

Link to comment
Share on other sites

Πόσα μπαρ πίεση αντέχει.

Η μπουκάλα πάνω γράφει PT 250 BAR PS 174 BAR .

Το μανόμετρο μου μετρά σχεδόν 70 BAR .

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα μπουκάλα από Olympia .Η 2κιλη έχει ύψος 50 cm και τα μανόμετρα πάνε πλάγια οπότε μπορείς να την κρύψεις στο ντουλαπάκι . Νομίζω έχει τις καλύτερες τιμές στην Αθήνα . Το παιδί που έχει το κατάστημα ασχολείται με το άθλημα οπότε είναι σχετικός και τις έχει και ετοιμοπαράδοτες ( καινούργιες μπουκάλες ) 2 κιλά και οι μεγαλύτερες νομίζω 5 . Η δική μου έχει ημερομηνία κατασκευής 2010/01 . Τιμή ισχύει αυτό που γράφει ο IoSpy .

Ευχαριστώ γεια τις πληροφορίες .

Offtopic αλλά παρήγγειλα όλο το σύστημα απο τον συγκεκριμένο άνθρωπο σήμερα. Ευγενέστατος και πολύ εξυπηρετικός. Τα υπόλοιπα αύριο που θα παραλάβω ;)

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλός στην εξυπηρέτηση και γέμισμα αν θυμάμαι καλά 1 ή 2 ευρώ το κιλό. Κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Offtopic αλλά παρήγγειλα όλο το σύστημα απο τον συγκεκριμένο άνθρωπο σήμερα. Ευγενέστατος και πολύ εξυπηρετικός. Τα υπόλοιπα αύριο που θα παραλάβω ;)

Καλορίζικη και μόλις παραλάβεις/εγκαταστήσεις/δοκιμάσεις κτλ, φώτο, λεπτομέρειες και τα συναφή :thumbup:

Κι αν χρειαστείς, σου φέρνω τον κοντρόλερ για δοκιμή ;)

Link to comment
Share on other sites

Και πολύ καλός στην εξυπηρέτηση και γέμισμα αν θυμάμαι καλά 1 ή 2 ευρώ το κιλό. Κάτι τέτοιο.

Γέμισμα μου είπε 4€ η δίκιλη!

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη και μόλις παραλάβεις/εγκαταστήσεις/δοκιμάσεις κτλ, φώτο, λεπτομέρειες και τα συναφή :D

Κι αν χρειαστείς, σου φέρνω τον κοντρόλερ για δοκιμή :)

Ευχαριστώ Βαγγέλη, θα το κανονίσουμε :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Παιδια καλισπερα,

Εψαχνα το θεμα αυτο καιρο, αλλα δεν ειχε πεσει στην αντιληψη μου, τελικα το ξεθαψα.

Εγω γεμιζω την 2κιλη μου με 13 ευρω, δεν ξερω αν οι τιμες αυτες ισχυου ακομη, και γι αυτο ειπα να σας ρωτησω.

Εχετε να προτεινε καποιο μαγαζι στα νοτια προαστια;

Link to comment
Share on other sites

13??????? Για ψάξε κανένα άλλο μαγαζί γιατί μου φαίνεται οτι σε χρεώνει παααααρα πολλά! Εγώ Κρητη και την γεμίζω με 3 ευρώ...την 3κιλη!

Link to comment
Share on other sites

απο τσαμπα μεχρι 8 ευρω την 9κιλη.....οταν γεμιζα πριν απο......εχω ξεχασει κιολας εδω στη σαλονικα.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 χρόνια περίπου γεμιζα την 2κιλη με 4 ευρώ. δεν θυμάμαι ακριβώς. ένα κοντά στην αρχή τη Λένορμαν που είναι ακόμα μονής κατεύθυνσης ουσιαστικά. σε έναν κάθετο δρόμο. πουλάει πυροσβεστήρες.

Έγινε επεξεργασία - IoSpy
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε παιδιά, θα το έχω στα υπ΄ οψην. Γιατί τώρα Είμαι σε φάση μετακόμισης αλλα σε λιγάκι βλέπω να το χρειάζομαι. Μόλις γεμίσω θα σας ενημερώσω γιατί μπορεί να έχουν και άλλοι την ίδια απορία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...